Koncert z cyklu „Muzyka w Muzeum” w MZKiD

Po półtorarocznej przerwie Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Muzyka w Muzeum”. Koncert odbędzie się w sobotę 29 kwietnia o godzinie 17.00 w gmachu głównym muzeum przy ul. Słowackiego 1a.


Spotkania z muzyką klasyczną z tej serii organizowane były w latach 2014–2015 i cieszyły się wielką popularnością. W odpowiedzi na liczne pytania i prośby melemonaów o kontynuację cyklu, kolejne siedemnaste spotkanie z „Muzyką w Muzeum” odbędzie się w sobotę 29 kwietnia 2017 r., o godz. 17.00 w gmachu głównym muzeum przy ul. Słowackiego 1a we Włocławku.

Tematem koncertu będzie muzyka z różnych epok od XVIII do XX wieku, skomponowana na flet, wiolonczelę i fortepian. Utwory Józefa Haydna, Karola Marii Webera i Bohuslava Martinu zaprezentuje trio młodych ale już utytułowanych wykonawców: Ewa Witczak (wiolonczela), Małgorzata Będkowska (flet) oraz Jacek Szczapański (fortepian).

Koszt wstępu na koncert — 5 zł.

PROGRAM:
Józef Haydn – Trio fortepianowe nr 28  D-dur, Hob. XV:16 (1790 r.)
Karol Maria Weber – Trio g-moll Op. 63 (1819 r.)
Bohuslav Martinu – Trio na flet, wiolonczelę i fortepian (1944 r.)

INFORMACJE O WYKONAWCACH:
Ewa Witczak
– Absolwentka i doktorantka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W 2012 roku otrzymała Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla najlepszych studentów uczelni artystycznych. Jako solistka jest laureatką wielu konkursów polskich i zagranicznych. W roku 2016 zdobyła I miejsce podczas International Music Competition - Belgrad-Serbia 2016. Została również laureatką 22nd Young Musician International Competition „Citta di Barletta” we Włoszech (kwiecień 2012). Wraz z zespołem muzyki dawnej Laboratoire de la Musique wygrała Międzynarodowy Konkurs Zespołów Muzyki Dawnej w Świdnicy oraz zdobyła również II miejsce i Nagrodę Publiczności  podczas XI Międzynarodowego Konkursu Zespołów Muzyki Dawnej w Neuburgu nad Dunajem. Występuje w kraju i za granicą, nagrywała dla Polskiego Radia i Telewizji.

Małgorzata Będkowska – Absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy; w 2015 roku ukończyła Podyplomowe Studia Mistrzowskie w Zakresie Instrumentalistyki w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Pracuje z utalentowaną młodzieżą w szkołach muzycznych we Włocławku i Radziejowie. Współpracuje z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej, Orkiestrą Opery Nova oraz Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Brała udział w IV Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Krakowie, a w VII Ogólnopolskim Konkursie Fletowym we Wrocławiu znalazła się w gronie półfinalistów.

Jacek Szczepański – Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy;  w 2008 ukończył z wyróżnieniem Wydział Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej. Rok później uzyskał tytuł magistra sztuki na Wydziale Instrumentalnym w klasie fortepianu dr Mariusza Klimsiaka. Obecnie pracuje jako nauczyciel i akompaniator w Zespole Szkół Muzycznych we Włocławku. Od 2012 roku zajmuje stanowisko asystenta na Wydziale Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Klub PiS będzie przeciwko absolutorium dla prezydenta

Najważniejszym punktem czerwcowej, przedwakacyjnej sesji radnych, będzie głosowanie..

Kto będzie kandydatem PiS na prezydenta Włocławka?

W kuluarach mówi się o dwóch osobach: Joannie Borowiak, która obecnie jest posłanką..

Nowoczesna ma alternatywny program dla 500 plus

Nowoczesna przygotowuje nowy program prorodzinny „Aktywna Rodzina”. Zastąpi on..

Działacze SLD są zadowoleni ze spotkań z mieszkańcami

Choć frekwencja nie była oszałamiająca, włocławscy działacze SLD chwalą sobie..

Działacze PiS krytykują funkcjonowanie szpitala

Poseł Joanna Borowiak i radny sejmiku Wojciech Jaranowski skrytykowali sytuację, jaka..

Dziennikarstwo obywatelskie

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

Polska moich marzeń cz.5

Nadchodzi wielkimi krokami finisz tego licytowania się na fantastyczne pomysły...