Będą leczyć tylko dwa tygodnie?

Prawie 90 procent lekarzy pracujących we włocławskim szpitalu złożyło wypowiedzenia z pracy. Za dwa tygodnie mogą odejść od łóżek pacjentów.

Fiaskiem zakończyły się ich negocjacje z dyrekcją lecznicy w sprawie podwyżek.

Do ostatniej chwili, czyli do godz. 12 w sylwestra, nie wiadomo było, ilu z medyków, którzy deklarowali, że jeśli nie otrzymają od nowego roku co najmniej 40 zł za godzinę świadczenia pomocy lekarskiej, to odejdą od łóżek pacjentów, rzeczywiście zrezygnuje z pracy we włocławskim szpitalu. Ostatecznie na biurko dyrektora lecznicy trafiły wypowiedzenia od ponad 90 proc. lekarzy kontraktowych zatrudnionych w Szpitalu Wojewódzkim, czyli od około 120 osób.

- Lekarze kontraktowi nie mają innej możliwości pertraktowania. Możemy jedynie nie przyjąć warunków, które proponuje nam dyrekcja. Tak właśnie zrobiliśmy. To nie jest jakaś akcja protestacyjna, ale po prostu konsekwencja tego, że za te pieniądze i na takich warunkach nie chcemy więcej pracować w Szpitalu Wojewódzkim we Włocławku. Tym bardziej że inni lekarze w regionie mają lepsze uposażenia - mówi lek. Andrzej Kołodziej, przewodniczący zespołu negocjacyjnego.

Miesięczne negocjacje medyków z dyrekcją włocławskiej lecznicy nie przyniosły skutku, choć jak mówi Andrzej Kołodziej, lekarze poczynili w ich trakcie pewne ustępstwa od początkowo przedstawionych żądań dotyczących płac i warunków pracy.

- Mimo to nie spotkały się one z uznaniem dyrekcji, która jest gotowa podnieść nasze uposażenia nie więcej niż o 10 procent. To jest dla nas nie do przyjęcia - mówi Andrzej Kołodziej.

Lekarze zapewniają, że są świadomi tego, iż podwyżka ich pensji oznacza dziś dla szpitala dalsze zadłużanie się placówki. Do 14 stycznia włocławski szpital ma pracować w normalnym trybie. Jeśli do tego czasu zatrudnieni w nim lekarze nie porozumieją się z dyrekcją, odejdą ze szpitala. Ten czarny scenariusz może się jednak nie ziścić. 8 stycznia lekarze są umówieni na rozmowy z dyrekcją.

- Cały czas liczymy, że wysiłki, które podejmujemy, i które, mamy nadzieję podejmuje też dyrekcja szpitala, skończą się pozytywnie dla nas i dla naszych pacjentów - mówi Andrzej Kołodziej.

Z dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego we Włocławku nie udało nam się porozmawiać, przebywa na urlopie. Jak zapewniał wcześniej, spełnienie żądań płacowych lekarzy oznacza dla lecznicy około 120-procentowy wzrost dotychczasowych wydatków na ich pensje, z 900 tys. zł do 2,2 mln zł miesięcznie.

(GS)
Źródło: "Nowości Wloclawskie"
5 komentarzy

pacjent

A co mają powiedziec emeryci ,renciści,nauczyciele oni także mają marne pieniądze--- jeżeli nasi politycy nie wpłyną na parlament aby oni mieli pobory umiarkowane to w naszym kraju nic się nie zmieni- demokracja to ustruj w którym tylko bogaty, silny oraz taki który na tym robi kokosy ( podwyżki należą sie wszystkim aby godnie żyli czy to lekarz, nauczyciel, salowa,emeryt,rencista wszystkim tylko jeżeli politycy będą tylko dbali o siebie to nic z tego nie wyniknie bo gdy potrzebuje poparcia to i słonia na złotym łancuchu obieca

0 0
ID:184

pacjent

A jak można panie dyrektorze w tak napiętej sytuacji iść na urlop kto go panu udzielił pan jako pierwszy powinien walczyć w imieniu pacjętów, lekarzy,no i własnym aby mieć ciepły stołek a nie uciekać jak mysz pod miotłę i powrócić jak będzie po wszystkim no i to są własnie nasi politycy pracodawcy

0 0
ID:185

Stefan

Pociągnąłbym tych lekarzy do odpowiedzialności, jak sie cos stanie. np 3 lata w mamrze. A jak chcą strajkowac to nie naszym kosztem, tylko do rządu na strajk. A jak im sie nie podoba to zawsze mozna ukrainskich lekarzy zatrudnic, nasi maja zbyt wygórowane żądania w stosunku do sytuacji gospodarczej kraju. Kto tyle zarabia????? TO JEST CHORE!!!

0 0
ID:189

Halina

BRAWO LEKARZE.TAK TRZYMAĆ.DOŚC WYZYSKU...PIENIĘDZY STARCZY DLA WSZYSTKICH..JESLI WĄŁDZA ZACZNIE RZĄDZIC GŁOWA...UCZCIWIE.DOŚC WYZYSKU ..LEKARZE MAJA WIEDZE,WIEĆ ZAUFAJMY IM..ONI MOGĄ ZMIENIĆ TEN ŚWIAT NA LEPSZY,SPRAWIEDLIWSZY..BO SŁĄBSI NIE DADZĄ RADY////IM NIKT MÓZGU NIE SPIERZE,ŻE NIE MA..BO ŚRODKI SA,TYLKO ŻLE DZIELONE,TOTALNIE ZLE...LUDZIE PRACY NIE DAJMY SIE ZNIEWOLIC..W 21 WIEKU..SPRAĆ MÓZGÓW.WŁADZA MUSI DBAC O NASZE POLSKIE INTERESY,WALCZYC O GODNOŚC CZŁOWIEKA..BO CO NAS CZEKA?BĘDZIEMY NIEWOLNIKAMI..ROZPASANYCH KAPITALISTÓŁ???????????NIE PODDAJCIE SIE LEKARZE!!!!!!!!!!!!!!!CHWAŁĄ WAM ZA TO..!!!!!!!!!!!

0 0
ID:196

zbychu

Ja wiem ze emeryci rencisci,lekarze wszyscy maja malo.Ale nie moge pojać że nasi rzadzacy i myslacy tylko o sobie ,ustalaja sobie pensje ze mozna by nimi obdzielic wymienione grupy ludzi .Posłowie ustalaja sobie pensje sami , a moze my wszyscy zcznijmy sami sobie ustalac.Co wy na to.

0 0
ID:212


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Miasto wesprze szpital i włocławskich przedsiębiorców

Sytuacja epidemiologiczna zmienia się z godziny na godzinę. Dzisiaj w ratuszu..

Bez opłat za parkowanie. PiS wnioskuje do prezydenta

Poseł Joanna Borowiak wystosowała pisma do prezydenta Włocławka między innymi o..

Radni z Klubów PO i SLD apelują o wsparcie dla szpitala

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z prośbą do..

Tarcza Antykryzysowa - ochrona przed skutkami epidemii

Najważniejsza jest płynność finansowa i bezpieczeństwo pracowników – temu ma..

W obawie przed koronawirusem podpisano porozumienie

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, ratusz zorganizował kolejną..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..