E-mandat zdał egzamin

Elektroniczny system ewidencji zdarzeń e-mandat przez rok czasu był na bezpłatnych testach we włocławskiej Straży Miejskiej. Elektronika się sprawdziła. Zestawienia, statystyki i analizy można obecnie wygenerować w ciągu kilku sekund. Teraz strażnicy mogą na bieżąco śledzić przebieg zdarzeń oraz aktualizować topografię zagrożeń na mieście.

Na jakiej ulicy dochodziło do największej ilości zakłóceń? O co mieszkańcy najczęściej prosili dzwoniąc z interwencją do dyżurnego? Czy Iksiński był już karany? Aby odpowiedzieć na tak postawione pytania trzeba było niegdyś wielu godzin ślęczenia nad stosami papierów. Teraz wystarczy kilka kliknięć myszką a system sam wygeneruje odpowiedź i to w ciągu kilku sekund. Wystarczy również chwilka, aby wrócić do interwencji sprzed kilku miesięcy. A trzeba mieć na uwadze, że w samych 2008r. do Straży Miejskiej wpłynęło ponad 8,5 tys. zgłoszeń telefonicznych.

System pozwala na rejestrację dowolnych czynności służbowych wykonywanych przez strażników miejskich. Rejestrowane są zgłoszenia przyjęte od mieszkańców wraz z adnotacją o sposobie załatwienia sprawy przez funkcjonariusza w terenie. Zapisywane są wszelkie podejmowane środki prawne - pouczenia, mandaty oraz kierowane wnioski o ukaranie do sądu. System pozwala na przyspieszenie pracy. Raz wpisane dane w podstawowy formularz są przenoszone do wszelkich druków, które wystarczy tylko wydrukować.

Elektronika ułatwia ponadto nadzór przełożonych nad efektywnością służby strażników. Można ocenić jakość, szybkość oraz skuteczność realizowanych interwencji, które zostały zgłoszone przez mieszkańców, strukturę podejmowanych czynności prawnych a także ilość prowadzonych spraw i ich rodzaj.

System e-mandat to kolejny, obok urządzenia GPS i rejestratora rozmów telefonicznych, elektroniczny program funkcjonujący we włocławskiej Straży Miejskiej. Wszystkie programy stanowią razem spójny system pozwalający na dokonywanie kontroli realizacji spraw zgłaszanych do dyżurnego Straży Miejskiej.

Rejestrator rozmów rejestruje każdą rozmowę telefoniczną. Zapisuje również każde nie odebrane połączenie. Można wówczas ustalić dlaczego słuchawka nie została podniesiona przez dyżurnego. W dalszej kolejności rejestrowane są rozmowy na wewnętrznych radiostacjach. Zaś GPS nie tylko pokazuje gdzie na mieście są patrole, ale również archiwizuje przebieg tras radiowozów służbowych. W przypadku, gdy wpłynie zarzut niewłaściwej realizacji zgłoszenia istnieje możliwość prześledzenia krok po kroku czynności podejmowanych przez funkcjonariusza.

(NS)
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA