Przygoński driftuje ulicami miasta

Już 2-3 czerwca w Płocku, Kuba Przygoński, zawodnik ORLEN Team weźmie udział w pierwszej rundzie tegorocznych zawodów w ramach cyklu Driftingowych Mistrzostw Polski. Kuba w tym roku wystartuje we wszystkich zawodach zaliczanych do tego serialu. Sponsorem I rundy Driftingowych Mistrzostw Polski jest PKN ORLEN.

W 2011r. Kuba wziął udział w trzech spośród pięciu rozegranych eliminacji i zakończył sezon na wysokim piątym miejscu w klasyfikacji generalnej. W tym roku, w kalendarzu startów drifterów widnieje również pięć rund: Płock - runda uliczna, Kielce - tor, Trójmiasto – runda uliczna, Karpacz – runda górska, Poznań – tor. Dodatkowo zawodnik ORLEN Team będzie miał okazję rywalizować z najlepszymi drifterami Europy podczas zawodów EEDC (Driftingowe Mistrzostwa Europy Wschodniej) w Odessie.

Kuba Przygoński zapowiada, że zamierza walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski.

- Pierwsza runda Driftingowych Mistrzostw Polski zapowiada się bardzo spektakularnie. Zostanie ona rozegrana na ulicach Płocka, wokół obiektu ORLEN Arena, a tory uliczne zawsze pozytywnie wpływają na wartość widowiska. Podobnie jak w zeszłym roku pojadę Toyotą Corollą AE 86 – kultowym modelem, który jest w tej dyscyplinie od samego początku, kiedy narodziła się ona w Japonii. Samochód zyskał nowe malowanie, ale będzie w zasadzie w tej samej specyfikacji, co w zeszłym sezonie. Poprawiliśmy kilka detali w zawieszeniu, nie ruszaliśmy jednak jednostki napędowej, która wytwarza idealną moc w stosunku do masy auta. Jestem więc przekonany o dużej wartości swojej wyścigowej broni. Pojadę na innych oponach, liczę na to, że będzie lepsza trakcja, a samochód zyska trochę większego pazura - powiedział Kuba Przygoński.

Toyota Corolla AE 86 to auto uznawane za kultowe w środowisku drifterów. Tym właśnie modelem trenowano pierwsze uślizgi w Japonii, gdzie wymyślono drift. Auto wyposażone jest w dwulitrową turbodoładowaną jednostkę napędową o mocy 400 koni mechanicznych i 500 niutonometrów. Jego waga to zaledwie 960 kilogramów.

Płockie zawody odbędą się w dwudniowej formule. W sobotę będą miały miejsce treningi i kwalifikacje, w niedzielę rozegrany zostanie finał. Imprezę poprowadzi znany prezenter telewizyjny – Marcin Prokop. Dodatkowo na kibiców czekają liczne atrakcje, między innymi: koncert Jaya Delano oraz Natalii Lesz, cross show - pokazy driftu MotoCross, czy miasteczko ruchu drogowego dla najmłodszych.

Podczas imprezy, ORLEN Team zaprasza fanów na stoisko zespołu, gdzie będzie ciężarówka oraz motocykle uczestniczące w legendarnym rajdzie Dakar. W miasteczku kibica wokół hali będzie usytuowane także stoisko sprzedażowe z kolekcją ubrań oraz gadżetów.

Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA