Kupcy przeciwni zmianom w centrum

W poniedziałek w siedzibie Włocławskiej Wspólnoty Samorządowej zorganizowano konferencję dotyczącej protestu rewitalizacji Placu Wolności.

Oprócz gospodarzy i delegacji włocławskich kupców na spotkanie zaproszeni zostali przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości (R.Czarnecki, J.Chmielewski, Ł.Zbonikowski). Przedstawiciele prawicy mocno zaatakowali prezydencki pomysł przebudowy Placu Wolności - Mamy do czynienia z ogromną determinacją władz. Rządzący chcą ograniczyć plac do funkcji rekreacyjnej i wypoczynkowej. Miejsce gdzie ponad 200 podmiotów gospodarczych prowadzi działalność. Mamy uzasadnione obawy, że po wyłączeniu ruchu z Placu Wolności i redukcji miejsc parkingowych ograniczy się dostęp klientów do wymienionych podmiotów. - powiedział Łukasz Zbonikowski. - Prezydent próbuje przylepić do wyłączenia z ruchu i życia nazwę "rewitalizacja" - przywracanie życia.

Łukasz Zbonikowski zwrócił uwagę na fakt, że prezydent Włocławka nie dostał upoważnienia od Rady Miasta, aby podejmować decyzję o przebudowie Placu Wolności. Mimo to Andrzej Pałucki z wielką determinacją dąży do rewitalizacji centrum. - Cały czas jesteśmy przeciwni rewitalizacji Placu Wolności w tym kształcie. Nie chcemy zmniejszenia liczby miejsc parkingowych i wyłączenia z ruchu ulicy Przechodniej. - powiedział przedstawiciel włocławskich przedsiębiorców.

Włocławscy kupcy złożyli skargę na prezydenta do Rady Miasta. Ku ich zdziwieniu odpowiedź otrzymali od Jacka Kuźniewicza - zastępcy prezydenta, w której było napisane, że ostatnia ekspertyza jest z 2005 roku. Kupcy pytają więc o aktualność przeprowadzonej cztery lata temu ekspertyzy? i na własny koszt postanowili przeprowadzić własną ekspertyzę na której wyniki czekają.

- Chciałbym przypomnieć, że włocławscy przedsiębiorcy jako podatnicy utrzymują pana prezydenta i utrzymują władzę miasta Włocławek. Byłoby dobrze gdyby nie tylko byli potrzebni wtedy, gdy chodzi o podatki, także kiedy chodzi o zasięgnięcie ich opinii. "Nic o Was, bez Was" - powiedział Ryszard Czarnecki.

Prawdopodobnie żadna ze stron się nie ugnie i jedynym sensownym pomysłem na rozwiązanie wielotygodniowego sporu pomiędzy włocławskimi kupcami, a prezydentem Andrzejem Pałuckim byłoby przeprowadzenie referendum dotyczące przebudowy centrum miasta.
149 komentarzy

Damian

To niech kupcy się przeprowadzą na koniec 3 maja. Tam im nikt nic nie zmieni przez następne 20 lat i będą mieli według ich mniemania jak pączki w maśle. A co do Zbonikowskiego i jego bandy to żal mi ich. Robią wszystko co mogą pod publiczkę, krzyczą ile mogą a i tak każdy wie że meleks to meleks i w rzeczywistości mu to zwisa ale musi się pokazać:) Meleks sam nic nie zrobi a jakby mógł to by wszystkie inwestycje we Włocławku innym zablokował, a w szczególności Wzorcownie.

0 0
ID:9581

Ludź

hehehehehehehhee, Czarnecki, hehehehheehe, Zbonikowski, hehehehhehehe... ubaw po pachy... !!!

0 0
ID:9582

włocławianin

Panowie róbcie to co do was należy a nie jak we Włocławku ma się coś zmienić to wy zaraz pretensje do prezydenta itp .. no tak PIS -SLD ..chciałbym się zapytać panów czy widzieli np. starówkę-centrum / w Płocku ..... tylko pozazdrościć wszystko ładnie wykończone, deptaki, fontanny itp. a ni jednego miejsca do parkowania w obrębie centrum podobnie jak u nas uliczki 3 maja tylko że w Płocku lokal przy lokalu , turystów dużo - a we Włocławku nic pusto - raptem 3-4 ogródki i to wszystko - dajcie coś w końcu w naszym mieście zrobić a nie cały czas się kłócicie najlepiej by było aby jak do tej pory o Włocławku mówiono BETONOWE MIASTO w którym nic niema .......zastanówcie się co robicie

0 0
ID:9583

Damian

dokładnie.. spójrzcie na Toruń, Płock i zapytajcie się sami o co Wy walczycie!! Czy tam są miejsca parkingowe przy deptakach? Czy tam życie zamarło na skutek remontów i wyłączenia z ruchu. Wręcz przeciwnie!!! Tam teraz tętni życie!! Czy wy myślicie że jak klient nie podjedzie na metr od waszej witryny to już będzie miał do Was za daleko? Z pewnością nie walczycie o dobro Włocławka!

0 0
ID:9586

Damian

a tak w ogóle dlaczego ludzie się tak dziwnie śmieją jak słyszą że Zbonikowski z Chmielewskim coś robią?

0 0
ID:9587

ktos tam

:))))) bez komentarza

0 0
ID:9588

PiS = Degradacja miasta

PiS i WWS się sprzeciwia bo nigdy tyle nie zroili dla miasta co PAŁUCKI. Jakość 99% polskich miast ma centrum typowo rekreacyjne dlaczego nie WŁOCŁAWEK? Tak naprawde 30 - 40 miejsc to 40 osób. Na parkingach przed lokalami najczęściej właściciele tych lokali parkują więc w czym problem bo napewno nie w klientach. Ludzie parkują po K....EM i na pieszo całe centrum zejdą jak będą wiedzieli gdzie jest dobry i tani towar bez znaczenia jest parking jak ma się Towar a nie tanie g...

0 0
ID:9589

marek

kolejne z działań pod publiczkę

0 0
ID:9590

ROBERT

Niech kupcy najpierw przedstawią jakąś korzystną ofertę dla klientów to na pewno ich zachęcą i wszyscy do nich przyjda czy to spod hali czy w przyszłości ze wzorcowni. To nie jest tak daleko. Ale w tej chwili ceny są zaporowe a ich oferta wątpliwaie atrakcyjna.
Ponadt w całe europie wyprowadza się ruch z centrum i tego się trzymajmy !!!
A PLAC WOLNOŚCI MA BYĆ WIZYTÓWKĄ MIASTA !!!!!!

0 0
ID:9592

ROBERT

Czarnecki i Zbonikowski niech się przeprowadzą do warszawy, pod warunkiem że ich tam przyjmą. Niech nie blokują wszystkich przedsięwzięć, które mają nbyć realizowane we włocławku. Pan Zbonikowski miał już swoje 5 minut i tyle zrobił dla miasta że aż strach, a pan Czarnecki - to wielka pomyłka żeby się wypowiadał w naszych sprawach.

0 0
ID:9593

Stacha

A co ma do powiedzenia niejaki Ryszard Czarnecki? Już dość mieszają Zbonikowski i Chmielewski jeszcze ten z Wrocławia? Najwyższy czas aby zmienić centrum miasta - są pieniądze na ten cel to trzeba wydać. Dosyć tych przepychanek - PO, WWS PiS tylko mąci kto jest ważniejszy a dla Miasta co zrobili? Nic. Najwyższy czas aby Włocławek miał swoje centrum z prawdziwego zdarzenia, zachwycamy się Płockiem, Toruniem a u Nas też może być pięknie. tylko niech nikt nie przeszkadza..

0 0
ID:9596

Realista

My mieszkańcy Śródmieścia, właściciele mieszkań, nieruchomości a także osoby pracujące w rejonie Śródmieścia czujemy się poważnie zaniepokojeni działaniami podjętymi przez Prezydenta Miasta Pana Andrzeja Pałuckiego.

Plany rewitalizacji, szczególnie rejonu Placu Wolności, Zielonego Rynku nie zostały poprzedzone szerokimi konsultacjami społecznymi.

Prezydent Miasta nie zapytał mieszkańców, co sądzą na temat:

• Planu przebudowy centrum miasta
• Zmiany ciągów komunikacyjnych
• Zmiany rozmieszczenia miejsc parkingowych
• Utworzenia nowych miejsc na ulicach okalających teren planowanych zmian
• Zwiększenia natężenia hałasu i szkodliwego wpływu zwiększonego ruchu dla mieszkańców Plac Wolności 8/9
• Sensowności wydania 20 milionów złotych wobec wielu innych ważniejszych potrzeb

Jakie będą konsekwencje tych zmian?

• Przeniesienie całego ruchu, który dotąd rozdzielany jest jednokierunkowo na dwie strony Placu Wolności od strony ZUS i Placu Wolności 8/9 na stronę tego ostatniego. Oznacza to wprowadzenia tam 4-5 pasów ruchu dwukierunkowych i wzrost ruchu generowanego na tym odcinku dwukrotnie. Już dziś jest on uciążliwy dla mieszkańców a co będzie po zmianie to trudno opisać.
• Usunięcie miejsc parkingowych i postojowych na Placu, w sezonie zimowym po 15.00, i letnim po 18.00 powstanie niebezpieczna „strefa mroku”, którą znamy już z 3-go Maja
• Wymarcie tego rejonu, brak ruchu, brak świadków, którzy odstraszają bandytów, rejon stanie się niebezpieczny

Co oznacza to dla mieszkańców, właścicieli mieszkań?

• Uciążliwość ruchu na Placu Wolności 8/9, Brzeskiej, Słowackiego, Przedmiejskiej bo tam będzie wzmożony ruch po zmianie organizacji Placu
• Spadek cen nieruchomości
• Drastyczny brak miejsc parkingowych (plan Prezydenta zakłada usunięcie około 120 miejsc z Placu i ulicy Okrzei) co też ma wpływ na ceny Państwa nieruchomości
• Kryminalizacja centrum miasta
• Marginalizacje tego ważnego punktu Naszego Miasta jakim jest Plac Wolności

Co oferuje Prezydent i zachwala w swoim planie?

• Spokój i usunięcie ruchu z Placu, kosztem przesunięcia tego ruchu pod jedyne duże budynki mieszkalne i obniżenie komfortu życia dla paruset lokatorów z tych bloków
• Dużą ilość ogródków piwnych w sezonie (6-7 miesięcy w roku), z czym to się wiąże bez odpowiedniej ilości WC (nie ma ich w planach zmian) nie trzeba tłumaczyć, z dużą ilością miejsc z piwem do picia na pewno będzie to „centrum kulturalne” miasta. Mieszkańcom, którzy będą musieli tej „kultury” słuchać i wąchać do późnych godzin nocnych można tylko współczuć
• „Przywrócenie do życia centrum miasta”- to słowa Pałuckiego. Ale po co uśmiercać system, który właśnie teraz jest pełen życia na rzecz „życia piwnego”.

Jakie są zagrożenia dla osób prowadzących działalność gospodarczą na Placu i ich pracowników?

• Obniżenie obrotów firm, zaopatrzenia w konsekwencji zamknięcie firm lub przebranżowienie, zwalnianie pracowników. Odpowiedź Prezydenta to lokale gastronomiczne, ale ile ich może być, te które są często nie mają pełnych lokali a też trzeba brać pod uwagę uciążliwość takich lokali dla sąsiadujących budynków mieszkalnych
• Zmniejszenie konkurencyjności firm na rynku, odebranie miejsc parkingowych jest równoznaczne ze spadkiem obrotów bo będzie mniej klientów
• Zagrożenie miejsc pracy lub wysokości płac dla 1000 osób (200 firm w tym rejonie zatrudniających średnio zatrudniających 4-5 osób)


0 0
ID:9597

Realista

Co zyska miasto?
• Wybrukowany martwy Plac Wolności bez ruchu z kręcącymi się po nim elementami patologicznymi
• Podatek ze sprzedaży piwa w parunastu ogródkach piwnych, które będą na Placu
• 20 milionów złotych długu, który my jako podatnicy będziemy spłacać przez parenaście lat
• Niższe podatki od podmiotów gospodarczych, niższe obroty, niższe wpływy podatku

Nasuwają się pytania:

• Czy tak postępuje dobry gospodarz miasta?
• Czy nie mamy na co wydawać pieniędzy?
• Czy zdrowie i spokój mieszkańców nie ma znaczenia?
• Czy w dobie coraz większej ilości samochodów jest sens likwidacji parkingów w Centrum?
• Wszyscy wiemy co się stało z 3-go Maja po jej zamknięciu, ulica umarła wraz z Tumską i bocznymi ulicami, brak ruchu oznacza brak nadzoru i bezpieczeństwa, czy taki jest cel Prezydenta w stosunku do Placu i okolic?
• Czyim dobrem kieruje się Prezydent?
• W czyim interesie działa Prezydent?

Czy jest za późno?

• Nigdy nie jest za późno żeby kierować się dobrem mieszkańców Włocławka
• Zawsze jest czas na rozmowę z ludźmi, którzy mają żyć w miejscu planowanych zmian

Czego żądamy:

• Uwzględnijcie nasz głos, to my tu mieszkamy, pracujemy i żyjemy
• Szerokiej konsultacji społecznej planowanych zmian
• Uwzględnienia interesów lokalnych przedsiębiorców
• Uwzględnienie w projekcie stref parkowania w wymiarze co najmniej równym aktualnej ich ilości.
• Utrzymania ruchu jednokierunkowego na odcinku od WSHE/NOT do Brzeskiej
• Przedstawienie koncepcji całorocznego ożywienia kulturalno-społecznego Placu Wolności, projekt pokazuje tylko wersje letnią z ogródkami, w zimę nie wiadomo co tam ma być
• Przedstawienie zgody, akceptacji najemców lokali przyległych do planowanych ogródków na uruchomienie takowych, a także uwzględnienie ich strat poniesionych z tego tytułu
• Przedstawienie formy rekompensaty Firmom z Placu Wolności i okolicy, która częściowo wyrówna spadek obrotów podczas długotrwałego remontu


Prezydent miasta Włocławka w sierpniu 2009 roku planuje rozpocząć katastrofalną przebudowę Placu Wolności:
Przebudowa ma obejmować:
• Likwidacje WSZYSTKICH MIEJSC PARKINGOWYCH, POSTOJOWYCH na Placu Wolności
• Zmianę organizacji ruchu na PLACU WOLNOŚCI
• Wyłączenie z ruchu części od strony 3-go Maja

Czy wiecie jakie będą konsekwencje takich działań dla miejsca gdzie mieszkacie?
(w szczególności Placu Wolności 8/9, strony SDH Kujawiak)

• Nie będzie gdzie zaparkować samochodu poza parkingiem znajdującym się za budynkiem Pl. Wolności 8/9
• W aktualnym układzie ruch obok Pl. 8/9 jest jednokierunkowy, czyli obok tej ściany Placu biegnie tylko połowa całkowitego ruchu
• Po przebudowie cały ruch przez Plac Wolności zostanie puszczony dwukierunkowo obok Państwa mieszkań (4 pasma ruchu) co oznacza dwukrotnie więcej samochodów, spalin i hałasu przez cały dzień pod Państwa oknami
• Plac Wolności pozbawiony będzie ruchu kołowego, parkingu stanie się w sezonie zimowym po 15.00 i letnim po 17.00 taką samą kryminogenną „strefą mroku” jak teraz jest 3-go Maja
• Ceny nieruchomości w tym rejonie spadną ze względu na uciążliwość wzmożonego ruchu oraz wymarcie i obniżenie poziomu bezpieczeństwa

Plan Prezydenta obejmuję za to stworzenie po przebudowie kilkunastu sezonowych i całorocznych „ogródków piwnych” na powierzchni całego Placu Wolności, co to oznacza chyba Państwo wiedzą !!!

Czy Prezydent wziął pod uwagę Państwa dobro?
Czy Prezydent zrekompensuje Państwa straty?
Czy chcecie zmiany Placu Wolności na „wielki ogródek piwny”?

0 0
ID:9598

mieszkaniec

Za pożyczone pieniądze władze przebudują Plac Wolności, który funkcjonuje i żyje - doprowadzając w efekcie do jego wymarcia - czy będzie czym się szczycić. Jeżeli przedsiębiorcy mówią, że spowoduje to spadek ich dochodów, to na pewno oni wiedzą lepiej od Prezydenta, który do tej pory nie miał własnego biznesu, tylko utrzymywany jest przez podatników. Plac Wolności bez sklepów przestanie istnieć!!!!
Pan Pałucki nie ma pojęcia o prowadzeniu biznesu. Zadłuży NASZE MIASTO na 25 lat, a za 2 lata skończy kadencję i będzie miał to gdzieś, co się będzie działo.
Zadłuży miasto po to, żeby je uśmiercić - gratulacje!!!!
To jest godny naśladowania Prezydent.
Wydaje się, że destrukcja miasta to jego priorytet.
Ktoś wspomniał, że Toruń dobrze funkcjonuje - jest źle poinformowany, bo kupcy przy Szerokiej i w obrębie Starego Miasta wyszli na ulicę i protestują. Boją się o to samo.
Zgadzam się , że powinniśmy czerpać doświadczenie z miast większych i ładniejszych od naszego. To może jest jeszcze czas na wyciągnięcie wniosków.

0 0
ID:9599

pazdzioch

realista czy to nie jest czasem blednarek?

0 0
ID:9600

Damian

Realista nie wyolbrzymiaj nie wyolbrzymiaj...bo zaraz znajdzie się 10 którzy sprostują to co żeś tak sprytnie powymyślał...

0 0
ID:9601

luna

drogi internauto o nicku..Realista..jakoś trudno uwierzyć,że identyfikujesz się z rdzennymi mieszkańcami Śródmieścia !!!

0 0
ID:9603

ana

pytam - jaką to ofertę szczególną, handlową przedstawiają "kupcy" normalnie śmiech na sali ceny nie z tej ziemi, a asortyment bardzo ograniczony i tak wszyscy z włocławka jeżdżą do Płocka lub Torunia - czekam z niecierpliwością na naszą nową Galerię. Panie Prezydencie proszę robić swoje Plac Wolności ma być dla ludzi a nie dla "kupców"

0 0
ID:9605

SOSNIERZ

JEDEN Z TYCH "KUPCÓW" MÓWIŁ, ŻE PRZEBUDOWA 3MAJA ZNISZCZYŁA 3 MAJA, POWYBIJANE SZYBY ITD. NO LEPIEJ BYŁO ŻEBY SKRZYPEK WOGÓLE NIE PRZEBUDOWAŁ WTEDY 3 MAJA Z WAWRZONKOWSKIM I ŻEBY BYŁ STARY BRUK I STARE DRZEWA, MAJA TE "KUPCY" OGRANICZONE MYŚLENIE, NAJLEPIEJ NIC NIE ROBIĆ I TYLE, NIECH PLAC WOLNOŚCI BĘDZIE WIEJSKI, BARDZO DOBRZE, ŻE PAŁUCKI CHCE ZMIENIĆ TĄ WIEJSKOŚĆ, ALE WIADOMO, DUŻO TU LUDZI JEST OGRANICZONYCH, SIEDZĄ CAŁE ŻYCIE WE WŁOCŁAWKU, I TAKIE JAK CI KUPCY ZE STAREGO RYNKU DARLI MORDY, TAK SAMO, ŻE KARTONY LEPSZE NIŻ CZYSTOŚĆ ITD. PAŁUCKI MUSI WALCZYĆ O ZMIANĘ, JUŻ WIĘCEJ NIE ZAGŁOSUJE NA TEN PORONIONY PIS, TAKI BYŁEM ZAFASYNOWANY ALE PRZEJRZAŁEM OSTATNIO DOKŁADNIE.

0 0
ID:9608

Realista

A w ktorym miejscu sie nie identyfikuje, moze ktos poda jakie plusy beda dla mieszkancow Placu i okolic i dla bizensu z tych okolic. A jak ktos ma zastrzezenia do obiekcji to prosze je zbic kontrargumentami.

0 0
ID:9609

Ha ha

Z mieszkancami rdzennymi srodmiescia nie mozna sie identyfikowac bo w wiekszosci wyrzneli ich Niemcy, a tak swoja droga Prezio sie indentyfikuje z nimi. Teraz nie beda mogli pic nie tylko w bramach na 3-go Maja ale tez na ladnych laweczkach nowych na Placu przy fontanie, blisko tez beda mieli ogrodki piwne.

A ich dzieci "dresy" zwieksza teren lowczy na "dziesiony" o Plac Wolnosci, bedzie cicho, malo ludzi, swiadkow.

0 0
ID:9611

przedsiębiorca

Znowu się porównujemy do Torunia???? Proszę państwa jeśli nie wiecie toruńscy kupcy też ostatnio strajkowali!! Więc proszę bardzo porównajmy się do nich !!! A jeśli chodzi o Pana który mówi, żeby się przeprowadzić na koniec 3 maja - nie podoba WAM się deptak dlaczego??? przecież to też był pomysł władz żeby w martwym mieście robić deptaczek i ludzie też tego chcieli więc mają i gdzie teraz oni są - nie ma kto tam spacerować po tym waszym deptaczku. Chcecie uśmiercić kolejną część miasta!! Wy nie rozumiecie- my nie jesteśmy przeciwko rewitalizacji Placu Wolności tylko przeciwko likwidowaniu miejsc parkingowych i całej komunikacji. Skoro PAN PREZYDENT i wszyscy CI co go popierają twierdzą, że brak miejsc parkingowych przysporzy nam klientów to miejmy równe szanse i zlikwidujmy parkingi przy wszystkich hipermarketach i centrach handlowych?? Dlaczego tylko nam chcecie szkodzić!!! Poza tym miasto ma jakieś pieniądze z tych miejsc parkingowych. Zamiast szukać pieniędzy to nasze władze umieją tylko brać pożyczki i mydlić ludziom oczy niby to dofinansowaniem unijnym!!!Pewnie ta fontanna powstanie tylko oprócz pijaczków i PANA , który nigdy nie siedział przy fontannie pewnie nikogo innego nie zobaczymy.

0 0
ID:9612

mieszkaniec śródmieścia

Niech się pan prezydent miasta najpierw weźmie za SLAMSY na ul Tumskiej bo to jest zabytkowa część miasta, która powinna inaczej dzisiaj wyglądać.
Ja popieram kupców, bo jak nie będzie parkingów to klientów im na pewno ubędzie

0 0
ID:9613

maks

Jazgod kupców na prezydenta miasta,który chce zmieniać oblicze miasta jest nie na miejscu.Szukanie poparcia w osobie Czarneckiego jest śmieszne.Dla przypomnienia,ten Pan był już doradcą prezydenta Skrzypka od pozyskiwania funduszy europejskich.Jak wiadomo wszystkie wnioski były odrzucane ze względu na błędy formalne.Miasto funduszy nie otrymywało a Pan Czarnecki za doradztwo brał kilkanaście tys.zł.Garska "kupców" nie może wypowiadać się za ogół mieszkańców, którzy są za przebudową Pl.Wolności.

0 0
ID:9615

Nie taka garstka

-215 podmiotow co daje okolo 1000 zatrudnionych osob
-120 mieszkan na Placu 8/9 co daje (600 mieszkancow)

Jak caly ruch pojdzie im pod balkonami to beda plakac.

No i oczywiscie zycze bezpiecznego przejscia podziemnym przejsciem ktore bedzie po godzinie 18, ja tam nie pojde.

0 0
ID:9616

...

Kupcy to byli w sredniwieczu...teraz nie maja nic do gadania!Chce nowego Placu!!!!!!!!!!

0 0
ID:9617

Darek

Kupcy tak walczą a jaką operte przedstawiacie jeżeli bedziecie mieli konkurencyjne ceny czy asortyment to przyjdą ludzie do was.
A co wy chcecie utrzymać jak wchodzi sie do waszych sklepów to praktycznie ludzi nie ma, a wy siedzicie byle siedzieć i czas jakoś umilić pogaduszkami.
Stan wewnątrz waszych pasaży jest tragiczny, wszystko na jednej kupie.

Moje jest takie zdanie niech przebudowują plac wolności, bo jeżeli bedziecie mieli urozmaiconą oferte i ceny to ludzie z galerii przyjdą i do was. Niestety jak patrze to wy żadnej oferty nie macie cały czas takie same rzeczy nic nowego.

CO do ludzi mieszkających w bloku i kamienicach się zgodze troszke no, ale ludzie gdzie wy mieszkacie w mieście czy na wsi.

Bardziej wam przeszkadzają samochody zapewne niż ludzie, którzy robią wielki nie ład i nie porzadek na placu.

JESTEM "ZA" PRZEBUDOWA!!!

I nie mieszkam wcale daleko od placu wolności i koło mojego domu jest wiele większy ruch niż na placu.

0 0
ID:9620

Kupcy kupcy

Wszyscy psiocza na kupcow ale to nie tylko problem kupcow.

Jako mieszkaniec Srodmiescia nie wiem co bedzie po zamknieciu Placu, przeciez tam nie mozna bedzie pojsc tak samo jak teraz na 3-go maja i okolice. Moze namaluja tam kolejna sciezke rowerowa.

Ja juz mialem ogrodek piwny obok, jak na placu mamy miec ich wiecej to znow "gowniarstwa" pijango bedzie pelno, za takie atrakcje to dziekuje. Poza tym co z Tumska tam moze byc ladnie, zabytkowo i kulturalnie, niewykorzystane bulwary a tam kasy juz nie ma. Ludzie pamietam 3-go Maja z lat 80-90, pamietam sprzed jej zamkniecia, ta ulica byla naprawde bardziej bezpieczna i lepsza przed zamknieciem ruchu tam sie cos dzialo , bylo nawet calkiem bezpiecznie. Bylo kino baltyk, byl papierniczy, byl antykwariat (Wloclawek jako jedyny w okolicy nie ma antykwariatu nad czym boleje). A teraz co jest? kto pmaieta butiki na Tumskiej? Zamnkniecie placy to bedzie smierc, to samo co na 3-go Maja.
Strach bedzie chodzic w zimie jak teraz strach pojsc w strone Wisly.
Pewnie, chcemy centrum ladnego ale zamkniecie dla ruchu to smierc kulturalan tego regionu. Prezydent nie ma aktywizacji kulturalnej tego regionu. Rusza tam MOPR'y i MOPSy aby zasilki dawac i to caly plan.
Dajmy zycie, upiekszajmy , tak ale z sensem, nie nadawajmy cech zabytku czemus co tych cech nie ma. Gablota za szklem to smierc.
Nie dajmy sie manipulowac. Ja chce ladnego srodmiescia ale w stron Wisly, chce zaparkowac auto na placu i isc 3-go maja na bulwary usiasc w ogrodku, itp.
Ale wiem co sie stalo z 3-go Maja, brak ruchu dal to co teraz mamy.
Swego czasu w zwiazku z 3-go Maja przyczyna zamkniecia byla inna ale mysle ze bardzo podobna (takie plotki chodzily).
Podbniez paru "czerwonych" nabylo prawa do lokali na Warszawskiej i zalezalo im na zamknieciu "konkurencji" z 3-go Maja. Obawiam sie, ze teraz moze byc pdobnie. Swoje interesiki powzyej dobra ogolu.

0 0
ID:9621

Mika

Panie Prezydencie niech Pan robi swoje a ten spektakl z udziałem tych Panów jest żenujący.

0 0
ID:9623

Mika

Raczej powinno byc, Towarzyszu Prezydencie.

0 0
ID:9624

realista 2

Uważam ,że te pieniadze które są przeznaczone na Plac Wolności mogły pomóc innym częścią miasta np. bulwary itp.

0 0
ID:9625

Mika

Jeżeli wypisujesz te bzdury to miej odwagę i podpisz się własnym nickiem. Twój komentarz niczego nie wnosi do dyskusji. Per towarzyszu.

0 0
ID:9626

rumun

pan Czarnecki niech robi zadyme w swoim miescie we Wroclawiu.Juz raz mieszal w naszym miescie jak byl doradca pana Skrzypka pobierajac 10 tys. zl co miesiac przyjezdzajac do urzedu tylko po wyplate.Niech sie nie Łudzi ze go poprzemy w eurowyborach.

0 0
ID:9627

ZERO ZMIAN ????????????

TE SAME WRZASKI BYŁY JAK CHCIANO PRZENIEŚĆ STARY RYNEK NA ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH, PAMIĘTACIE, JAK KUPCY CHCIELI "DOBRA DLA KUPUJĄCYCH" W POSTACI BRUDU, SYFU I LATAJĄCYCH ŚMIECI STAREGO RYNKU, NA TYM GRUNCIE WYROŚLI RÓŻNI "POLITYCY" KTÓRZY WESZLI DO UM, OTOCZYLI PANA SKRZYPKA I POTEM TAKI CZARNECKI DORADZAL MU W SPRAWACH FUNDUSZY EUROPEJSKICH ITD, KAZDY KUPUJACY CHCIAL LIKWIDACJI BRUDU I ZMIANY RYNKU NA COS CZYSTEGO I LADNEGO, PRZENIESIONO NA ZWIAZKOW ZAWODOWYCH I CO GORZEJ JEST, UPADEK ?!?!? NIE, JEST LEPEIJ, A TO ZE ZMIENIA SIE RZECZYWISTOSC I GDYBY TE SMIECI RYNKOWE POZOSTALY TO WOGOLE PRZY OBECNEJ KONKURENCJI NIE PRZYCHODZILBY NA TEN WASZ BRUDNY DAWNIEJ RYNEK LUDZIE, A TAK MIMO, ZE MARKETY SIE OTWIERAJA TO RYNEK ZYJE I WIELU LUDZI CENI GO SOBIE ZA TO ZE JEST PORZADNIE, CZYSTO I MOZNA COS KUPIC PROSTO OD PRODUCENTA NP. RZODKIEWKI ITD. TAK SAMO PLAC WOLNOSC, JEZELI KUPUJACY CHCA ZMIANY, WLOCLAWIANIE TO JAK ZWYKLE POJAWIA SIE TO SAMO CO Z RYNKIEM, TE SAME GADKI KUPUJACYCH I TE SAME TWARZE POLITYKOW I PRZYSZLYCH POLITYKOW, NIEKTORZY PANOWIE KUPCY CHCA WYJSC NA TEJ FALI DO POLITYKI, MOWIA CIEMNOTE, PLAC WOLNOSCI OBRONI SIE JEZELI BEDZIE NOWOCZESNIE ZROBIONY, A TO ZE CZESC DROGI STANIE SIE DEPTAKIEM Z RESTAURACJAMI TO BARDZO DOBRZE, CI CO SA OBECNIE W TYM MIEJSCU MUSZA ZMIENIC RODZAJ DZIALALNOSCI NA COS CIEKAWSZEGO, A NIE CIAGLE TO KUPUJACY MAJA SIE DOSTOSOWAC DO SPRZEDAJACYCH, JA OBECNIE NIE CHODZE TAM BO WOLE WSIASC W AUTO I POJECHAC DO PLOCKA, STAROWKA REMONTOWANA I ZMIENIA SIE TAM MENTALNOSC KUPCOW SZYBCIEJ NIZ U NAS. CO DO PARKINGU WE WLOCLAWKU, TO NA PLACU WOLNOSCI PARKUJA CI TAM PRACUJA, NIE KUPUJACY, BO JAK PRZYJEZDZAM TO PARKUJE POD SDH HALA, IDE PRZY OKAZJI NA RYNEK I CZASEM NA 3MAJA, NIE JADAM W TYM RESTAURACJA PRZY PLACU WOLNOSCI PO JAK MI JEZDZA POD NOSEM TO SPALIN NIE LUBIE MIEC W OMLECIE !!!!!

0 0
ID:9630

anty

tylko PIS jest tak bardzo przeciw!!! a kupcy??? właśnie widać ich interes -jak trzymają się PIS-u... np. pan Krajewski - fotograf... szykuje się nam chyba nowy kandydat na radnego z ramienia PIS? dajcie spokój Pałuckiem - niech wkońcu chłop ruszy tą dziure!!!

0 0
ID:9632

JAGUŚ

Przeglądam właśnie portale włocławskie i wszędzie na fotoreportażach widzę te same twarze .
Wniosek z tego taki , że nasi kupcy zamiast handlowac bardzo dużo czasu poświęcają na tworzenie sztucznego zamieszania . Nie każdego na to stać ...Przeciętny zjadacz chleba niestety w tym czasie zwykle pracuje .
Znaczna część u naszych "kupców" .

0 0
ID:9633

!

nie bede pisal nic o dzialaniu politykow pisu i "kupcow" bo sa poprostu smieszni, powiem tylko, ze chce NOWEGO PLACU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

0 0
ID:9634

Jan

Ewidentny przekręt mający na celu skierowanie klienta w stronę wzorcowni. Miasto aż wyje o naprawę dróg, szpitala, dworca tworzenia miejsc pracy a nasz towarzysz krzywousty zajmuje się sprawą która ostro dzieli opinie mieszkańców i nic sobie z tego nie robi...

0 0
ID:9635

włocławianka

Witam i współczuję tym , którzy zostali oślepieni słowem rewitalizacji we Włocławku i chęcią jego przebudowy. Rzeczywiście Plac Wolności wymaga remontu jest to w tej chwili najpilniejsza potrzeba w mieście aby na placu postawić fontannę dla tych którzy nigdy fontanny nie widzieli!! Dla wiadomości Pana Roberta i Damiana porównujecie nas do Torunia czy do Płocka - śmieszne to jest naprawdę, ale jak już chcecie to proszę nie dalej jak tydzień temu na ul. Szerokiej w Toruniu strajkowali handlowcy!! Dlaczego ?? No cóż takie bezmózgi jak ci dwaj Panowie niestety tego nie zrozumieją i tłumaczenie im pewnych faktów nie ma sensu!!! Prawdopodobnie pracują w budżetówce gdzie siedzą na stołkach i kawę piją a spacerować po Włocławku i tak pewnie nie spacerują. Nie umiecie nawet czytać prasy. Nikt ze strajkujących przedsiębiorców nie jest przeciwko rewitalizacji tylko przeciwko likwidowaniu miejsc parkingowych i komunikacji! Pan Prezydent twierdzi , że likwidacja miejsc przysporzy przedsiębiorcom klientów, moje pytanie więc jest takie dlaczego przy wszelkich hipermarketach i w słynnej wzorcowni buduje się parkingi na tyle miejsc parkingowych, dlaczego wielkie molochy mają mieć gorzej od przedsiębiorców i dlatego proponuję też zlikwidować im parkingi!! A jeśli chodzi o Pana Damiana któremu nie podoba się dół 3 Maja- to był kolejny pomysł rządzących aby zrobić deptaczek no i mamy !! nie podoba się??? Przecież z placu też chcą zrobić deptaczek i właśnie dlatego się strajkuje żeby Plac Wolności nie wyglądał tak jak dół 3 Maja. I ludziom też się wtedy ten pomysł bardzo podobał.

0 0
ID:9636

Duchu

Oglądam zdjęcia z pożegnalnej kolacji i wręczania nagród koszykarzom Anvilu i widzę w tle Zbonia i Chmiela, wchodzę tutaj, co widzę Zbonia i Chmiela. Kurka ci to mają parcie na szkło> Strach lodówe otworzyć. Jaka jest granica siły publicznych pieniędzy? A jeszcze nie za dawno jeden z nich czmykał przed kamerą jak mysz przed kotem. Skąd ta zmiana?

0 0
ID:9638

maniek

Czarnecki ciebie to chyba nie ma tylko u mnie w kiblu bo poza tym już jesteś wszędzie. Czas wyborów się zbliża to trzeba się przypomnieć - prawda ? Wracaj do ZCHN-u tam najbardziej pasowałeś

0 0
ID:9639

Duchu

Zawsze będę powtarzał: PiS to patologia! Ta garstka się sprzeciwia większości, chcącej zmian w centrum. Panie Prezydencie rób pan swoje i patologią się nie przejmuj. Ich czas już się kończy więc błaznują jak się da. Za 10 lat nikt o nich nie wspomni, a nowe centrum będzie istniało. W tym temacie popieram Prezydenta naszego miasta.

0 0
ID:9640

Ludź

tak bardzo martwicie się o te swoje sklepiczki, do których ( to prawda) mało kto już chodzi, to może w ogóle rozstawcie stragany wzdłuż Warszawskiej, albo Chopina i już ! i tak to miasto to trochę większa wioska, więc co tam... będzie tylko trochę bardziej wsiowo !
A tak prawdę mówiąc to w większości większych miast, ścisłe centrum jest zamknięte dla ruchu kołowego i jakoś sklepy funkcjonują, knajpki funkcjonują, restauracje funkcjonują, punkty usługowe funkcjonują... Tylko w naszym Włocławeczku kupcy mają problem! no to zainteresujcie klientów swoimi ofertami to będą do was nawet z końca miasta przychodzić na piechotę ! chyba, że ktoś wpadnie na pomysł zaorania Włocławka, no to wtedy tak , protesty wasze będą uzasadnione...
I przestańcie ośmieszać to miasto sprowadzając ludzi, którzy o Włocławku wiedzą tyle co nic!

0 0
ID:9641

zabytek

Tak, Plac to zabytek, turystow bedzie 'w pip'. Panie Prezydencie moze tez Kilinskiego zabytek i Wzorcowni tez (koniecznie bez parkingow), moze Warszawska tez. Wogole po co parkingi, mysle ze Wawel to bedzie sie umywal.

Wzorcowy Prezydent ten nasz.

A odnosnie sklepikow to Plac ma ladne wyremontowane lokale ( w wiekszosci) 3- go Maja to upadek rzeczwyiscie ponizej Piekarskiej praktycznie ale ten upadek to w wiekszosci konsekwencja "deptaku" i tak sie stanie tez z Placem, nie w tej skali ale bedzie zle.

A najgorsze ze tak sie stanie a dlaczego? Bo czyjas twarda determinacja antyparkingowa i nie tylko (plac, okrzei itp) daje do myslenia. Kto zrozumie to zrozumie. Kto nie to nie. Szkoda, ze ktos interes ogolu sprzedaje za "srubki".

0 0
ID:9642

mariola

ludzie w naszym mieście jest źle także jeśli nawet będzie gorzej to chyba nie za wiele mogą popsuć wiec niech w końcu coś robią bo wkrótce będziemy na poziomie pobliskich wiosek

0 0
ID:9643

Moze byc gorzej

Niewatpliwie bedzie ladniej i lepiej, ale patrzac iz czesc pieniedzy z obligacji i UE pojdzie na zbedne lub nitrafione cele (patrz Plac miedzy innymi) to bedzie zle. Zauwaz Mariola,ze miasto bedzie mialo do splacenia 400mln zlotych co jak a biedny Wloclawek i to, ze Prezio napedza klientow Firmom spoza Wloclawka (podatek trafia do siedzic central) jest kwota kolosalna. czyli bedzie zle bo pod takim obciazeniem bedziemy zarzniecie na wiele lat.

Pomijam juz fakt , iz pieniadze mozna bylo pozyskac z prywatyzacji miejskich spolek (BAZA i inne) ale gdzie wtedy by sie sadzalo kolesi na przechowanie, synow, corki, i inne pociotki. Pieniadze w ten sposob pozyskalo Kutno a u nas obligacje i presja na wydanie pieniedzy na kostke brukowa zamiast innych wazniejszych zpunktu widzenia rosnacego bezrobocia celow.

Torun to zrobil (Lysomice itp), Lodz (strefa) a Wloclawek, Prezio ma fobie antyparkingowa i z cetrum skansen robi. A miejsc pracy ile z tego bedzie w ogrodkach piwnych... ze ho ho.

0 0
ID:9645

JJ

Drogi ,,Realisto” gdybyś był bardziej w temacie i się bardziej interesował a zwłaszcza na bieżąco to może byś był bardziej doinformowany i nie pisał głupot że nikt nikogo nie informował. Jeżeli niektórzy sobie zapadają jak te misie w sen zimowy a budzą się raz na jakiś czas to tak już bywa, że jest po ptokach i nienadażają ze swojej winy. Był wyznaczony czas na konsultacje i były przyjęte dwie koncepcje zagospodarowania placu i jedno spośród nich zostało wybrane (też głosowałem). Nikt nie będzie się wykładał i czekał całą kadencje aż niektóre misie i psójki się obudzą tylko, dlatego bo Pan Skrzypek dostał kosza w wyborach i nie jest Prezydentem i ze spółką nie mogą tego przetrawić. Oczywiście wygrała ta koncepcja z większym poparciem. Nawet Prezydent ogłaszał to, że Włocławianie mogą wybierać spośród dwóch dostępnych. Na dodatek na jednej z nich było przyjęte rozwiązanie z zamknięciem ulicy tylko od Przedmiejskiej do Brzeskiej a na drugim pozostawienie jej w dotychczasowym stanie. No, ale cóż najwyraźniej niektórzy nie potrafią uszanować demokracji i dobrego wyciągnięcia dłoni, bo odrazu by chcieli całą rękę. Rewitalizacja raczej nie polega na nic nie robieniu jak ty to proponujesz. Gdyby tak było twierdzisz to nie powstałoby nawet takie pojęcie. Rewitalizacja jak i poprawa wizerunku jest ściśle związana z przebudową ciągów komunikacyjnych: drogowych i pieszych i całej infrastruktury. Widzę, że bardzo się rozpisałeś na temat ruchu. No skoro jesteś takim znawcą to coś Ci napisze. Nie powiązuj przebudowy Placu wolności ze wzrostem ruchu samochodów, ponieważ jest to nadinterpretacja i przekłamanie. Po pierwsze natężenie ruchu wzrośnie, dlatego że wkrótce w sąsiedztwie zostanie otwarta Wzorcownia a nie, dlatego że plac wolności zostanie czy niezostanie przebudowany. Po drugie przy tym bloku jak i na całym skrzyżowaniu było zawsze największe natężenie ruchu i to nie od dziś wiec nie strasz tym, co i tak już jest. Po trzecie centrum miast zawsze charakteryzowało się dużym natężeniem ruchu i nigdy nie będzie tam wystarczającej przestrzeni do zaparkowania i sytuacji, że przejedziesz centrum jak masło zwłaszcza ze musi się tam znaleźć miejsce do odpoczynku i relaksu jak i na ogródki będące nierozłącznym elementem Śródmieścia. Po czwarte tamtędy prowadzi jedyna krótka droga na Zawiśle i spowrotem, obok jest dworzec PKP, PKS, największy bank itd, więc jest to kolejny czynnik

0 0
ID:9646

JJ cd

Pozatym taka natura tego świata, że samochodów przybywa i przybywać będzie, więc jednym słowem macie przerąbane i raczej się przyzwyczajcie do tego stanu rzeczy, bo to żadna Ameryka. Jeżeli nie jesteście tego w stanie uczynić to jedna rada przeprowadzić się daleko poza miasto i już. Twierdzenie, iż należy te pieniądze przeznaczyć niby na inne ważniejsze potrzeby no nie jest żadnym argumentem, bo rewitalizacja też jest ważnym elementem rozwoju miasta (możemy zdobyć pieniądze na projekt przebudowy placu) obok oświaty, sportu, infrastruktury i innych dziedzin i nie można rezygnować z jednej na drugą. Inaczej miasto będzie się rozwijało w nieprawidłowy sposób. Ja jestem w 100% pewien ze miejsce to może tylko zyskać na wyglądzie. Koncepcja ładnie się prezentuje jest jeszcze dopracowywana, więc niewiem zabardzo, o co ci chodzi z ta strefą mroku, czasem letnim i zimowym, brakiem świadków, ruchu, bandyctwem itd zwłaszcza, że sam stwierdziłeś, że mają być tam otwarte ogródki, co jest prawdą i co tez świadczy, że jednak będzie ruch no, ale niektórzy nadal uważają, że ziemia jest płaska. Niema argumentów to trzeba pokombinować. No znowu o uciążliwości no to się powtórzę. Uciążliwości wzrosną po oddaniu Wzorcowni i niezależnie od tego czy będzie plac przebudowywany czy nie. Z tego, co mi wiadomo to ceny nieruchomości nie maleją, ale rosną raczej tam gdzie przestrzeń zyskuje na atrakcji i ogólnej poprawie. Teraz tak mam propozycję dla naszych uciśnionych z Okrzei. Na tyłach komisu jest plac wyłożony betonowymi płytami. Jest on w tej chwili wykorzystywany jako parking i większość klienteli tam woli parkować gdyż jest łatwiej (przejrzyściej, i niema tego wysokiego progu, przy którym można uszkodzić zawieszenie). Więc może w ramach dbałości o klientów i o ich bezpieczeństwo ci przedsiębiorcy pokusiliby się o odpowiednie oznakowanie a nawet i pobudowanie parkingu podziemnego. Urząd miasta napewno nie będzie blokował tego przedsięwzięcia i niema nic przeciwko

0 0
ID:9647

JJ cd

Obecne usytuowanie parkingów naraża na niebezpieczne sytuacje (ostatnio karambol z udziałem tira), więc wcale mnie nie dziwi, że mają być zlikwidowane. Kryminalizacja z marginalizacją to jest dość obszerny problem społeczny i jest wiele jego przyczyn i zazwyczaj kojarzy się z obszarami zaniedbanymi, sypiącymi i pozostawionymi samym sobie, więc niewiem, co ma przebudowa placu do wzrostu natężenia tego zjawiska akurat tu. Samo istnienie takiego zjawiska w bliskim sąsiedztwie nie oznacza ze mamy nic nie robić z pewnymi obszarami tymbardziej, że te zmiany nie wiążą się z spotęgowaniem tego zjawiska. Zanim zaczniesz się rozpisywać o liczbie 6-7 ogródków i o systemach pełnych życia i uśmiercanych to jedź do Torunia przejdź się po starówce do późna i zobacz sobie ile tam jest ogródków i ze można prowadzić życie piwne zgodne z kulturą. Prezydent nie może ponosić odpowiedzialności za kilku oszołomów bez hamulców i z tego powodu zawieszać działanie, bo nie po to został wybrany. Widze o zagrożeniach się też rozpisałeś. Wiadomo o tym ze Wzorcownia i tak zostanie otwarta wiec zadaj sobie pytanie Czy kiedy otworzą tą konkurencyjną wzorcownie z placem Grodzkim to większość ludzi będzie wolała przychodzić na nieprzebudowany plac w takim stanie, jaki jest teraz (jedno wielkie skrzyżowanie i poczekalnia pod pomnikiem) czy więcej ludzi tam będzie przychodzić, kiedy poprawia wizerunek tego miejsca. Ja już sobie odpowiedziałem. Oczywiście ze więcej ludzi tam będzie przychodzić w drugim przypadku wiec zagrożenia są sprowokowane przez tych samych, którzy są przeciwni rewitalizacji tego miejsca. Nie strasz strata miejsc pracy, bo ci handlarze to nie jedyni przedsiębiorcy w tym mieście. Nie dają sobie rady to w ich miejsce pojawi się, kto inny bardziej perspektywiczny. Przedsiębiorczość to nie tylko mały handel, ale tez duże centra handlowe. A przypominam, że inwestycję, jaką jest Wzorcownia realizuje rodzima firma, co tylko powinno cieszyć a nie smucić. Z tym naszym 3-maja to jest tak jak było napisane, wyzej. Nic w tych sklepach ciekawego niema, mały wybór, wszędzie to samo i plotkująca Pani za ladą z koleżanką z sąsiadującego sklepu z myślą w głowie ,,bierz co jest (bo musisz i nie marudź)” A ja nie musze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

0 0
ID:9648

stary wloclawiak

a ja chce zeby zostalo tak jak jest. Mieszkam tu 50lat i sie przyzwyczailem do tego, wiem gdzie co moge kupic a nawet wiem jak tam trafic i nie potrzebne mi jakies wzorownie

0 0
ID:9649

Realista

Juz odpowiadam na zarzuty:

1. Termin konsultacji, rzeczywiscie doztaly one czesciowo przespane, ale Prezdynet projekty szeroko reklamowal ale juz termin przetargu na wykonanie i konsultacje spoleczne juz. Nie bylo zadnych badan wsrod mieszkancow czy chca takich , jakie beda skutki itp

2. Dokladnie opislaem gdzie wzrosnie natezenie, teraz ruch rozklada sie na strone od ZUS i strone od SDH KUJAWIAK/CCC po zmiane dwukierunkowe praktycznie tylko po stronie CCC/Kujawiak i szczatkowo po stronie ZUS. Wiec ktos tu manipukuje danymi. Ruch bedzie taki sam ale tym razem prawie calkowicie po jedeynej gesto zamieszkanej stronie Placu.

3. Rewitalizacja dla scislosci to nie tylko klmby, fontanny ,nowa kostka ale zmiana bazy spolecznej, otoczenia kulturalnego, usuniecie patologii. Prezydent planuje tlko kostke i kulture piwna. Na pytanie co bedzie w zime odpowiedzial cytuje "Mamy taki klimat ze w zimie bedzie snieg lezal". A wiec drogi kolego/kolezanko JJ nie ma planu na rozwoj kulturalny tej dzielnicy. A rewitalizacja to nie tylko ciagi ale tez baza ludzka, a zmienia sie tylko ciagi i kostke brukowa. Zobacz tak przeprowadzona "rewitalizacje" 3-go Maja i bedziesz widzial efekty.

4. Jezeli mamy aktywizowac i robic piekne stare miasto to zacznijmy od Wisly, jest bardziej zabytkowo, jezeli chcesz aby przedsiebirocy budowali parking podziemny to chyba nie znasz kosztow takiego parkingu i nie myslisz ze maja oni takie mozliwosci.

5. Koncepcja jest w wersji "piwno-letniej" a co w zimie? Snieg, tak jak prezydent powiedzial i Plac dla patologii, nie porownujmy tez starowki Torunia do Placu Wolnosci bo to nie ta klasa i potencjal turystyczny.

6. Co do rodzimego interesu to widac , jaki rodzimy, zakorzeniony. Ale zobacze, ze Ci ktorzy walcza o swoje interesy na Placu i 3-go Maja tez sa rodzimi. I jako mali sa i tak na gorszej pozycji i itak musza konkurowac z Wzorcownia to po co jeszcze zabierac im klientow przez brak ruchu i parkingow. Oni nie sa rodzimi, sa gorsi? Oni musza sie przebranzowic? Tak myslac to dalczego by nie kazac Budizolowi budowac w Osiecinach przeciez to tez tylko zmiana miejsca i branzy. Dlaczego interes duzego jest nad tym malym? I gdzie Prezydnet ma interes tyhc malych?

0 0
ID:9650

do wloclawiak

Zmiany sa konieczne, chcemy tego ale nie zmiany gdzei ewidentnie broni sie interesow jednej strony. Ma byc ladniej, nowoczesniej. Nowoczesniej oznacza samochody, jak parkingi sa niepotrzebne to proponuje wszystkim po rowno je zabrac. Ma byc nowy plac ale nie martwy plac.

0 0
ID:9651

rolnik

zaorać! Panie Prezydent! ZAORAĆ ! i będzie święty spokój...

0 0
ID:9652

JJ

,,Realisto” noi znowu przeinterpretowałeś i pokręciłeś i naszpikowałeś populizmem:
miasto może zyskać:
- Plac z: nowym układem komunikacyjnym polegającym m.in. na wybudowaniu podziemnego łącznika do ulicy Kościuszki (w większych miastach przykładowo w Bydgoszczy takie przejścia stały się normą w centrum) i zmianom całego skomplikowanego systemu świateł, nowych alejek, poprawę infrastruktury i architektury (ławeczki, lampy, śmietniki, fontanny, elementy tzw małej architektury w tym postać Zagajewskiego z podświetleniem). Zamkniecie ulicy tylko na długości od Przedmiejskiej do Brzeskiej i ustawieniu w tym miejscu ogródków czy kawiarenek, których jak wiadomo jest u nas jak na lekarstwo i trudno znaleźć w nich wolne miejsce.
- wzrost przychodów i innych opłat do kasy miasta z tytułu sprzedaży piwa.
- bardzo duże prawdopodobieństwo i możliwość uzyskania dofinansowania z, UE co może tylko korzystniej odbić się na stanie finansów niż gdybyśmy musieli to robić tylko i wyłącznie na własny koszt (pewne rzeczy i tak trzeba zrobić prędzej czy później i też kosztują).
- w wyniku poprawy wizerunku jak i wyglądu samego placu w połączeniu z dostosowaniem, urozmaiceniem oferty handlowej i cenowej okolicznych sklepów większe zainteresowanie Włocławian tym miejscem a tym samym wzrost dochodów samych przedsiębiorców (m.in. tych otwierających ogródki) i wyższe wpływy podatku.
- zjawisko patologii zawsze było i zawsze będzie niezależnie od podejmowanych inicjatyw inwestycyjnych (raczej problem psychologiczny).

0 0
ID:9655

JJ cd

,Nasuwają się pytania:
- Czy dobry gospodarz doprowadza do sytuacji, w której miasto Może stracić unijne dofinansowanie i to jeszcze w momencie obniżonej koniunktury gdzie inwestowanie i dbałość o każdą złotówkę powinna być priorytetem, j kiedy wszystkie inne miasta wydrapują środki UE do ostatniego grosza?
- Czy jest możliwe skonstruowanie budżetu, który zaspokajałby wszystkie bieżące potrzeby inwestycyjne i konsumpcyjne.
- Czy rozsądne jest podważanie jednej inwestycji (bardzo zaawansowanej proceduralnie) tylko, dlatego ze można by się zająć czymś innym.
- Miasto jest obszarem zurbanizowanym ciągle się rozrastającym gdzie samochodów wciąż przybywa i będzie przybywać i gdzie budownictwo takie jak galeria handlowa są normalną sprawą. Czy Mieszkając w centrum miasta można liczyć na brak korków, spalin, oraz hałasu i używać tych argumentów do podważania każdej inwestycji w tym sugerować, że budowa pierwszego wielofunkcyjnego centrum to spisek dziejów?
- Czy jest miasto w Polsce gdzie w wyniku rewitalizacji Śródmieścia czy rejonów Starówki nie zniknęło ani jedni miejsce parkingowe?
- Czy jest miasto w Polsce, które mając na względzie rewitalizacje i ożywienie postawiło na zabudowanie wszystkich dostępnych miejsc parkingami oraz ulicami bez udziału Zieleni, Deptaków, fontann i elementów małej architektury?
- Czy miejsca na Placu Wolności są jedynymi w centrum Włocławka?
- Czy w Toruniu na Szeroka wjedzie się samochodem?

0 0
ID:9656

JJ cd

Wszyscy wiemy, co się stało z końćówką 3-maja (i tamtejszymi uliczkami) pomimo tego, iż na końcu tego deptaku jest wiele uliczek prostopadłych, na których bez problemu można wjechać samochodem. W wyniku zaniedbań właścicieli kamienic i zwracania się klientów (z różnych powodów) w inne miejsca jako wypady na zakupy rejon tamten popadł w ruinę.
- Czy zjawiska kradzieży, wandalizmu itp. Maja miejsce tylko i wyłącznie w miejscach odosobnionych?
- Czy celem kadencji każdego Prezydenta jest osobiste doglądanie samochodów klientów sklepów przez 24h i mówienie im gdzie mają robić zakupy?

- W czyim interesie politycznym jest zablokowanie przebudowy placu z wykorzystaniem środków UE?

Czy jest za późno?
Nigdy nie jest zapóźno żeby działać na rzecz rozwoju miasta we wszystkich obszarach a nie tylko w wybranych a tym samym na rzecz rozwoju całej społeczności a nie tylko niektórych grup.
Zawsze jest czas na dyskusje odnośnie planowanych inwestycji i ze wszystkimi ZAINTERESOWANYMI mieszkańcami organizując okres konsultacji bądź pokazując wstępne koncepcje do przegłosowania z udziałem społeczeństwa.

Czego żądamy:
Od Prezydenta:
- Jak największego pozyskania środków europejskich oraz zewnętrznych.
- skutecznego realizowania polityki inwestycyjnej
- pozyskiwanie i współpraca z inwestorami bez względu na branżę, pochodzenie
- nieuleganiu krzykom i protestom, które maja na celu ograniczanie bądź zatrzymanie zmian na lepsze a z drugiej strony zmian wymagających zabiegania o klienta ofertą (nie przez protesty i przymus).
- wsłuchiwaniu się w tych, którzy służą mądra rada i pomysłem a nie zawiścią.

0 0
ID:9657

JJ cd

- w żadnym wypadku niewymaganie zgody i akceptacji najemców lokali przyległych do planowanych ogródków na uruchomienie takowych (brak zgody pewnien), zwrot strat tylko przez tych, którzy będą mieli otworzyć ogródek nie przez UM.
- PRZEDSTAWIENIE FORMY REKOMPENSATY FIRMOM Z PLACU WOLNOŚCI I OKOLICY PRZEZ RADNYCH POMYSŁODAWCÓW UCHWAŁY ZAKAZUJĄCEJ OTWIERANIA OGRÓDKÓW W INNYM MIEJSCU NIŻ BEZPOŚREDNIO PRZYLEGAJĄCYM DO LOKALU (UCZESTNICY PROTESTU), KTÓRA CZĘŚCIOWO WYRÓWNA SPADEK OBROTÓW. Z CAŁKOWITYM POMINIĘCIEM UM.

Prezydent miasta Włocławka w sierpniu 2009 roku planuje rozpocząć ładną wizualizacyjnie przebudowę Placu Wolności, która obejmuje:
- jak na początku z dodaniem tego, iż ma być zostawiony postój dla taksówek oraz miejsca dla osób niepełnosprawnych pod ZUS-em.
- nadal będzie można zostawić samochód kilka metrów dalej na Zielonym Rynku, na POW, Kościuszki i wielu innych uliczkach przyległych a nie tylko Pl. Wolności 8/9 ( W Toruniu bulwary)
- ceny nieruchomości wzrosną ze względu na poprawę stanu otoczenia (estetyka, infrastruktura, wizerunek, centrum handlowe), jedynie, co może w końcu wymrze to ta dziwaczna mentalność.
- po otwarciu Wzorcowni nawet bez przebudowania tego placu ruch i tak wzrośnie siłą rzeczy i też w tym miejscu (od Warszawskiej i od Brzeskiej w stronę Kilińskiego, bo tamtędy będzie najbliżej do Wzorcowni) wiec przebudowa placu nie ma tu nic do rzeczy i to zwykle mącenie w głowach i przeinaczanie tematu.

0 0
ID:9658

JJ cd

Plan Przebudowy placu to projekt kompleksowy a nie tak jak ktoś przeinaczył realia ,,stworzenie kilkunastu sezonowych i całorocznych „ogródków piwnych” na powierzchni całego Placu Wolności’’ albo chwytliwe hasełko „wielki ogródek piwny”

Czy protestujący wraz z otoczeniem politycznym wzięli pod uwagę wizerunek miasta i jego dobro (W tym finansowe)?
Czy otoczenie polityczne całego protestu wzięło pod uwagę zrekompensowanie strat jakie poniosło miasto w wyniku tego i innych ,,pokazów”?
Czy chcecie zmian na lepsze czy damy się zwariować?

Cdn………… ;…..

0 0
ID:9659

Luke

jak czytam ze 3 maja stracila swoje walory przez deptak to jest poprostu smieszne; ja czesto chodze tamtedy i widze jak element przesiaduje na laweczkach ale pytanie moje jest inne skad oni sie tam wzieli niekt tego nie napisal wiec nie negujcie zmiany placu wolnosci najpierw pomyscie pozniej sie wypowiadajcie

0 0
ID:9665

Realista

Nawet nie odpowiem na wiekszosc tego belkotu.

1. Podatki i przychody, Parkingi na Placu Wolnosci sa najabrdziej dochodowa strefa parikngowa w miescie, po przebudowie nie bedzie, nie wiem czy ogrodki wyrownaja ta strate

2. Fajnie, ze chcemy budowac przyszlosc miasta szczegolnie wkontekscie splaty obligacji na sprzedazy piwa bo na produkcji to bym jeszcze zrozumial ale sprzedazy juz nie.

3.Dofinansowanie z UE, slowa Prezydneta "Niezaleznie czy dostane srodki z UE czy nie zrobie Plac Wolnosci" czyli ZONK, argument pada, motywacja wladzy jest inna. Jaka?

4. Zapraszam na Plac i ocene zapelnienia aktualnych ogrodkow ilokali, pustki w srodku i pustski na zewnatrz, Zajazd pustki, 3-go maja pustki, Wloclawek nie ma takiego potencjalu jak Torun, pare lokali wiecej i tak bedzie stalo pustych, no ale jak ceny piwa obniza to pewnie bedzie full "lujstwa i gowniarstwa".

5. Co w zime? Ogrodki?

6. Czy w Toruniu na Szeroka wjedzie sie samochodem, a czy we Włoclawku na 3-go Maja sie wjedzie jaki to ma zwiazek jz nie mowiac o wartosci architektonicznej i historycznej porownywanych miejsc.

7. Zjawisko patologii jest scisle powiazane z baza spoleczna, architektoniczna, komunikacyjna, przeplwyem ludnosci i rodzajem prowadzonych dzialalnosci jakby ktos nie wiedzial, jezeli nie to dalczego na Tumskiej nie ma tlumow

8. Jaki problem zrobic rewitalizacje centrum, fontanny itp nikt ne ma nic przeciwko ale dlaczego utrudnaic dostep do tych atrackji przez odciecie komunikacyjne?

9. Nie jestem w stanie odeprzec argumentacji bazujacej na radosci li tylko z otwieranych ogrodkow piwnych, nie splycam centrum do centrum piwoszy, widocznie taki cel jest Prezydenta i jego fanow

10. 3-go Maja jest przykladem co sie dzieje z miejscami gdzie rewitalizacja ogranicza sie do wymiany kostki i drzew bez kasy na wysiedlenia i relokacje patologii.

11. Czy dobry gospodarz nie slucha ludzi ktorzy placa podatki? Dlaczego slucha tylko jednej strony? Ale coz jak to powiedzial na sesji "Jest dumny z pracy w KC" , czasy sie zmienily, metody i kolesie nie.

0 0
ID:9666

Realista

JJ, podaj, wskaz plan aktywizacji kulturalnej regionu Placu poza ogrodkami

Wskaz jakie dzialania beda podjete w celu zmiany bazy spolecznej regionu

Wskaz sposob ozywienia Placu w zimie

Tylko nie hipoetetyczne ale takie, ktore sa czescia planu rewitalizacji, bo taki plan jezeli ma byc skuteczny musi takie elementy zawierac

..... i tu masz problem bo takiego planu nie ma

0 0
ID:9667

Marek Frankowski

WIDZICIE JAK 3MAJA WYGLĄDA JAK ZROBILI KOSTKĘ ŁADNĄ BRUKOWĄ, NOWE DRZEWKA WSTAWILI, ŁADNE LATARNIE ? :d:d FAKTYCZNIE TRZEBA BYLO ZOSTAWIC JAK BYLO WCZESNIEJ HEHEHEHE, to ze patologia mieszka na 3 maja to czynnik nie zalezy w ogromnej wiekszosci od miasta, byl skrzypek i tez nic nie mogl, bo 95 % tych budynkow to wlasnosc prywatna, nieuregulowana, tam mieszkaja elementy rozne, ale faktycznie bylo zostawic 3 maja w takim stanie nie remontowac to wogole juz nikt by tam nie chodzil,ja czesto z dziecmi ide na 3 maja, bo jest ladnie zrobiony deptak, niektore kamiennice sie remontuja ladnie, gdyby mialo byc jak kiedys,zdewastowane 3 maja to wogole bym sie nie wybral, brakuje mi na 3maja zmiany mentalnosci kupcow zeby dzialali, a nie jak w wislanie, seidza i psiocza, garstka jest elastyczna i to widac, zamiast sie pluc, niech ta energie taki fotograf albo nalesnik czy jeszcze inny wezmie sie i poszuka wlascicieli nieruchomosci na 3maja i kaze im sie wziac za nieruchomosc, razem z czarnecki i kaczynskim idzcie do niemcow, zydow, polakow itd. ktorych to wlasnoscia jest,plac wolnosci obecnie to wiejska kostka, wiejskie centrum dla ludzi, ktorzy siedza wciaz w miescia i nosa nie ruszaja dalej, dla ludzie ktorzy kochaja kicz i tandete, a jesli chodzi o budynki przy placu wolnosci do woli wyjasnienia, bo ktos wczesniej pisal, to wcale ci wlasciciele nie remontuja zawsze estetycznie i gustownie, patrz budynek przy przystanku autobusowych gdzie znajduje sie aptek niedaleko zdunskiej, jak mozna tak tandetnie odmalowac budynek, kicz i brzydota, dlatego gdy zobaczylem plany UM dotyczace placu wolnosci, odrazu zaglosowalem na jedna z propozycji, ktora okazala sie wygrana, przy czym jak powiedzialem zonie i wielu ludziom, ze watpie czy to sie urzeczywistni, bo kiedys z 3maja budowa tez tak bylo, protesty, i jak ktos tu pisal tez z rynkiem przy HALI to rowniez, na tym gruncie wyrosli potem rozni populisci WWS, PIS itp. jedni sa w WORDzie, inni melexami uceikaja, i tak to sie toczy...

0 0
ID:9669

Realista

Rewitalizacja tak ale nie jako plan pozbawiony rownoczesnych zmian podloza spolecznego, to widac na 3-go Maja, nic nie da zmiana mentalonosci "kupcow", lumpy i patologia sa bo ich nie usunieto, nie wysiedlono do socjali itp. To samo bedzie z Placem, nie ma planu na ozywienie kulturalne i zmiane podloza jest tylko plan zamkniecie i nowa plyte, kostke itp.

To nie jest rewitalizacja to jest rozpoczecie procesu ktorego smutny koniec widzimy teraz na 3-go Maja.

0 0
ID:9672

OBSERWACJA

Wiesz, dużo jest osób, które nie chcą żadnych zmian, mają depresyjną naturę, boją się nowości, jeżeli ludzie zdrowi poddają się mentalności takich osób, wtedy obszar urbanistyczny nie ulega żadnym przemianom, pozostaje w stagnacji, i choroba depresyjna obejmuje wówczas kolejne osoby, wielu polityków i duchownych żyje właśnie na tym, że takie osoby można straszyć, manipulować,bierność jest cenna, i to widać, w miejscach, które nie rozwijają się mają na piedestale zawsze polityków-populistów i różnej maści księży, którzy podsysają jeszcze bierność wiekszą i kształtują swoje owce, aby albo głosowali na nich, albo wrzucali im pieniądze, bo wtedy otrzymają miejsce w Raju, krainie antydepresyjnej. Obszary rozwoju, nie mają takich osób na szczycie, księża i populiści nie są tam uważani za wyrocznie, ludzie mają zdrowy stosunek i nie boją się rozwoju. Tam tacy populiści są śmieszni dla społeczeństwa, tak samo księża, którzy uważają się za lepszych od innych i tych, którzy rzekomo znają prawdę objawioną, ale nie zawierzają się jej bezgranicznie, tylko gdy jakaś choroba dopadnie to pędzą szybciutko do lekarza i apteki, albo kupują sobie dobre auto, i potem z ambony mówią pięknie o ubóstwie. Włocławek jest takim miejscem, gdzie populiści i księża rządzą, bo lud jest bierny i niewykształcony, depresyjny i wycofany z życia, bojący się zmian, bo przecież to wywołuje u tych ludzi liczne fobie i lęki. Dlatego przebudowa Placu Wolności jeżeli nastąpi, tak samo przebudowa Kapitulnej, czy Okrzei, II etap Królowej Jadwigii, przebudowa Bulwarów, to wtedy będzie oznaczało, że to miasto zaczyna iść w dobrym kierunku, i teraz toczy się walka, czy wygra zdrowie i rozwój czy choroba i wycofanie z życia.

0 0
ID:9675

Krzysztof Naubi

Część tych handlowców jest spoza Włocławka i ma wiele innych sklepów, jak po likwidacji parkingów odpuszczą sobie Włocławek i zamkną sklepy u nas na 3 Maja i w pobliżu, to przez kilka lat na ich miejscu nic oprócz lumpeksów, żulerni i solariów nie będzie powstawać (takie jest zapotrzebowanie klienteli niedojeżdżającej) i 3 Maja będzie jeszcze większą dresiarnią niż jest. Handlowcy znają się na handlu, bo z niego żyją, wiedzą kto dojeżdża i co ludzie chcą kupować. Nie róbcie z nich moherów, protestują bo nie dają sobie w kaszę dmuchać. A towary luksusowe, których tak niby poszukujecie kupuje u nas garstka ludzi, kilka tysięcy na całe miasto, zwykle nie plączą się oni po niebezpiecznych zaułkach, wolą galerie. Nie zadekretujecie bogactwa, czasem trzeba jeździć do galerii lub do dużych miast, kształcić się też trzeba w dużych miastach. Mnóstwa kawiarenek nie ma nie dlatego, że coś jest nie tak z 3 Maja (już ją na szczęście dawno temu wybrukowali i oświetlili), ale dlatego, że kulturalni włocławianie to towar deficytowy, w dodatku miasto nie dba o bezpieczeństwo tej ulicy w nocy. Handlowcy o karierach politycznych nie marzą, to po prostu kwestia dużych strat, na jakie naraża ich firmy jedna debilna decyzja kilku bufonów, którzy mają czelność kłamać, że podejmują ją ze względu na dobro miasta. W Toruniu też powstaje nowa galeria i jest walka o NOWE miejsca parkingowe przy starówce, jest już toruńskie stowarzyszenie kupców, które NEGOCJUJE z władzami. Życie na toruńskim deptaku kwitnie dzięki turystom, których u nas nie ma i tylu nigdy nie będzie, a Toruń to lepiej zarządzane miasto, tam ludzie ze sobą rozmawiają, nie do pomyślenia jest żeby prezydent miasta zamiast odpowiedzieć na pytanie zadane przez posła publicznie szydził z jego osoby tylko dlatego że jest z innej partii (a jakoś z pijaństwa Aleksandra K. i jego wpadek sobie nie żartuje...)
Tumska też kiedyś była piękna, to jedna z najstarszych ulic włocławskich, ale miasto ją zniszczyło - zero straży miejskiej, a więc przyzwolenie na meneli, zero bezpieczeństwa, zero klientów, co jest równoznaczne z brakiem funduszy na remonty. Wybijanie szyb, włamania, kradzieże, pobicia to niemal codzienność. Nie można dopuścić by podobny los z powodu wyludnienia spotkał 3 Maja tylko dlatego, że jakiś polityk chce sobie zrobić na Placu Wolności pokazówkę przed wyborami (nic innego z rewitalizacji mu nie wychodzi, jak już tu ktoś pisał bulwary nadal są zapuszczone). Tonący i "cypryjskiego" polityka się chwyta! To beznadzieja włocławskiej lewicy daje siłę pisiorom. Włocławska lewica to lewizna, wychodzi do ludzi z propagandą i populistycznymi pomysłami, a dba tylko o swoje interesy i robi to czego uczyli w PZPR - niszczy inicjatywę prywatną i szuka wroga klasowego, kozła ofiarnego, na którym moglibyście wyładowywać swoje życiowe frustracje. To elektorat lewicy składa się z sierot po komunie i frustratów, to lewica robi z miasta zapyziałe komuchowo, oprócz ględzenia o oderwanych od życia projektach nic innego nie potrafi. Plac Wolności zawsze był ruchliwy, nawet gdy po środku stała cerkiew, to naokoło stało dużo powozów, trzeba być niezłym awanturnikiem żeby ograniczać możliwość parkowania na Śródmieściu i udawać, że to dla jego dobra i przywracania świetności. Środek Placu Wolności od ruchu samochodowego można odgrodzić szpalerem drzewek, nawet kilkoma rzędami drzewek, ale parkingi i objazd muszą zostać, zobaczcie sobie otoczone samochodami skwerki w krajach zachodnich, tam nie wprowadza się drastycznych zmian kosztem biznesu, mądre rządzenie polega na tym żeby korzyści odnosili wszyscy, to nie jest sztuka coś sobie wyrysować, kupić u architektów wizualizacje i zgrywać cwaniaka, że się ma plan rewitalizacji, zmiany muszą być takie żeby zadowoliły nie tylko lekkoduchów, ale także osoby których te zmiany bezpośrednio dotyczą i które płacą największe podatki LOKALNE, a więc te zmiany pośrednio finansują. Nawet na krakowskim Starym Mieście można dowozić towary samochodami, a we Włocławku rewitalizatorzy już kilka lat temu zabronili tego na 3 Maja, co to ma wspólnego z rewitalizacją?

0 0
ID:9681

Mika

Proszę was o to by nie pisać tyrad ala Fidel Castro. Komu chce się to wszystko czytać. Krótko i na temat.

0 0
ID:9686

Realista

Niestety temat jest tak skomplikowany, ze pokrotce nie da sie tego wytlumaczyc. Nieliczne osoby widza plan kryjacy sie pod haslem rewitalizacja Placu Wolnosci. No coz jak widac na tym forum, zwolennicy tez daja tyrady na ktore nalezy odpowiedzic. Wypowiedz "Krzysztof Naubi" jest bardzo sensowna i przywoluje kolejne argumenty przeciw.
Ale ok bede sie staral juz pisac krocej :-). A czy jezyk tez mam uproscic ;-)?

0 0
ID:9688

Janusz

Pozwolenia na Wzorcownie dostal budizol za Pana Skrzypka, nie ma tam żadnego hipermarketu, są tylko większe lub mniejsze sklepy, za przebudową Placu Wolności są Ci Włocławianie co wiedzą i widzą dalej niż własny nos. Wybrano projekt zmian spośród 2 projektów, propozycje budowy parkingu podziemnego były podejmowane z licznymi inwestorami, wycena tego projektu była na poziomie 50 mln złotych, związku z tym, żaden inwestor nie uważa przedsięwzięcia za opłacalne pod względem rentowności. Zmianie ulegnie Plac Wolności tak, aby stał się Placem na miarę miasta 120 tysiecznego. Obecnie nie przystaje do realiów i rozmiarów miasta. Zmiana każda wywołuje szok. Wiadomym jest, że na początku 3 Maja powstaną inne punkty niż obecnie, dostosowujące się do potrzeb mieszkańców. Remont kamienic i budynków należy do obowiązków właścicieli, miasto jest obecnie właścicielem jedynie kilku kamienic na śródmieściu. Zamknięcie pewnego odcinka Placu Wolności, ale równoczesne otworzenie drogi Przedmiejskiej i stworzenie tam parkingów poprawi komunikację. Zmiana jest konieczna, można oczywiście nie robić nic, wtedy pozostawić to losowi, jeśli chodzi o klientów przyszłej Wzorcowni, to nie obawiałby się spadku kupujących na 3 Maja, tam oferta jest uboga i o niskiej wartości jakościowej w przeważającej części, sprzedawcy również nie są wcale mili do klienta, panuje w dominującej części sklepów mentalność "czego", takie coś nie konkuruje już dawno. Mój znajomy prowadzi sklep z markową odzieżową na 3 Maja i nie boi się żadnej Wzorcowni, mówi więcej, że ma mniejsze koszty i klienci przychodzą, bo ma wybór, jakość i niższą cenę niż gdzie indziej. Teraz myślał o otwarciu pub'u ze mną i jeszcze z jednym kolegą, niestety na Placu Wolności nikt nie rezygnuje z lokalów, mamy taką nadzieję, że ktoś wypadnie z rynku, za dużo jest tu sklepów, a za mało właśnie pubów i restaruacji na poziomie, bo obecnie Plac Wolności jest nijaki. Pub byłby firmowany przez znane wszystkim Polakom piwa. Obecnie rozgląda się za wyposażeniem, patrzę jak każdy na jakość, cenę itd. Klient nie jest głupi, jeśli Wzorcownia i jej sklepy będą drogie, to ludzie będą tylko chodzić a kupować gdzie indziej, gdzie taniej jest to samo.

0 0
ID:9689

!!!!!!!!!!!

Jak miastem będą rządzić kupcy to dobrze nie będzie albo jest prezydent albo go nie ma.Decyzja podjęta to w czym problem?.Budowali Reala czy Tesco to nikt się nie pytał o kupców a tu takie cyrki.Panie prezydencie najwyższy czas podjąć decyzję i zakończyć ten teatr.Albo się pan nadaje na to stanowisko albo nie trzeba być twardym a nie miętkim .

0 0
ID:9690

mieszkaniec

Mieszkam we Włocławku 40 lat, ale takiej bzdury jak Przebudowa Placu Wolności jeszcze nie słyszałem. Oczywiście to miejsce należałoby zmienić. Należy zacząć od wyburzenia pokomunistycznych kołchozów takich jak budynek 8/9, czy budynku ZUSu. To co chce zrobić miasto - to jakaś paranoja.
Przesadzenie kapusty na marchewkę, a przy tym likwidacja miejsc parkingowych i tworzenie deptaku. Wszystkie miasta, które mają deptaki - najchętniej by od tego pomysłu odstąpiły.
Sam mam samochód i nie wyobrażam sobie, żebym nim nie mógł zaparkować na Placu Wolności, który dzięki monitoringowi jest najbezpieczniejszym miejscem w tym mieście.
Komu przeszkadzają parkingi???
Ktoś w tym mieście ma złe doświadczenia z parkingami, a może władze naszego miasta likwidując miejsca parkingowe przy Placu Wolności chcą mieć możliwość swobodnego parkowania swoimi służbowymi limuzynami na imprezy, które na Placu odbywają się z 4 razy w roku.
Nasze władze na głowę upadły.
A jak usłyszałem na Radzie Miasta odnośnie obligacji, jak Pan Kazimierczak -radny PO powiedział, żeby dać Prezydentowi 265mln. w postaci obligacji, żeby sprawdzić, czy Pan Prezydent wywiąże się z postawionych sobie zadań i celów to poczułem się jakby te pieniądze dla Przewodniczącego klubu PO nic nie znaczyły.
Chciałem przypomnieć radnym, że 265mln. to nie zabawka za 5zł.
Nie rozumię też jak można publicznie okazywać totalny brak zaufania Panu Prezydentowi, a zaraz potem dać mu 265mln. złotych.
K P I N A

0 0
ID:9693

CDN JJ

Panie realisto zmień nik na panikarz albo fantasta. Nie chcesz odpowiadać to nie odpowiadaj. Najlepiej gdybyś w ogóle przestał te paranoje wypisywać. Jaki ty niby plan oczekujesz, festyny czy co?. Przebudowa ma być właśnie po to by zaktywizować te rejon i go ożywić. Zmiana estetyki na lepszą ma przyciągnąć a nie odciągnąć i na tym to się opiera. Nie dotarło to jeszcze do Ciebie? Wole żeby te pieniądze były zainwestowane w sposób widoczny tak jak chce to zrobić urząd a nie tak jak Ty byś chciał przeżarte. W wielu miejscach sam sobie zaprzeczasz. W jednym miejscu wypisujesz o szerokim planie kulturalnym a w innym podważasz to przez opisywanie niskiego poziomu kulturalnego tamtejszych rejonów i społeczeństwa. W jednym straszysz o strasznym natężeniu ruchu a w innym mówisz o braku ruchu, świadków itd. Oczywiście, że ogródki są bardzo dochodowe gdyby tak było to byś nie pisał o rekompensacie na czas przebudowy. Z jakiej paki ja mam dopłacać do jakiejś rekompensaty zysków, których strata jest spowodowana tym, że radni przyjęli uchwałę zabraniającą rozkładania ogródków w miejscu innym niż przyległym bezpośrednio do lokalu i w ten sposób nie można ich przestawić na czas remontu. Niech radni ( ci, którzy uczestniczyli w proteście) płacą za swoją beznadziejne pomysły a nie ja. Tylko Panowie handlowcy już tego nie mają odwagi powiedzieć i wolą mącić i kręcić i w bawełne zawijać albo w te sreberka, bo do wyborów się szykują. Czytaj to, co ci napisałem a nie się powtarzasz. Pisałem ci, że wszystkie miasta, które są bardzo zaawansowane w kwestii rewitalizacji prowadzą ją z uwzględnieniem odnowienia zieleni, budowę nowych i przebudowe starych deptaków nawierzchni na stylowe kostki marmurowe, zmiany infrastruktury jak lampy, kosze, ławeczki na bardziej stylowe.

0 0
ID:9694

CDN JJ

- Czy jest miasto w Polsce gdzie w wyniku rewitalizacji Śródmieścia czy rejonów Starówki nie zniknęło ani jedni miejsce parkingowe? (NIE)
- Czy jest miasto w Polsce, które mając na względzie rewitalizacje i ożywienie postawiło na zabudowanie wszystkich dostępnych miejsc parkingami oraz ulicami bez udziału Zieleni, Deptaków, fontann i elementów małej architektury? (NIE)
Przebudowy placu nie chce, obligacje fe, ale z drugiej strony nagle się zamartwiasz o stratę dochodów przez likwidacje miejsc. No albo albo. Na pewno zostanie to zrekompensowane. Zanim w ogóle zaczniesz pisać w dwóch linijkach teorie o obligacjach to proponuje Ci zapoznać się, na co mają być wydane środki pochodzące z ich emisji, z preumowami, z takimi terminami jak wkład własny i zwrot dofinansowania po ukończeniu inwestycji. Nie wiem czy wiesz, ale miasto nie może prowadzić działalności gospodarczej ani żadnej produkcji. Nie te czasy kolego. Jedz do Torunia zobacz ile tam jest ogródków i jakoś nikt nie ma wątpliwości, że to się opłaca (miastu też). Jeżeli miasto nie dostanie tych środków to będzie to wina takich osób jak nasz Dębczyński, Chmielewski, Skrzypek, Kaczyński, Czarnecki niby kupców i innych ze spółki. I myślę, że im należałoby wystawić rachuneczek. Skoro konsultacje były i je przespali to, z jakiej racji urząd miasta ma czekać stać w miejscu i nic nie robić?. Lenistwo pod pretekstem ochrony czegoś, co dawno wyszło z mody już dawno przestało być na czasie tylko dla takiego Zbonikowskiego najwidoczniej nie, który ma żal, bo nie jest prezydentem i ma pretensje i wygłasza otwarte opinie z pretensjami, dlaczego oni chcą coś zrobić, bo lepiej jest nic nie robić wszystko torpedować by później mieć pole do popisu. Ty kompletnie nie nadajesz się do tego żeby mieszkać w mieście

0 0
ID:9695

CDN JJ

Normalna osoba zwłaszcza taka, która się wprowadza do ścisłego centrum zdaje sobie sprawe, czym to grozi (korki, więcej spalin i więcej hałasu). Każdy urbanista ci to powie. Więc argument ze mamy czegoś nie robić i nie inwestować tylko, dlatego że wiąże się to ze zjawiskiem, które jest naturalne i niezależne jest śmiechu warte. Pozatym pisałem tobie, że w tym obszarze (SD, Kubuś) zawsze było i będzie największe natężenie ruchu. Więc nie wiąż i nie wypisuj, że przebudowa placu sprawi jakiś nagły gwałtowny skok w tej dziedzinie, zaraz będziesz straszył ze się wszystko zawali. Pisałem też, że Czy ten plac będzie przebudowany czy nie i czy się Tobie to podoba czy nie to ruch i tak tam wzrośnie z powodu oddania wzorcowni do użytku, ponieważ od Strony Warszawskiej i Brzeskiej najprościej właśnie tą stroną placu dojechać do Kilińskiego. Zapraszam Cię do lokali i tych nielicznych ogródków w piątek i w sobotę i zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Jeżeli się idzie o godzinie 18 albo 19 to znalezienie tam wolnego miejsca graniczy z cudem, co świadczy, że jest za mało takich miejsc. Wyobraź sobie, że nie wszyscy, którzy lubią sobie iść do ogródka czy lokalu z przyjaciółmi to patologia, pijaki, złodzieje, i kryminaliści. Powiedź od razu, że nie przepadasz za piwem a skoro tak to wątpię żebyś miał jakiekolwiek pojęcia o frekwencji w tych miejscach, bo zapewne po prostu tam nie bywasz. Siedź sobie dalej w zaciszu domowego ogniska przy szklance herbaty i telenowelą w tle. Nie orientujesz się w realiach, bo gdyby tak było to byś wiedział, że bulwary też mają być przebudowywane i rewitalizowane i są ujęte w LPR i niewiem, dlaczego mięlibyśmy z placu rezygnować skoro też jest szansa by dostać na to fundusze. Obowiązkiem władz jest sięganie po jak największe środki z zewnątrz a nie minimalizowanie jak Ty to proponujesz

0 0
ID:9696

CDN JJ

Do niedawna sam Kaczyński tak twierdził, ale dla stołków można wszystko nawet góry przewracać do góry nogami. A propo wiesz, że ci wielcy radni społecznicy, którzy tak się pokazują na tym proteście w ramach pomocy przedsiębiorcą napisali uchwałę blokujacą utworzenie ogródków na bulwarach po rewitalizacji i ograniczyli liczbę koncesji w ramach walki z melinami. Z patologią i zjawiskiem wandalizmu mamy do czynienia na całym obszarze miasta nie tylko na Śródmieściu wiec wiesz no gdyby przychylać się do argumentów odnośnie wybryków guwniarstwa to byśmy musieli wstrzymać inwestycje w całym mieście a nie tylko na placu. Wiesz o tym, że na bulwarach mamy do czynienia z większym wandalizmem niż na placu?. Wiec sugerowanie, że urząd miasta ma się wziąć za bulwary a plac pozostawić bez zmian, bo może stać się miejscem dla wybryków i pokazów niedoszłych niespełnionych siłaczy trochę jest nie logiczne. Wiec też zaprzeczasz sam sobie. Gdyby całkowicie pominąć zmianę układu komunikacyjnego tego miejsca przy rewitalizacji to gra nie warta byłaby świeczki, bo niewiele by się tak zmieniło a plac wolności zamiast miejsca odpoczynku i rekreacji dalej pozostałby jednym wielkim skrzyżowaniem. Projekt przebudowy ma być projektem kompleksowej zmiany a nie po łebkach i przykładem amatorszczyzny. Sam sobie odpowiedz na pytanie Czy w Toruniu na Szeroka wjedzie się samochodem, a czy we Włocławku na 3-go Maja się wjedzie

0 0
ID:9697

CDN JJ

Włocławek nigdy nie będzie dorównywał Toruniowi natomiast rewitalizacje miast w tych obszarach łączy jeden element: zamykanie bądź ograniczanie tych obszarów dla ruchu samochodowego w celu uczynienia ich miejscem spacerów, odpoczynku i miłego spędzania czasu i drobnych zakupów a nie w celu zakrojonych działań mających na celu wprowadzenie ograniczeń komunikacyjnych by komuś zrobić na złość czy dopiec. Władze Torunia również zdawały sobie sprawę, że nie będą w stanie dorównać Wrocławiowi czy tej starówce w Krakowie pod względem wartości architektonicznej i historycznej, ale nie zauważyłem żeby spoczęły na laurach i nic nie robiły w tej kwestii. Toruń tez latami pracował nad wizerunkiem swojej starówki, wypromował Kopernika i sukcesywnie przeprowadził te same zmiany, które są proponowane u nas. I co Rezultat, jaki? Pomimo tego, iż Toruń nie dorównuje innym większym miastom udało mu się wyciągnąć tej rejon z marazmu i podupadania i ludzie z Włocławka wolą jeździć na zakupy do Torunia. Więc reasumując to, że nie jesteśmy dorównać komuś to nie znaczy, że nie możemy mieć atrakcyjnej Starówki i centrum miasta na swoją miarę i na swoje możliwości. O przedsiębiorczości to chyba niewiele wiesz. Ludzie przyzwyczaili się do robienia dużych zakupów w dużych centrach handlowych z racji tego, iż mogą wszystko kupić w jednym miejscu a nie biegać po kilkunastu sklepach z tobołami w poszukiwaniu jednego brakującego towaru (kwestia wygody). Na takie rejony jak 3-maja i starówki innych miast chodzi się raczej po drobne pojedyncze zakupy w połączeniu ze spacerem i najczęściej autobusem i na pieszo spacerkiem by uniknąć nerwówki z korkami i zaparkowaniem wywołanym ograniczoną zwartą zabudową i które są naturą każdego miasta. A teraz najlepsze

0 0
ID:9698

CDN JJ

Budizol buduje parking na własny koszt i nie czeka aż mu miasto go postawi. Czy ktoś bronił aby kupcy kupili sobie działkę i pobudowali parkingi i czerpali z tego korzyści NIEEEEE. Czy ktoś bronił im aby zbudowali go pod placem w ramach PPP przy udziale inwestora NIEEEEE. Mieli to gdzieś, albo też przespali. Wiec chyba pretensje powinni mieć do siebie. Biznes chcą prowadzić, ale o inwestowaniu przez ich samych nie chcą słyszeć. Skoro już tak piszesz o rodzimym interesie. Wiesz o tym, że Budizol jest Włocławską firmą dającą zatrudnienie dużej ilości Włocławian jak i korzyści w postaci wpływów do budżetu miasta wskutek swojej działalności. Szkalowanie tylko, dlatego ze buduje Galerię handlową obok ścisłego centrum jest też śmieszne, bo przecież wystarczy jechać do innych miast gdzie takie obiekty są też normą a nie czymś dziwacznym i nie na miejscu. Piszesz, że ci przedsiębiorcy nie mają pieniędzy i o kosztach. No ja bardzo przepraszam no tylko, dlatego że oni nie mają pieniędzy i nie myślą skąd je wziąć to miasto ma kwiczeć, zdychać i odganiać inwestorów. Każdy Przedsiębiorca otwierający działalność raczej myśli o tym jak przyciągnąć klientów i żeby pomnażać zysk i bierze pod uwagę to, że wiąże to się z kosztami i konkurencją niezależnie od planów inwestycyjnych miasta a żyjemy w dekadzie wolnego rynku gdzie firma powinna prowadzić swoja politykę, która ostatecznie zweryfikują klienci

0 0
ID:9699

CDN JJ

No trudno żeby nasi kupcy się bogacili kompletnie nie inwestując i nic nie robiąc i nie nadarzając za konkurencją. Podobno nie jest ich tak mało to, co nie mogą się zrzucić po jakiejś składce. Jeżeli się działa na zasadzie siedzenia, patrzenia w sufit bez zmiany asortymentu i z tym samym towarem, co kolega obok w sklepie (bo głupio byłoby mu robić konkurencje) i który od dawna nie schodzi i czekania w uporczywym twierdzeniu, że wszystko przyjdzie samo to nic dziwnego że nie mogą się dorobić. Konkurencja nie śpi i na pewno to wykorzysta. Ja pewnego razu byłem na 3-maja by kupić sobie garnitur. I co?. Nie do składu nie do ładu wszędzie to samo i marny wybór raptem dwóch kolorów czarny albo siwy i wszystkie drogie. Bil Gates też nie miał pieniędzy. Swój pierwszy komputer złożył w garażu przydomowym, co się okazało strzałem w dziesiątkę. Dla przykładu, iż sam parking nie jest decydującym czynnikiem o powodzeniu biznesu można podać Dubielaka, który pomimo jego braku nie ma żadnego problemu ze sprzedażą swoich wyrobów a na długo przed zamknięciem sklepu wszystko schodzi dosłownie jak ciepłe bułeczki. Bez pomysłu na biznes biznesu nie ma. Bardzo dobrze ktoś napisał. Urząd miasta jest właścicielem zaledwie 5% nieruchomości. A ilu właścicieli zgłosiło się o dotacje na place konserwatorskie, raptem 4. To dobitnie pokazuje, iż właściciele nie są zainteresowani poprawą ich majątku. A ostatnio byłem na 3-maja to aż jeden przystąpił do kompleksowego remontu i odmalowania a reszta dalej się sypie. Realisto jak wskażesz mi źródło funduszy, z których można by wybudować lokale socjalne bez uszczerbku na takich inwestycjach jak Przebudowa Kapitulnej czy budowa Planty II czy Mariny to super

0 0
ID:9700

CDN JJ

Tylko przypominam Tobie, że za poprzedniej kadencji Skrzypek inwestował tylko w socjalne ( i to jeszcze w centrum miasta), pomimo iż była to wymarzona sytuacja do inwestowania w drogi i inne dziedziny i jak najbardziej przy współudziale środków zewnętrznych, bo były to lata wzrostu gospodarczego i wiadomo jak to się skończyło….wielkim długiem i zmarnowaniem 4 lat. Na zimę się ogródków nie rozkłada i już. Niewiem co oczekujesz w zimie, bo naturalnym jest, że o tej porze roku każdy woli schować się do pubu. A spacery swoja drogą. To ze istnieje taka pora roku jak zima też nie znaczy ze mamy dać se luzu.
CZASY SIĘ ZMIENIŁY, ALE NIEKTÓRZY JESZCZE DO NICH NIE DOROŚLI I UPARCIE TRAKTUJĄ LUDZI JAK NAIWNYCH A WIDŁAMI POSTĘPU SIĘ NIE ZATRZYMA

0 0
ID:9701

:)

panie Jacku, podpisz się pan w końcu imieniem i nazwiskiem, miej pan odwagę. Przecież 3/4 internautów wie, żeś pan z UM jest. Wystarczy poczytac te wypociny i skonfrontowac wszystko z medialnymi doniesieniami z urzedu. I wszystko jasne...

0 0
ID:9702

Krzysztof Naubi

JJ jak zwykle kłamie, handlowcy nie mogą po prostu kupić działki i zbudować parkingu, bo nie pozwala na to ochrona konserwatorska starówki, niech JJ nie udaje, że tego nie wie... bez zgody miasta nie można też zburzyć żadnej rudery... Pojawiła się też informacja, że miasto prawie nic nie ma na Śródmieściu, a prawda jest taka, że miasto ma na Śródmieściu ponad setkę nieruchomości, to jest ogólnodostępna informacja łatwa do sprawdzenia, jak już coś tu piszecie, to najpierw sprawdźcie...

0 0
ID:9704

Obserwator 2

Wszyscy piszą o wszystkim tylko nikt nie mysli o spłacie, przecież to jest kredyt, szerzej opisałem w włocławianie piszą - zapraszam

0 0
ID:9705

Realista

Do JJ pizsesz bzdury, plan ozywienia nie istenieje, kultura splycona do piwa. Piszesz to bo jestes powiazany zapewne z UM, porownanie Torunia z Wloclawkiem , sczegolnie centrum? Widziales kiedys zeby "kupcy " slabi finansowo budowali parking pdziemny za 20-50 mln

Piszesz demagogie, bzdury, chcesz zapchac masa wypocin to forum. Odpowiedz na pytania:

-Rewitalizacja i co dalej?
piwo?

0 0
ID:9706

prawdziwy realista

czlowieku nie jestes realista!jetes zwyczajnym tchorzem , ktory boi sie nowosci! i nie strasz ludzi bo decyzja zostala juz podjeta.plac bedzie zmieniony czy ci sie to podoba czy nie i te twoje herezje nic nie pomoga

0 0
ID:9713

Maks

Włocławek,miasto 120 tys.jest najbardziej zaniedbanym miastem tej wielkości w Polsce.Na to wpływ mają może w mniejszym stopniu czynniki zewnętrzne,ale przedewszystkim czynniki wewnętrzne.Społecznosć włocławska jest ciekawym tematem dla socjologów.W innych miastach dąży się do rozwju,a we Włocławku-jesli che się coś zrobić,oboętnie co to zaraz protesty.Ulicy nie budować bo jeżdżą samochody,komunikacji nocnej nie bo będzie jeżdzić młodzież dyskotekowa,podziemnego przejscia nie bo czychają złoczyńcy.Ogólna paranoja.Głos internauty,który podaje się za mieszkańca Włocławka od 40 lat twierdzi,że jak chce się przebudowywać PL.Wolności to trzeba zacząć od wyburzenia komunistycznych budowli,wieżowca,budynku ZUS.Tak twierdząc trzeba zadać sobie trud i zorientować się co było przedtem,dla informacji podam,że drewniane i parterowe budyneczki.Czy to miało pozostać?

0 0
ID:9716

maniek

ludzie nie robta lipy, po co komu rewitalizacja jakiegoś placu wolności, co to zmieni ? będzie się żyło lepiej normalnym obywatelom ? guzik prawda, nie róbmy nic przez najbliższych 100 lat to dopiero będzie tu skansen. Ludzie nie będą jeździć do Biskupina tylko do Włocławka żeby zobaczyć jak to kiedyś ludzie żyli. Ilu nowych turystów tu zawita, ile kasy przywiozą no i w końcu będziemy sławni na cala Polskę :)

0 0
ID:9722

Historia

Proponuje siegnac do historii i zobaczyc co bylo w miejscu Placu Wolnosci 8/9 i podziekowac za to komuchom czyli wlasnie miedzy innymi kolegom Prezydenta.

HTTP:OCALMYPLAC.YOYO.PL

0 0
ID:9725

JJ

Krzychu a co ty myślisz ze ktoś będzie płakał po tych niby kupcach. Niech zamykają te swoje sklepy i się zwijają. My takich kupców nie potrzebujemy. Jak chcą do polityki to niech idą ale niech nie owijają w bawełnę. W ich miejsce na pewno powstaną nowe i ktoś inny sobie otworzy tam sklepy. Nawet mnie nie interesuje czy tam będzie solarium czy coś innego. Każdy może sobie otworzyć o takim profilu jak mu się podoba a jak coś Tobie nie pasuje to po prostu nie choć. Też chyba zatrzymałeś się a tamtych czasach, bo nikt ci nie będzie regulował takich rzeczy. Wolny rynek i już. Wiesz, dlaczego nie będzie kawiarenek, bo nasi radni wymyślili sobie uchwałę mówiącą o tym ze mogą tylko powstać bezpośrednio przy lokalu a teraz rżną głupa razem z Panami na zdjęciu i się lansują jako wielcy obrońcy przedsiębiorców i ich interesów. W ramach tej samej uchwały walczą z melinami poprzez ograniczanie liczby koncesji na alkohol dla normalnych właścicieli sklepów spożywczych. Paranojaaaaa. Realista chciałby mieć zrewitalizowane bulwary z kawiarenkami, których na dzień dzisiejszy też nie będzie z tego samego powodu, co wyżej. Bredzi coś o patologii i pijaństwie, ale to, że dzięki naszemu WWS i PiS powstała uchwała jak wyżej prowokującą do powstawania kolejnych melin to mu nie wadzi. Realista, w co drugim stwierdzeniu sobie zaprzecza, ale ok jego problema. Zamiast napisać w dwóch zdaniach, że nie podoba mu się przebudowa, bo spowoduje że niby będzie więcej samochodów i dlatego że ludzie chodzący do ogródków to pijacy i degeneraci rozpisał się na ileś linijek. Pan Chmielewski i Dębczyński razem ze spółką tak bardzo chcą pomagać przedsiębiorcą, że w zeszłym roku przez kilka miesięcy z niewyjaśnionych powodów wstrzymywali przyjęcie uchwały o powołania spółki Kujawskie Poręczenia Kredytowe ramach inkubatora przedsiębiorczości z dofinansowaniem UE. Realista Domaga się zwrotu utraconych dochodów z tytułu nieotwarcia ogródków na czas remontu, co jest też spowodowane tą samą uchwałą j.w ,ale zamiast się zwrócić o to do największych zadymiarzy i psójków którzy spowodowali taką sytuację to rączki wyciąga do UM. Ja sobie nie życzę płacić za ich bubla który tylko pogorszy nienajlepszą sytuację na 3-go maja. Krzychu jak czytam, jaka ta lewica nasza Włocławska jest zła a ci twoja biali wręcz kryształowi to mnie zbiera na wymioty i śmiech. Takie sieroty a potrafili załatwić pieniądze w ramach RPO na wiele inwestycji a tamci tacy kryształowi i nic nie zrobili w tej kwestii pomimo, że Kaczor rządził

0 0
ID:9727

JJ cd

. Ile ten Twój kryształowy Skrzypek załatwił pieniędzy dla Włocławka przez 4 lata i ile umów podpisał. ŻADNEJ nawet na jedną złotówke z UE. Za jego czasów rewitalizacja nawet do przodu nie drgnęła na centymetr. Jedyną jego decyzją było przesadzenie drzew z 3-maja, gdzie wiadomo, że takich się nie przesadza, bo się zmarnują i nie przyjmą. Dzisiaj stoją na Słodowie jak te suche kikuty na Pustyni, ale pieniądze na to poszły. Ale wygląda na to, że dla ciebie nasadzenie kilku drzewek też jest ogromnym postępem i milowy krokiem do przodu. Wiesz skończyły się czasy fuszery i nieróbstwa. Zamiast stworzyć coś ciekawego w browarze B póki miasto było jego właścicielem to ¼ jego części przehandlował a druga część do dzisiaj popada w ruinę, bo nie udało mu się sprzedać. Gdyby nie starania obecnych władz całkiem prawdopodobne, że spotkałby go los celulozy. Wszystko wtedy kwiczało i leżało. Kiedy wszystkie miasta na około inwestowały w parki technologiczne i drogi korzystając z dobrej koniunktury to Skrzypek w tym czasie spał jak misiek a za dnia kombinował gdzie by tu w centrum miasta upchnąć lokale socjalne bez infrastruktury (drogi, i chodnika) jak na poligonie i z kredytu. Niedawno któryś z naszych kryształowych radnych wpadł na pomysł by je budować na Michelinie, najpiękniejszej dzielnicy. Zamiast poszukać prywatnego inwestora i zachęcić go do budowy basenu we Włocławku sam chciał topić miliony z budżetu a dzisiaj, kiedy już takowy był to jego spółka się na niego wypięła a sam Pan Dębczyński wyszedł z głosowania dobitnie pokazując, co sobie myśli o problemie braku basenu w mieście. Czy tak się współpracuje z inwestorami i dba o rozwój miasta. Nie wydaje mi się. Wawrzonkowski załatwił pieniądze z UE Skrzypkowi na Jadwigę a ten wybrał firmę, która to spartoliła sama miała problemy finansowe podczas budowy a dziś jest problem a Pan Skrzypek się zapadł pod ziemie ze strachu i nawet nie kwapi się by wyjaśnić jakim cudem gwarancja obejmowała tylko rok

0 0
ID:9728

JJ cd

Dobrze, że chociaż rozbudowy oczyszczalni GOŚ-ki nie spartolił, bo swego czasu słyszałem, że gdzieś tam w mieście jak Pisiory wkroczyły to rozłożyli ją na deski. Kto uporządkował ten cały syf i grajdołek na Zielonym Rynku i zbudował targowisko by kupcy mogli handlować w przyzwoitych warunkach. Kto ci pobudował halę mistrzów która była jako pierwsza w naszym województwie. Dopiero potem w Bydgoszczy szybciutko Łuczniczkę postawili, by się nie okazało, że są gorsi. Można pisać i pisać i przykładów mnożyć. Tumskiej i nnych uliczek nie zniszczyło miasto, ale jej mieszkańcy. Nikt tam z powodu braku rozrywki nie przychodzi z Południa czy z Kazika i nie maluje i nie dłubie dziur w ścianie. Jak dbają tak mają. Może faktycznie tak jest kulturalni Włocławianie to towar deficytowy a w takim Toruniu jest na odwrót. Może, dlatego Starówka w Toruniu nie uległa degradacji jak nasza Tumska i tam obyło się bez dozoru policyjnego. Przedsiębiorca jak otwiera działalność to musi liczyć się z tym, że w każdym momencie obok może mu wyrosnąć galeria a nie udawać zdziwionego. Jak nie jest tego świadom to niech da ze spokój z działalnością albo się przekwalifikuje. Z ludzmi, którzy posługują się populistycznymi tekstami ,,nie można tego zrobić bo będą jeździć samochody” się nie dyskutuje bo nie ma o czym. Można się tylko uśmiechnąć. Dopóki Ludzie przychodzili do tych sklepów, których już dziś niema to jakoś nie było specjalnego zawzięcia do inwestowania i wiadomo, czym to się skończyło. Widać gołym okiem. W zdecydowanej większości nie ma, po co tam iść i tak handlowcy się znają na handlu

0 0
ID:9729

JJ cd

O Zachodzie to nie mów, bo tam rolnicy tworzą grupy producencie w ramach obrony interesów a u nas najczęściej to każdy chciałby sam żeby przypadkiem drugi nie miał więcej i to ich gubi. Tam też handlowcy się łączą w grupy i nie urządzają cyrków tylko rywalizują wspólnie przez wspólne działania kontrinwestycyjne. Nie wiem czy słyszałeś, ale przebudowa placu zakłada dojazd dla dostawców towaru i ma być udostępniony w wyznaczonych godzinach i miejscach. Z myślą żeby korzyści odnieśli wszyscy UM chciał doprowadzić to miejsce do stanu normalności by było konkurencyjne estetycznie i zachęcało do przebywania. Jeżeli pozostawienie tego w takim stanie jak obecnie jest przejawem wyrównywania szans to kupcy już mogą zwijać klamoty. Gdybyś Krzysztofie był na bieżąco odnośnie tego, co się dzieje, jeżeli chodzi o inwestycje i ich postęp prawny i dokumentacyjny to może byś nie pisał o populizmie i niepotrzebnych koncepcjach itp no, ale jak się nie ma, czego podczepić to najprościej zapeszać. Ale ja pamiętam ze swego czasu byli tacy, co nie wierzyli w budowę Planty II i podobne frazesy wypisywali a dziś muszą wykazywać nieco pokory i powściągliwości. Wiesz, że teren Wzorcowni tez był objęty ochroną konserwatorską i jakoś udało się pogodzić nowe funkcje (parking) i wymagania konserwatorskie.
Nasi niby nadpolityczni kupcy otaczają się ludźmi, którzy się skompromitowali do granic możliwości i robią to dalej skutecznie zarówno na sesjach przed kamerami jak i na monitorach całej Polski podcierając sobie tyłek Włocławkiem i zanim pewne osobistości z życia politycznego zaczną urządzać krzyki i wrzaski w akcie desperacji to przydałoby się żeby wytłumaczyli się ze swoich poczynań i dokonań. Dla niektórych mogę być czerwony a inni mogą twierdzić, że pracuje w urzędzie albo, że jestem demagogiem, ale na pewno nie jestem na tyle naiwny i niewiedzący i zacofany by dać się przekonać do ludzi, którzy zrobią wszystko by tylko wstrzymać każdą inwestycje dla zbicia własnego kapitału politycznego kosztem rozwoju miasta, kosztem budżetu w tym środków UE a za swoich czasów kompletnie nie zrobili nic a teraz toną, bo dopadła ich konsekwencja zawistnego działania i wpadli we własne sidła kompletnie niewiedząc jak się wytłumaczyć ze swoich Cypryjskich poczynań

0 0
ID:9730

Damian

Niech nie będzie niczego! Oddajmy 50% kasy z placu unii z powrotem...Nie róbmy nic i za 50 lat będziemy mieć skansen. Ewentualnie można by zamienić plac wolności i 3 maja na wielkie parkingi. Może wtedy byliby zadowoleni:)

Swoją drogą ktoś w końcu mógłby ustalić które to sklepy tak protestują żebyśmy wiedzieli gdzie już nie kupować.!!

0 0
ID:9732

Realista

Trzeba byc niespelna rozumu zeby pisac, ze Tumska i dol 3-go Maja sam sie wykonczyl. Wykomczyl sie bo zrobiono to samo co chce sie zrobic z Centrum plus do tego nalozylo sie patologiczne otoczenie.

JJ, zapewne to wiesz bo pracujesz w UM lub sam jestes jednym z tworcow lekko poronionych rewitalizacacyjnych pomyslow ale napisze to kolejny raz dla innych:

-brak kompleksowego planu zmian wizualnych polaczonych z z planem aktuwizacji kulturalnej oraz przesiedleniem elementow patologicznych byl powodem smierci "szlaku ku Wisle"

-Lodz, Torun ma juz podbny problem przed ktorym borni sie Wloclawek, tzn, "przezabytkowano" centrum, czyli zamknieto wlozono za szklo do gabloty i nagle sie okazalo ze turysci nie maja tak duzego potencjalu zeby napedzic loklany biznes tylko na nich bazujacy. Pomijam juz fakt ze Wloclawek a szczegolnie centrum ma znikoma wartosc turystyczna

-Sciana od strny NOTU, ZAJAZDU jest najabardziej atrakcyjna wizualnie i ja wlasnie w szczegolnosci chce sie odciac i oddac "obszczymurkom"

-nowe firmy, sklepy zawsze wypelnia luke po upadajacych ale Wloclawek nie ma potencjalu az takiego utrzymaly sie lokale gastronomiczno-rozrywkowe w duzej ilosci a takze z kzada kolejna zmiana brazyc w lokalu jego stnadard bedzei upadal coraz bardziej dowodem takiego procesu jest wlasnie 3-go Maja i okolice, upadek , lumpexy nic ciekawego

-Kupcy nie sa przeciwko zmianom chca tylko zeby uwzgledniono w tych zmianach ich zastrzezenia, odpowiedz Prezydneta jest jedna "tak ma byc jak on chce"

I tak na zakonczenie Prezydent po rozmowach z przedstawicielami obiecal ich zaprosic na kolejne gdyz nie byl w stanie odpowiedziec na zarzuty:

1. Nie zaprosil mimo ze w mediach klamal ze caly czas czeka na przedstwicieli

2. Nie odpowiada na pisma w terminie (srednio 90 dni)

3. Nie jest zainteresowany jakimikolwiek rozmowami

Do damiana: wejdz do dowolnego sklepu i spytaj co o tym sadza, wejdz do sklepu na 3-go Maja i nie powiedza co sadza o "deptaku". Idz na Tumska na 18 to Ci wyborcy pewne rzeczy wytlumacza i sikora i komor skroja.
A tak powaznie proba dojscia kto co pisze, strzelanie "fotograf". "nalesnik" swiadczy o tym ze pare osob czuje ciepelko na stolkach jednak i chca przeniesc sprawe na inny poziom chcac zastraszyc kogos. Ale juz wam mowie strzaly nietrafione, i sprawa nawet jezeli usmiercicie Plac i okolice nie bedzie skonczona. Wiec ocencie czy warto.
Damian, JJ jak jestescie takie merytoryczne chojraki to dalczego was nie bylo na spotakniu z PIS (osobiscie uwazam ze spalonym calkowicie ze wzgledu na okres przedwyborczy no i przede wszystkim Czarneckiego).
Chcecie stanc do dyskusji publicznej ,prosze bardzo, rzucam wam rekawice.Podejmuje sie zorganizowania debaty.

PS> Taa, ale teraz bedzie tyrada JJ o czyms tam.... bla bla bla

Krotkie pytanie (odpowiedz 50 slow):

Jaki jest plan na ozywienie rejonu rewitalizowanego poza zabiegami wizualnymi, konkret?

HTTP:OCALMYPLAC.YOYO.PL

0 0
ID:9739

so

Argumentacji po obu stronach nie ma końca. Jednak trzeba być odpornym, żeby nie dostrzec rzeczowości wywodów "realisty". Ja natomiast chciałbym wrócić do kwestii konsultacji. Po pierwsze, tzw. wizualizacja w jakimkolwiek miejscu publicznym, nie przynosi większego efektu, ponieważ ludziki nie mają czasu na oglądanie. Sondaż na portalach internetowych nie jest miarodajny, bez względu na populację, bowiem wielu głosujących włocławian za przebudową Pl.Wolności, albo nie bywa w tym rejonie miasta, lub bywa sporadycznie, albo tylko przejeżdża. Tak naprawdę dla tych, którzy mieszkają na osiedlach, jest to obojętne. Po pracy czas wolny spędzają w domach lub na zakupach. Natomiast w soboty i niedziele odpoczywają na działkach, nad jeziorami, bądź wybierają prawdziwie zabytkowe miasta i miejscowości. Włocławek nie jest i nie będzie atrakcją turystyczną pod względem zabytków ( może wykorzystać inne walory). Tak naprawdę Pl.Wolności potrzebuje remontu, dopracowania estetycznego. Osobiście nie wierzę w magiczną moc "nowego Placu", bez uporządkowania ulicy 3-Maja i dalej bulwarów, a od tego powinno się zacząć rewitalizację tej części miasta.

0 0
ID:9748

Ludź

popieram Damiana!!! niech te sklepy, które tak bardzo protestują przeciwko uatrakcyjnieniu miasta dla przykładu się może oflagują..., albo niech będzie jakiś otwarty spis, które to są?! Bo może się okazać, że za "tymi" stoją "tamci" i tak naprawdę przeciwko są jedynie jakieś dwa, trzy sklepiki. Ci ludzie, którzy biją pianę wszędzie, gdzie się pojawią potrafią wszystko wyolbrzymić, więc może się okazać, że to walka tylko dla samej walki, dla rozgłosu ( lokalnego), byle co, byle mówić... będą nas pokazywać to zawsze parę głosów więcej, a po nas choćby potop...

0 0
ID:9752

Oszolomstwo

Przytocz argumenty a nie podniecasz sie jak dres na widok blachary.
Jak popierasz to wlacz sie merytorycznie do dyskusji.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja

Szukacie wroga personalnie wiec chyba stres wam rosnie :-)
I bardzo dobrze, ten numer nie przejdzie wam lekko.

0 0
ID:9754

Piotr Włodarczyk

"podniecasz sie jak dres na widok blachary" to zes wymyslil...
chciales byc modny??mlodziezowy??a moze odpalila cie poprostu jakas panna i teraz wszystkie to "blachary" zal mi ciebie chlopcze...ale na forum gdzie nikt nie zna swoich danych kazdy jest kozakiem.
p.s. nic nie musi uchodzic na sucho bo decyzja w sprawie placu juz jest podjeta, wiec szkoda czasu te wasze "kupieckie" argumenty

0 0
ID:9755

JJ

Trzeba być niespełna rozumu żeby twierdzić, że to miasto wykończyło Tumską. Większość tych zniszczeń spowodowana jest wandalizmem. Żaden z Prezydentów w ramach swojej kadencji nie chodził tam raczej na demolkowe wypady i parapetówkę. Pan Realista uporczywie twierdzi, że likwidacja kilkunastu parkingów ich zabije a koniec 3-go maja gdzie bez problemu można wjechać samochodem do dziś padł już dawno i zaczął padać, kiedy jeszcze byli tam owi świadkowie. Pan realista powinien dostać Nobla za odkrycie zadziwiającego zjawiska hałasu, spalin, i korków w centrum miasta. Inne miasta takie jak Łódz, Toruń, w których dokonano podobnych zmian jak u nas dużo szybciej się rozwijają, maja mniejszy poziom bezrobocia i turyści chętnie tam zaglądają, a same miasta ładniej się prezentują a tamtejsze deptaki bardziej tętnią zyciem niż nasz obecny, pomimo że u nas jest te kilkanaście miejsc zaraz pod nosem a tam nie i pomimo że u nas raptem oddają dopiero pierwsza galerię tego typu a w innych miast jest ich mnogo. U nas jak na razie tego nie zrobiono i do dziś odbija się potworną czkawką. Przy zajeździe, o którym mówi kolega już są rozłożone ogródki, więc krzyczy o czymś, co już jest i jakoś niby mu to nie przeszkadza. Kolega Realista podnosi krzyki o zwrot utraconych dochodów za zamknięte ogródki i się na to oburza a z drugiej strony nie podoba mu się pomysł otwierania jakiegokolwiek ogródka i twierdzi, że przynoszą małe dochody. Kolega realista o to ze nie będzie można ogródka przestawić w inne miejsce na czas remontu, zamiast mieć żal do pomysłodawców tej uchwały w postaci radnych, którzy towarzyszyli całej zadymie ma pretensje do UM. Kolega Realista nie jest na czasie, bo podważa potrzebę przebudowy placu kosztem bulwarów, chociaż wiadomo, że projekt bulwarów jest ujęty w LPR i też czeka je remont bez względu na przebudowe Placu. Logika wskazuje na to, że w myśl hasła rewitalizacji Ku Wiśle rewitalizacja powinna się rozpocząć od placu, który nastąpi zawsze wcześniej niż bulwarów, bo ten pierwszy jest mniejszy zakresowo i obszarowo

0 0
ID:9757

JJ cd

Logika mówi że, gdyby ktoś zakładał rewitalizacje od bulwarów by ją nazwał ,,Od Wisły”. Kolega realista podważa pomysł przebudowy placu gdyż może on się stać miejscem ekscesów a proponuje przebudowe bulwarów, które są narażone na takie zjawiska dużo bardziej i widać to gołym okiem (powykrzywiane i połamane rurki metalowe itp.). Kolega realista jest tak bardzo zainteresowany rozmowami na ten temat z Prezydentem ze pomimo oczekiwania na przedstawicieli sam czekał uporczywie aż ktoś mu wyśle oficjalne zaproszenie przez gońca do rak własnych i się na nie nie stawił, chyba jest jakimś drugim prezydentem Ameryki. Pan Realista wypowiada się o zdecydowanej większości Włocławian jak o dresiarzasz, obszczymórkach, patologii, żulach, kryminalistach i przestępcach, ale z drugiej strony oczekuje wielkiego planu kulturalnego i za wielką niekulturalność uważa że Prezydent mu nie odpisał na czas pomimo iż to nie jedyne zajęcie władz i nie są jako jedyni którzy piszą do Prezydenta. Realista przyznaje, że były koncepcje, było głosowanie były konsultacje, które zostały przespane, ale z drugiej strony dalej uważa, że ich nie było itd. itd. Pan Realista na szczęście nie jest Prezydentem, bo trudno oczekiwać od człowieka, który się wypowiada, że nasze miasto ma zerową wartość turystyczna, niema nic do odratowania i robienia jakiegokolwiek postępu w rewitalizacji i innych kwestiach. Pan realista mówi o wielkim Placu Piwoszy jak o okropności, chociaż w Toruniu jest mnóstwo ogródków piwnych i nic złego się nie dzieje a władze miasta nie odnotowały zapaści finansowej z tego powodu i lamentu nie robią. Pan realista zakłada sytuacje, w której nic innego poza ogródkiem piwnym nie będzie można otworzyć, choć nie ma mowy o takiej sytuacji. Pan realista jest za a nawet przeciw. Pan Realista nakreślił sobie wizje, iż na 3-go maja mogą działać tylko określone podmioty gospodarcze, chociaż żyjemy w wolnym rynku gdzie nikt takich rzeczy nie reguluje a konkurencja i to, że w miejsce jednego pojawia się drugi sklep jest normą

0 0
ID:9758

JJcd

Dla Pana realisty wszyscy, którzy wiedzą conieco o poczynaniach pewnych osób i nie dają sobie wciskać wszystkiego to osoby pracujące w UM. Powodzenia w prowadzeniu biznesu w sytuacji, kiedy plac z minionej epoki pozostanie, jakim jest a obok wyrośnie galeria handlowa z placem grodzkim.

0 0
ID:9759

Realista

Nie potrafisz odpowiedzic na pytanie postawione tym bardziej w 50 slowach. Jezeli chcesz robic szlak ku Wisle nie zmieniajac charakterystki spolecznej 3-go Maja to powodzenia.
Nie wiesz jaki jest plan poza ogrodkami bo go nie ma.

Miasto i taka wlasnie rewitalizacja wykonczylo tumska i 3-go maja bo nie usunieto nieplacacych, lumpow itp. Nawet nie postawiono gesciej patroli zeby mozna bylo dojsc na bulwary.

Omijasz niewygodne pytania, zadaj je mi a odpowiem na kazde w 50 slowach.

Nie macie planu na to co bedzie po.... Macie plan, ktorego realizacja ucieszy mocodawcow. Po beda ogrodki. Po nawet nie macie w budzecie zablokowanych pieniedzy na takie dzialania, o przepraszam MOPR i MOPS maja.

Bedzie tak samo jak ze sciezka rowerowa na Nieszawe, 4 tabliczki na 20km i sciezka jest szumnie otwarta.

Ale nawet jezeli zrealizujecie swoj plan, to miejcei swiadomosc ze ktos bedzie patrzyl na lapki bardzo dokladnie i te na stole i te pod stolem.

Wasza wizja to cos jak sciezka rowerowa na 3-go Maja, ktora zaczyna sie znikad i prowadzi donika. Sukces z 10 litrow farby ale pewnie kosztowal z 30 tysiecy. Sciezka jest i jak rower mozna bylo stracic bez sciezki w tym regionie tak i teraz tez. A po 16 to chyba nawet tubylcy tumska nie pojada.

0 0
ID:9767

bedzie dobrze

Zrobmy ten plac ja mysle ze to bedzie poczatek poprawy naszego miasta. A kupcy nie maja sie co martwic, bo w nowym centrum ceny beda duzo duzo za duze ja na nasze kieszenie.

0 0
ID:9768

nowy

niech wloclawek pokaze w koncu inne oblicze a nie duzego ronda. powinien byc deptak dla ludzi i wtedy mozna mowic o centrum - ja w innych miastach

0 0
ID:9769

Janusz Brendza

Nie chce zeby moje podatku szly na rudery. Zrobcie cos na Kazimierza Wielkiego albo basen moze.

0 0
ID:9770

Jezuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!

Czy naprawdę wierzycie, że to ktoś przeczyta?

0 0
ID:9772

Realista

Wymiana pogladow jest wazna, kompromis celem.

0 0
ID:9774

Cyrk Zalewski

NIE ZABIERAJCIE NAM PRACY I CHLEBA

0 0
ID:9779

zbuntowany_kaloryfer

Jako mieszkaniec ścisłego centrum Włocławka w 100% popieram przebudowę placu Wolności. Przy czym sympatie polityczne nie mają tu nic do rzeczy. Jestem po prostu za tym, aby moje miasto miało reprezentacyjne centrum. Aby plac Wolności nie był jednym wielkim parkingiem. Aby przejście przez plac nie było takie męczące jak obecnie. A "kupcy" (hehe, co to za nazwa? - błazenada)? niech się dostosują. To nie oni są właścicielami centrum i terenów przyległych. Ponadto: ci, którzy mają dotrzeć na zakupy na okoliczne ulice, na pewno dotrą. Bez paniki. Ale najlepsze jest hasło sklepikarzy. Żenada, wstyd. Martwicie się drodzy sklepikarze o późniejsze ożywienie placu? Jeżeli nie Wy, to zaręczam, że znajdą się inni chętni. I to na pewno więcej niż potrzeba.

0 0
ID:9795

Waldek z Cyganki

A pewnie, my tam orzywimy plac, piwko sie chlasnie, portfelik sie walnie frajerowi i bendzie orzywiony. Niemoge sie doczekac z kolegami tego nowego ukladu... niemoge. :-)

Panie Prezydęcie jestesmy z tobom.

Tera to nawet na tym placu niczego pozadnie ukrasc niemozna

Waldek z Cyganki

0 0
ID:9797

ahhaha waldek 8=o

drogi waldku z cyganki..Ci co piszesz mieszkaja na cygance wlasnie..jestescie chlopcami do bicia..kozakami mocnymi w 30tu na jednego, a jak co do czego to kitracie sie po bramach...mojego porfela bez waklki nie dostaniesz

0 0
ID:9799

edi

nowy plac i bedzie dobrze

0 0
ID:9801

www

zrobmy cos zeby w tym miescie sie dzialo wiecej - wiecej studentow na ulicach i w miescie wiecej pieniedzy dla ludzi obcego kapitalu

0 0
ID:9802

Waldek

Pewnie Edi , nie bedziem juz flaszek walili juz na Cygance tylko w kulturze na placu przy fontannie a i odlac sie bedzie blisko do fontanny.

0 0
ID:9803

myslcie

ja tam w ogole nie rozumiem wydaje mi sie ze jak bedzie deptak wiecej ludzi bedzie spacerowac i robic zakupy jak w wiekszych i rozwinietych miastach

0 0
ID:9804

realista

Deptak to masz teraz na 3-go Maja i co wiecej ludzi jest?

0 0
ID:9828

Realista

Wyzwalem JJ i Damiana do debaty publicznej jak widac odwagi nie i argumentow na zywo. A moze dlatego ze trzeba sie ujawnic? JJ i Damian zapraszam. Ponawiam wyzwanie. Podejmijcie rekawice.

0 0
ID:9829

zbuntowany_kaloryfer

W dwóch kwestiach całkowicie zgadzam się z Realistą: że włocławek ma znikomą wartość turystyczną i że konieczna jest "wysiedlenie i relokacja patologii" - jak bardzo trafnie to ujął. Pomimo, że jestem zwolennikiem przebudowy placu, to uważam, że wysiedlenie patologii ze Śródmieścia powinno być zadaniem priorytetowym władz miasta. Władz przeszłych, obecnych i przyszłych. Żadne zmiany architektoniczne nie pomogą wizerunkowi Włocławka, dopóki większość mieszkańców centrum to lumpenproletariat. Jest we Włocławku miejsce zwane Zakrętem - wystarczy je systematycznie rozbudowywać, aby tam właśnie koncentrować patologię. Osobiście uważam, że wszelkie programy aktywizacyjne itp adresowane do wspomnianej patologii to "pic na wodę". Żule byli, są i będą obecni w każdym społeczeństwie. Nie da się spowodować aby zniknęli, należy więc ich w pewien sposób odizolować. Oczywiście nie jest to rozwiązanie idealne, ale ma ktoś lepszy pomysł? Większość społeczeństw Zachodu stara się koncentrować ich w dzielnicach takich jak Zakręt właśnie. Widział ktoś z forumowiczów blokowiska-slumsy pod Paryżem? Nawet oni mają swój "Zakręt". Na koniec chciałem jeszcze zaznaczyć, że pisząc ten post nie miałem na myśli uboższej części społeczeństwa lecz patologię, czyli w dużej mierze środowiska kryminogenne.

0 0
ID:9835

Realista

Ponawiam wyzwanie do JJ i Damiana do debaty publicznej jak widac odwagi nie ma i argumentow na zywo. A moze dlatego ze trzeba sie ujawnic? JJ i Damian zapraszam. Ponawiam wyzwanie. Podejmijcie rekawice. Niech mieszkancy i media na zywo ocenia wasze argumenty. Zapewne na czas debaty dostaniecie wolne z UM albo nawet sami sobie tego wolnego udzielicie.

0 0
ID:9880

Tatiana

Obawiam sie, ze panowie Kupcy nie maja racji.
Jakos w Toruniu starowka tez jest wylaczona z ruchu i nijak nie wplywa to na zmniejszenie liczby potencjalnych nabwycow, a i sklepy/sklepiki/kawiarnie maja sie tam jak w kazdym miescie z ladnymi terenami do spaceorw - wysmienicie.

Jestem w 100% za rewitalizacja. Przyznam, ze wrecz mam odmienne odczucia do naszych wielkich 'kupcow' : nie bywam na 3go maja, ani na placu za czesto, bo zwyczajnie wstyd w tym brudzie i brzydocie spacerowac. Mysle, ze odnowienie tego terenu i ograniczeniu ruchu aut, moze tylko dodac mu uroku i przyciagnac mieszkancow.

0 0
ID:9923

Realista

Jak widac argumenty zwolennikow zmian (zapewne pracownikow UM, lub nawet "tfórcóf" planow) przedstawiane przez JJ i Damiana nie sa tak silne zeby mieli je odwage przekazac i obronic podczas debaty publicznej.
Przyjmuje, iz z wasza gotowoscia do dyskusji jest tak samo jak z wartoscia koncepcji rewitalizacji jest oparta tylko na waszym przekonaniu o swojej nieomylnosci.

Odwagi JJ, Damian, pokazcie sie i obroncie teze ze Plac nie stanie sie kolejnym "martwym deptakiem" jak 3-go Maja.

Ale tu jest wlasnie problem z Prezydentem i cala wladza we Wloclawku. Wy macie gdzies rzeczowe argumenty, macie gdzies dobro mieszkancow, lokalnego biznesu. Macie plan, nie chce juz insynuowac dlaczego realizowany a opinie wloclawian co do jego jakosci nie maja znaczenia.

Ale ten numer nie przejdzie latwo, wiec zrobcie kolejna narade i zadajcie sobie pytanie "Czy warto?"

0 0
ID:9926

ROBERT

Przebudowa - TAK!, wzorcownia - TAK! Trochę normalności w tym włocławku. Kupcy nie stracą pod warunkiem że będą konkurencyjni. Pealista - jesteś żałosny i zatwardziały pisowiec.

0 0
ID:9930

Realista

Tak, zakaz ruchu dodal zycia 3-go Maja, dlaczego tam nie spacerujecie. Upadek i obnizenie jakosci handlu w tym rejonie zalezy wlasnie od braku ruchu i kryminalizacji tego rejonu.

To, ze do PIS i Czarnecki przyczepili sie jak .......... do tematu nie oznacza ze wszyscy przeciw to PISOWCY. A to ze PO ma cicha koalicje z czerwonymi we Wloclawku to wszyscy widza.

Ale gdzie nasi JJ i Damian nadal boja sie publicznej dyskusji?

0 0
ID:9941

ROBERT

Zakaz ruchu nie ma nic do tego. Co ludzie mają odwiedzać ? te parę marnych sklepików ? A może puścić samochody przez
3-go maja ? To będzie dopiero rejon tętniący życiem. Trochę pokory panie r.

0 0
ID:9949

Realista

Przepraszam ale jakie przeslanki kieruja twoim logicznym mysleniem:

-jaki wplyw ma zamkniecie Placu na ruch na 3-go Maja?
-co nagle sie stanie, ze bedzie tetnilo tam zycie?
-jak ma sie cos zmienic na 3-go Maja w konsekwencji dzialan na Placu

Rewitalizacja nie zaklada remontu 3-go Maja bo sa to posesje czesciowo prywatne. Upadek handlu jest konsekwencja tego miedzy innymi ze w zimie czy w lato od 15 zycie tam zamiera w strachu przed patologia. Ale nie bede pisal tego kolejny raz, jezeli ktos tego nie rozumie to nie zrozumie tez teraz.

Nadal wzywam Damiana i JJ do debaty publicznej. Ale chyba odwagi nie starcza Panom.

HTTP://OCALMYPLAC.YOYO.PL

0 0
ID:9950

przeginasz

czlowieku daj sobie spokoj i tak nic nie zmienisz tym pierdzeniem,wszyscy to widza tylko nie ty.tak lepiej zostawic obskurny plac w zamian za miejsce parkingowe do marnych sklepikow ktore juz teraz malo kto odwiedza...a ankieta internetowa nic nie da...gdyby chodzic po domach i zapytac kazdego z wloclawian osobiscie o zdanie dostalibyscie ladne baty..podejrzewam ze ponad 70% byloby za przebudowa.portal taki jak ten nie nadaje sie do tego typu glosowan...sami napinacze nic wiecej, pewnie ty sam i tobie podobni malkontenci glosowaliscie ze 100 razy na NIE logujac sie po kilkarazy dziennie..BRAK SLOW!!!
P.S. JESTEM ZA PRZEBUDOWA!!

0 0
ID:9953

zbuntowany_kaloryfer

Będąc zainteresowany sprawą przebudowy placu Wolności postanowiłem dowiedzieć się jak wygląda sprawa remontów centrum u naszych sąsiadów - w Toruniu. Poniżej cytuję fragmenty listu pracownika toruńskiego MZD, które dowodzą, że remonty na starówce odbywają się pomimo protestów handlowców.

"W związku z zapytaniem mieszkańca Włocławka informuję, że każdorazowe wyłączenie ulicy na Starówce z ogólnodostępnego ruchu kołowego łączy się z protestami mieszkańców i handlowców. Później jednak sytuacja się normuje i wszyscy przyzwyczajają się do nowej sytuacji.
Samochody dostawcze mogą poruszać się w godzinach 6-11 i 18-21 za wyjątkiem strefy ruchu pieszego, gdzie dostawy mogą być realizowane wózkami ręcznymi lub elektrycznymi z ulic przyległych. Ponadto do strefy ruchu pieszego nie są wpuszczani również niepełnosprawni, których nie obowiązuje znak B1.
Wokół strefy ruchu pieszego znajduje się strefa ograniczonej dostępności, gdzie zlokalizowane są koperty dla niepełnosprawnych, mogą poruszać się dostawy w godzinach jw., mieszkańcy dojeżdżający na zaplecze posesji (bez możliwości postoju na ulicy), służby miejskie oraz taxi. Ponadto istnieje możliwość uzyskania jednorazowych zgód na wjazd na wypadek zdarzeń losowych typu przeprowadzka, dostawa mebli, sprzętu AGD, remontu budynku itp.
Każdorazowo zmiana dotycząca wyłączenia nowych ulic z ogólnodostępnego ruchu jest omawiana na corocznych spotkaniach Prezydenta Miasta z mieszkańcami Starówki oraz omawiana w prasie. Wówczas każdy może się do tej zmiany ustosunkować i uzyskać wyjaśnienia."

0 0
ID:9954

Damian

Buahaha , ja pracownikiem UM, albo jeszcze lepiej twórcą planu rewitalizacji :) Dobre...
Ale miło byłoby popracować w UM, choć pewnie za wiele tam nie płacą.. :)
Realista sprawa jest prosta, włocławianie chcą nowego placu, miejsca spotkań na wzór większych miast. Zajmuję się małym biznesem i uwierz mi, klienta nie ściąga się parkingiem, nic się nie stanie jak będzie on 200 metrów dalej. Dobra więcej nie wypowiadam się... NIE BĘDĘ KARMIĆ TROLA :)

0 0
ID:9955

forsmark

Szanowny Realisto!Degradacja Śródmieścia nie została spowodowana zamknięciem 3-go Maja dla ruchu kołowego.Ten proces zaczął się jeszcze za czasów PRL.Ci z mieszkańców Starówki,którzy myśleli o swej przyszłości,ci którym się trochę w życiu powiodło wyprowadzali się na nowo powstające osiedla lub do własnych domów.Nikt (prawie) nie chciał mieszkać w latami nie remontowanych kamienicach,często bez wygód,bez bieżącej wody,bez kanalizacji z wychodkiem w podwórku i cuchnącym szambem pod oknami.Zostawali niezaradni,tacy którym jest wszystko jedno i ...patologia.Do tego dołożyło się powstawanie centrów handlowych na peryferiach,co niejako "wymiatało" kupujących ze Śródmieścia,no i teraz mamy tego efekty. Po to się teraz robi rewitalizację,aby ta część miasta odzyskała należny jej charakter.Tak to (przynajmniej wg mnie ,ale myślę że nie tylko) wygląda.Pozdrawiam!

0 0
ID:9960

Realista

Dlatego tez rewitalizacja musi byc procesem kompleksowym spoleczno-architejtoniczno-kulturalnym a taki znamion nie ma. I dlatego tak jak 3-go Maja tak i Plac zostanie usmiercony bo za zamknieciem, odcieciem nie idzie zmiana spoleczna. Takiego plany nie ma i to mnie boli. Odmaluja zamkna i zapomn, pochwala sie przed wyborami i zapomna. Tak byla z 3-go Maja, bulwarami . Piekne bulwary, duzo kasy i co i nic. "Szlak ku Wisle" jest tylko nowym brukiem.

0 0
ID:9974

ROBERT

Na 3-go maja nic się nie zmieni dopóki te marne sklepiki nie przyciągną klientów choćby swoją ofertą (a nie jak w tej chwili obłędnymi cenemi). Trzeba tworzyć warunki konkurencji i dać klientom wybór. A wygłaszane przez realiste sprzeciwy wobec przebudowy placu wolności są nieuzasadnione.

0 0
ID:9990

JJ

Człowieku twoje wypowiedzi to tak się kupy nie trzymają, że głowa mała. Jedną wypowiedzią totalnie zaprzeczasz drugiej. Bełkot i biadolenie na całego. Ja nie mam czasu po to żeby sobie robić dyskusje publiczną i marnować mój czas na takich laików jak Ty, do których nic nie dociera. Po to wszedłem na forum żeby tutaj swoje opinie pisać. Argument typu, że mamy nic nie robić tylko, dlatego że istnieje patologia i dlatego że gdzieś tam będą samochody jeździć jest po prostu śmieszny i niedorzeczny. Jesteś niepoważny, bo zaparcie sprzeciwiasz się przebudowie argumentując to istnieniem patologii gdzieś na 3-maja, ale chcesz mówić o jakimś planie kulturalnym i tu już tobie nie przeszkadza istnienie patologii. Ty mówisz o architekturze?. Gdybyś był trochę bardziej realny to byś wiedział, że przebudowa placu to plan kompleksowy mający na celu też przebudowe architektury. Nie wiem, kiedy ty byłeś ostatnio na placu, ale większość tych budynków jest reprezentatywnych i ich stan nie budzi zastrzeżeń. Pawilon handlowy koło przystanku 10 (w stronę Kazika) tylko przydałoby się odmalować i wyremontować, ale jest on prywatną własnością. Więc uspokój się z tymi argumentami o budynkach. Zresztą sam sobie odpowiedziałeś, że część to prywatna. A w zasadzie większość. Najbardziej mnie rozbawił Pan fotograf, który się wypowiada, że on oczekuje od władz jakiś dopłat do remontów a sam ma sklep w jednej z najładniejszych kamienic na 3-maja.. Więc jak Pan fotograf nie daje rady w biznesie to niech siebie załapie gdzieś na drugi etat. Lansujesz się jako wielki obrońca przedsiębiorczych, ale tak dla swojego widzimisie odkroiłeś sobie niewiadomo, czemu wielką kreską tych, którzy otwierają ogródki piwne ( bo dla Ciebie są fe i okropność ) i też są przedsiębiorcami i utratą ich dochodów kompletnie się nie przejmujesz.

0 0
ID:9999

JJ cd

. Nie pasują ci ogródki to SAM SOBIE ZWRACAJ UTRACONE DOCHODY ZE SWOJEJ KIESZENI A NIE Z MOJEJ. ZAMIAST WYPISYWAĆ BEŁKOT Z PRETENSJAMI DO MIASTA I DOMAGANIEM ZWROTU DOCHODÓW NA CZAS REMONTU LEĆ DO TYCH SWOICH RADNYCH, PSÓJÓW CO NAPISALI UCHWAŁE O TYM, ŻE OGRÓDKI NIE MOGĄ BYĆ STAWIANE W MIEJSCU INNYM NIŻ PRZYLEGŁYM DO LOKALU. Ty jesteś na bakier ze słowem na bieżąco i to chyba od jakiś dwóch lat. Przypomnij sobie, kto spaprał inicjatywę budowy basenu na Słodowie w zeszłym roku i kto przedłużał w nieskończoność inicjatywę Powołania Spółki kujawskie Poręczenia Kredytowe w ramach inkubatora przedsiębiorczości itd. Itd. O Bulwarach też nie pisz, bo guzik wiesz na ten temat. W przeciwnym przypadku byś wiedział o tym ze też objęte są rewitalizacją i planami przebudowy. Nie ma żadnego wyobrażenia przestrzennego, bo bulwary obejmują obszar dużo większy niż plac, więc logicznym jest ze z formalnościami i projektem odnośnie placu szybciej można się uporać niż z bulwarami bulwarami, dlatego plan nazywany jest Ku Wiśle i zaczyna się od placu. Natomiast jak lubisz czas marnować i się lenić to Twój problem nie mówiąc o tym, kim wy się otaczacie w tych proteścikach. Ścieżka na 3-maja nie może być inaczej wykonana, dlatego że miasto przygotowuje się do przebudowy wielu uliczek na Śródmieściu pod katem wymiany nawierzchni, więc nikt tobie nie będzie rozpieprzał bruku po to by go za kilka miesięcy znowu go rozpieprzyć a budowa ścieżek to program wieloletni

0 0
ID:10000

JJ cd

Natomiast bardzo mnie cieszy fakt, że przy budowie każdej nowej ulicy uwzględnia się ścieżki rowerowe. TAK NA KONIEC CI NAPISZE, ŻE JAK BĘDZIE PRZEBUDOWYWANA 3-MAJA TO MOŻEMY SOBIE POROZMAWIAĆ O PATOLOGI I TAMTEJSZYCH KAMIENICACH A NA RAZIE PRZYPOMINAM CI ZE PRZEBUDOWYWANY BĘDZIE PLAC A NIE 3-MAJA. A propo słyszałeś kiedyś coś o takiej inwestycji jak Centrum Kultury Browar B czy o Brukarni?......A i jeszcze coś naiwniaku kupczyki i ta cała ich polityczna śmietanka (zwłaszcza oni) uważali, że najpierw bulwary. A wiesz jak Skrzypek z kolegami się zachował na ostatniej sesji. Otwarcie stwierdził, że przebudowa ulicy na bulwarach nie jest pilną potrzebą. Oto przykład jak Pan Skrzypek i reszta spółki się przejmuje waszym losem i dowód, na lizustwo.

0 0
ID:10001

Blade

Realisto czy potrafisz się zarumienić

0 0
ID:10023

Realista

Zarumienic? No coz moja odpowiedz jest prosta jezeli JJ ma tyle czasu, zeby pisac swoje slowotoki i tworcze teorie (wedlug mnie nie potrafi zwiezle odpowiedzic, byc moze nie potrafi bo nowomowa i iloscia chce zabic brak rzeczowych argumentow), wiec mysle ze znajdzie 1-2 godzinke zeby porozmawiac przy mediach, swiadkach. Czekam na propozycje terminu, miejsca, ja oplacam koszty. Zapraszam.

A tak odnosnie Placu i stanu budynkow, swoim planem robicie krzywde wlascicielowi najlepiej utrzymanego budynku na Placu, wiec moze byscie uwzglednili jego interesy? Jak tak dbasz o wyglad Placu to dlaczego nie spytasz o rade osoby ktora ma najladniejszy budynek?

Jezeli JJ nie masz odwagi tzn, ze boisz sie i nie jestes pewien swoich argumentow to jestes chojrakiem tylko w wirtulanym swiecie albo wprost bronisz swojego planu marnego, pelnego dziur i niespojnosci.

Zapraszam, pokaz sowje argumenty na zywo ,obron je, odpowiedz na pytania. Fajnie siedziec na stolku w UM i tracic czyjes pieniadze.

To jak, odwaga czy .............

0 0
ID:10062

ROBERT

Realista - ty jesteś obłąkany jak prezes kaczyński "czarne jest białe a białe jest czarne". Nie tafiają do ciebie żadne argumenty. Musisz obniżyć ceny w swiom sklepie i będziesz miał klientów.

0 0
ID:10078

Realista

Czlowieku czy ty piszesz do mojego postu czy do innego bo twoja wypowiedz nijak nie porusza odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania.

Przemysl, przepisz, odpowiedz.

Nie bron JJ bo on cyka sie publicznej debaty.

0 0
ID:10092

ROBERT

Sam człowieczku myśl co piszesz, przejrzyj w końcu na oczy. A ja nie jestem niczyim adwokatem.
PRZEBUDOWA - TAK, NOWE INWESTYCJA - TAK !!!

0 0
ID:10103

jam

dokładnie jak kupcą coś nie pasuje to niech sie przeniesą popieram projekt !!!!

0 0
ID:10104

Realista

Przebudowa TAK, Inwestycje TAK, Uwzglednianie opinii mieszkancow TAK

Wyborczych decyzji NIE, buty i prostactwa NIE

0 0
ID:10108

jam jam

Jak takie osoby są przeciw "kupcą" to ja się "przeniese" do zwolenników jednak :) kupców. Chyba dresiarstwo chce odzyskać Plac i wtedy tam się "przeniesą".

0 0
ID:10110

xyz

panie i panowi bedzie dobrze :)

0 0
ID:10111

erni

ja jestem za zmianami - niech cos sie dzieje we wloclawku

0 0
ID:10112

Bedzie lepiej

Komus bedzie sie dobrze patrzylo z balkonu na Plac Grodzki. Zobaczymy komu.

0 0
ID:10113

INWESTYCJE ZDROWYM OKIEM

PRZEBUDOWA PLACU WOLNOŚĆ TAK, ALE NAJPIERW II ETAP KRÓLOWEJ JADWIGII OD KRUSZYŃSKIEJ PRZEZ POŁUDNIE I ZAZAMCZE DO TORUŃSKIEJ Z BUDOWĄ MOSTU NA WYSOKOŚCI GIEŁDY SAMOCHODOWEJ PRZY TORUŃSKIEJ ŁĄCZĄCEJ ZAWIŚLE Z ZAZAMCZEM I POZOSTAŁYMI DZIELNICAMI. PRZEBUDOWA NASTĘPNIE PLACU WOLNOŚCI Z BUDOWĄ PARKINGU PODZIEMNEGO I PRZEJŚCIA PODZIEMNE, ABY UPŁYNNIĆ RUCH NA PLACU WOLNOŚCI.CDN.

0 0
ID:10158

Realista

Ponawiam zaproszenie do publicznej dyskusji. Gdzie Twoja odwaga JJ. Nie potrafisz obronic swoich racji?

0 0
ID:10316

Lukasz

Przebudowę czas zacząć!!! A kupczyki niech idą kupczyć gdzie indziej, proponuję Tumską. Znajdą się następni z lepszym towarem i obsługą.. Zgoda?

0 0
ID:10336

taa

Wszystko za 4zl, lumpex, piwo, kebab i to bedzie cale to lepsze i kulturalne.

0 0
ID:10347

he he

Otoz szydlo wyszlo z worka. Po wypowiedziach na spotkaniu z mieszkancami Srodmiescia jest pewne ze osoba po nickiem JJ to pan K. Dokladnie prawie cytowane wypowiedzi, argumenty i stwierdzenia, prawie ze slowo w slowo. A wiec nic dziwnego ze JJ nie chce ujawnienia. Dziekujemy Panie J. za bezstronny udzial w dyskusji. Teraz wiemy za co placimy za pana cenny czas w pracy. Za pisanie na forum.

0 0
ID:10685

Mintaj.

Dlaczego jedna i ta sama firma wygrywa reaktywizacje włocławka np plac wolności firma Budizol?
I też dlaczego powstaje niby aprtamentowiec na ulicy, której jak ktoś nie może to nie mieszka bo to ulica cudów czyli Królewiecka?

Dlaczego nikt nie zlecił projektu aby był zgodny z stylem kamienic?
Czy aż tak trudno jest posiąść taką wiedzę wykształconemu człowiekowi?
A za co odpowiadają zatrudnieni urzędnicy.
Przecież to śmieszny jest taki projekt.

0 0
ID:12036


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA