Prezydent w sprawie Poczty

W związku z planowaną reorganizacją Poczty Polskiej, prezydent Włocławka Andrzej Pałucki zwrócił się do dyrektora generalnego Poczty Andrzeja Polakowskiego z prośbą o wyjaśnienie dotyczące planowanych zmian we włocławskim oddziale.

Prezydent został poproszony o interwencję przez Związki Zawodowe Pracowników Poczty we Włocławku. Przedstawiciele związków wyrażają zaniepokojenie w związku z docierającymi do nich sygnałami odnośnie planowanych zmian. Mają one polegać m.in. na połączeniu regionów i rejonów. Tym samym połączone zostałyby dwa oddziały – toruński i włocławski - w jedną jednostkę organizacyjną z siedzibą w Toruniu.

Pracownicy włocławskiej Poczty nie zgadzają się z takim rozwiązaniem. Wskazują m.in. aspekt ekonomiczny, podkreślają fakt, iż włocławski oddział generuje wyższe przychody niż toruński, pomimo mniejszej liczby placówek pocztowych, mniejszego obszaru działania i mniejszej liczby ludności. Związkowcy obawiają się także trudności organizacyjnych - braku właściwej koordynacji, wydłużenia czasu przepływu informacji wewnętrznej, utrudnienia monitoringu realizacji bieżących planów. Prezydent w piśmie do dyrektora Polakowskiego zaznacza, iż pracownicy nie kwestionują konieczności i zasadności przeprowadzenia komercjalizacji przedsiębiorstwa, jednakże nie godzą się ze zmianami kosztem włocławskiej jednostki.

Andrzej Pałucki zwraca się z prośbą do Dyrektora Poczty, aby przy planowanej reorganizacji firmy, rozważył wprowadzenie takich zmian, które nie spowodują zwolnień pracowników w oddziale, który znakomicie funkcjonuje i wypracował sobie bardzo dobrą pozycję rynkową. Prezydent podkreśla także, że włocławski oddział jest prężnie działającym przedsiębiorstwem niezwykle ważnym dla miasta.
2 komentarze

Robert

No i co POprapańcy nie ma tu jeszcze komentarzy jak u Melexa. Jednak to prawda, że Włocławek to czerwone miasto skoro tu nikomu nie przeszkadza, że PO brata się z komuchami- wstyd ale to nic nowego w mieście gdzie wciąż czerwone pająki górą. Szkoda, że nie mam możliwości stąd uciec (jestem już w tym wieku, że nie mam szans urządzić się gdzie indziej). Nie jestem zwolennikiem żadnej partii (pomimo zawsze prawicowych poglądów) ale zawsze będę przeciwko "czerwonym". A tak na marginesie co Panu Pałuckiemu przeszkadzał zegar kwiatowy (mimo, że szwankował), czyżby zero pamiątek po poprzedniku?

0 0
ID:9553

listonosz

Pałucki tu niby pisze list za pocztą a w tym samym czasie kazał urzędowi miasta zrezygnować z usług włocławskiej poczty, pozbawiając ją dochodów i przyspieszając jej upadek. Niech on wreszcie przestanie rujnować Włocławek!

0 0
ID:9560


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA