Bezpiecznie na I rundzie DMP

Zorganizowana z wielkim rozmachem pierwsza runda Driftingowych Mistrzostw Polski (DMP) już za nami. W Płocku, stolicy polskiego paliwa, na własnym terenie wygrał znany wszystkim dakarowiec – Jakub Przygoński z Orlen Teamu. Nad bezpieczeństwem wszystkich zawodników i kibiców czuwał cały sztab ludzi oraz SEAT Leon Cupra - Oficjalny Safety Car Driftingowych Mistrzostw Polski.

Zawody w Płocku, zorganizowane u podnóży Orlen Areny, to w opinii wielu obserwatorów wielki sukces tak dynamicznie rozwijającej się dyscypliny motoryzacyjnej, jaką jest drifting. Już po pierwszym dniu wolnych treningów dało się słyszeć w strefie serwisowej, że jeszcze nigdy organizacja zawodów driftingowych w naszym kraju nie stała na tak wysokim poziomie.

Możliwość uczestniczenia w takiej imprezie to zaszczyt dla każdego zawodnika. Świetna trasa nastawiona na wielki show, wspaniale zorganizowane zaplecze w postaci trybun, cateringu i wielu dodatkowych atrakcji, a także najwyższy poziom bezpieczeństwa, sprawiły, że wszyscy bawili się wspaniale. Choć kilka aut wyjechało z Płocka przedwcześnie na lawetach, wszyscy byli bardzo zadowoleni z przebiegu imprezy.

I rundę DMP próbowała popsuć pogoda, która w sobotę sprawiła wielu drifterom mnóstwo problemów. Zaraz po rozpoczęciu kwalifikacji spadł kilkuminutowy deszcz, zamieniający wąską trasę otoczoną betonowymi bandami w lodowisko. Widzowie oglądający tę część zmagań, raz za razem byli świadkami kolejnych kraks.

- Organizatorzy byli na taki rozwój wypadków świetnie przygotowani. Kilka ciężarówek z HDS-em (odmianą dźwigu samochodowego) bardzo sprawnie usuwało kolejne samochody z trasy i poprawiało betonowe bandy. W pewnym momencie mogliśmy się poczuć jak podczas zawodów F1 w Monte Carlo, zaraz po niespodziewanych opadach deszczu. Oczywiście nic nikomu się nie stało, ucierpiały tylko maszyny – relacjonował pogodową loterię podczas kwalifikacji kierowca Oficjalnego Safety Cara DMP, Jędrzej Lenarcik.

Do niedzielnych zawodów z najlepszym wynikiem przeszedł Paweł Trela, aktualny mistrz Polski. TOP32, rozgrywane w niedzielę, odbywały się już przy pięknej, słonecznej pogodzie, która w tym dniu nie miała ochoty rozdawać kart na torze. Mimo wszystko żółta Cupra w barwach serwisu moto.gratka.pl, Masterlease i Valvoline miała bardzo dużo pracy na torze.

- Bardzo duża frekwencja na trybunach, dodatkowo wzmogła czujność organizatorów w zakresie bezpieczeństwa. Wspólnie ustaliliśmy, że podczas zawodów regularnie będziemy przecierać trasę i że będziemy to robić częściej niż na innych imprezach. Od elementów driftowozów leżących na trasie, po obluzowaną kostkę brukową – wszystko należało sprawdzać regularnie – mówił
kierowca Safety Cara moto.gratka.pl.

Zawody w Płocku wygrał Jakub Przygoński z Orlen Teamu, przed Marcinem Mospinkiem z Valvoline PUZ Drift Team startującym zupełnie nowym samochodem z amerykańskim silnikiem V8 o pojemności 6,2 litra. Finał B wygrał Wojtek Goździewicz – największe zaskoczenie I rundy DMP.

- Chciałbym pogratulować wszystkim chłopakom. Trasa była wąska i wymagała dużo odwagi. Na wielkie brawa zasługują organizatorzy. Mam nadzieję, że za rok wrócimy do Płocka z naszym Safety Carem, by ponownie przeżyć wspaniałe sportowe emocje – mówił po ceremonii wręczenia pucharów Lenarcik.


Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA