Koncert z cyklu „Muzyka w Muzeum” w MZKiD

Po półtorarocznej przerwie Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Muzyka w Muzeum”. Koncert odbędzie się w sobotę 29 kwietnia o godzinie 17.00 w gmachu głównym muzeum przy ul. Słowackiego 1a.


Spotkania z muzyką klasyczną z tej serii organizowane były w latach 2014–2015 i cieszyły się wielką popularnością. W odpowiedzi na liczne pytania i prośby melemonaów o kontynuację cyklu, kolejne siedemnaste spotkanie z „Muzyką w Muzeum” odbędzie się w sobotę 29 kwietnia 2017 r., o godz. 17.00 w gmachu głównym muzeum przy ul. Słowackiego 1a we Włocławku.

Tematem koncertu będzie muzyka z różnych epok od XVIII do XX wieku, skomponowana na flet, wiolonczelę i fortepian. Utwory Józefa Haydna, Karola Marii Webera i Bohuslava Martinu zaprezentuje trio młodych ale już utytułowanych wykonawców: Ewa Witczak (wiolonczela), Małgorzata Będkowska (flet) oraz Jacek Szczapański (fortepian).

Koszt wstępu na koncert — 5 zł.

PROGRAM:
Józef Haydn – Trio fortepianowe nr 28  D-dur, Hob. XV:16 (1790 r.)
Karol Maria Weber – Trio g-moll Op. 63 (1819 r.)
Bohuslav Martinu – Trio na flet, wiolonczelę i fortepian (1944 r.)

INFORMACJE O WYKONAWCACH:
Ewa Witczak
– Absolwentka i doktorantka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W 2012 roku otrzymała Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla najlepszych studentów uczelni artystycznych. Jako solistka jest laureatką wielu konkursów polskich i zagranicznych. W roku 2016 zdobyła I miejsce podczas International Music Competition - Belgrad-Serbia 2016. Została również laureatką 22nd Young Musician International Competition „Citta di Barletta” we Włoszech (kwiecień 2012). Wraz z zespołem muzyki dawnej Laboratoire de la Musique wygrała Międzynarodowy Konkurs Zespołów Muzyki Dawnej w Świdnicy oraz zdobyła również II miejsce i Nagrodę Publiczności  podczas XI Międzynarodowego Konkursu Zespołów Muzyki Dawnej w Neuburgu nad Dunajem. Występuje w kraju i za granicą, nagrywała dla Polskiego Radia i Telewizji.

Małgorzata Będkowska – Absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy; w 2015 roku ukończyła Podyplomowe Studia Mistrzowskie w Zakresie Instrumentalistyki w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Pracuje z utalentowaną młodzieżą w szkołach muzycznych we Włocławku i Radziejowie. Współpracuje z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej, Orkiestrą Opery Nova oraz Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Brała udział w IV Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Krakowie, a w VII Ogólnopolskim Konkursie Fletowym we Wrocławiu znalazła się w gronie półfinalistów.

Jacek Szczepański – Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy;  w 2008 ukończył z wyróżnieniem Wydział Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej. Rok później uzyskał tytuł magistra sztuki na Wydziale Instrumentalnym w klasie fortepianu dr Mariusza Klimsiaka. Obecnie pracuje jako nauczyciel i akompaniator w Zespole Szkół Muzycznych we Włocławku. Od 2012 roku zajmuje stanowisko asystenta na Wydziale Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Przy Szkole Podstawowej 23 powstanie kompleks sportowy

Urząd Miasta przygotowuje się do kolejnej inwestycji, której przedmiotem jest kompleks..

Kukucki ponownie zostanie przewodniczącym radnych?

Radni klubu SLD złożyli wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji, podczas której..

Prezydent miasta będzie miał dodatkową pracę

Marek Wojtkowski, po godzinach pracy w ratuszu, będzie wykładowcą w Państwowej..

Działacze PiS chcą odwołać przewodniczącego radnych

Lokalni działacze klubu PiS złożyli wniosek o odwołanie z funkcji przewodniczącego..

Działacze PiS krytykują ostatnie zmiany kadrowe

W ostatnich dniach nastąpiły zmiany kadrowe w ratuszu i dwóch spółkach miejskich...

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..