Ekslibris Biblioteki PWSZ

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej we Włocławku miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników konkursu na Projekt Ekslibrisu Biblioteki PWSZ.

Konkurs został ogłoszony w lutym bieżącego roku i skierowany do uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie wzięło udział 43 uczniów z 12 szkół, którzy w terminie do 30 kwietnia nadesłali 56 prac. W uroczystości wzięli udział uczniowie i nauczyciele: z Gimnazjum nr 1 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego z Włocławka, z Gimnazjum nr 2 im. ks. Jerzego Popiełuszki z Włocławka, z Gimnazjum nr 4 im. Organizacji Narodów Zjednoczonych z Włocławka, z Gimnazjum nr 6 im. Stanisława Staszica z Włocławka, z Gimnazjum nr 7 z Zespołu Szkół nr 4 z Włocławka, ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego z Chocenia, z Zespołu Szkół Technicznych z Włocławka, z Zespołu Szkół im. Waleriana Łukasińskiego ze Skępego.

Władze Uczelni reprezentował Prorektor ds. Nauczania i Studentów dr Jan Beksiński i kanclerz Teresa . Spotkanie poprowadziła mgr Anna Drobyszewska p. o. dyrektora biblioteki. Po uroczystym przywitaniu wszyscy zgromadzeni mogli wysłuchać wykładu mgr Edyty Książczak, pracownika Biblioteki pt. „Ekslibris – strażnik książki”. Następnie nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Wszyscy uczestnicy konkursu wraz z nauczycielami, którzy przygotowali uczniów do konkursu otrzymali podziękowania, 6 osób dodatkowo zostało obdarowanych słodkimi niespodziankami ufundowanymi przez Rektora prof. zw. dr hab. Krzysztofa A. Kuczyńskiego.

Wyróżnienia w konkursie oraz nagrody książkowe za nadesłane prace zostały przyznane: Annie Podlas z Zespołu Szkół im. Waleriana Łukasińskiego w Skępem oraz Sylwii Ryszewskiej z Publicznego Gimnazjum im. Ziemi Kujawskiej w Osięcinach. Za najciekawszy projekt spośród nadesłanych prac, uznana została praca Agnieszki Jabłońskiej z Zespołu Szkół im. Waleriana Łukasińskiego w Skępem. Nagrodę stanowił Ipod - odtwarzacz muzyki oraz pięknie wydany album: „Włocławek na starej fotografii”. Po zakończeniu tej części uroczystości wszyscy goście zostali zaproszeni na obejrzenie wystawy pokonkursowej oraz na słodki poczęstunek. Nagrodzone pracy obejrzeć można w Bibliotece PWSZ we Włocławku.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA