Nowy Styl lepszy od Duetu Włocławek

Po raz pierwszy w historii włocławskie kluby Duet Włocławek i Nowy Styl Duet Włocławek rozegrały derby naszego miasta. Obronną ręką z pojedynku wyszedł Nowy Styl Duet Włocławek pokonując 66-76 (18-10)(19-18)(18-21)(11-27) Duet Włocławek.

Obie drużyny od początku meczu postawiły na obronę. Szybciej nerwy opanowali gospodarze (Duet Włocławek), którzy grali agresywnie w obronie, a po szybkich i skutecznych akcjach uzyskali dziesięciopunktową przewagę. Po 20 minutach gry Duet Włocławek prowadził z Nowym Stylem Duet Włocławek 37-28.

Po przerwie lepiej na parkiecie prezentowali się się zawodnicy Nowego Stylu Duetu, którzy poprawili obronę i uporządkowali grę w ataku. Grali dokładniej i po ładnych akcjach zdobywali punkty, tym samym zmniejszając stratę do rywala. Czwarta kwarta to bardzo dobra gra zawodników Nowego Stylu, którzy pewnie zdobywali punkty, zarówno z dystansu jak i półdystansu. W ostatniej odsłonie podopieczni trenera Marcina Piekarskiego zdeklasowali przeciwnika wygrywając kwartę 27:11. To właśnie ostatnie 10 minut meczu dało zwycięstwo drużynie Nowego Stylu 76:66. W drużynie gospodarzy bardzo dobry mecz rozegrał Witwicki, który przez cały mecz ciągnął grę swojego zespołu zdobywając 27pkt. (2x3). W drużynie Nowego Stylu Duetu Włocławek na wyróżnienie zasłużyli najskuteczniejsi zawodnicy: Zawalski, Piekarski i Leśniewski.

Duet Włocławek - Nowy Styl Duet Włocławek 66-76 (18-10, 19-18, 18-21, 11-27)
Duet Włocławek:
Witwicki 27(2x3), Lewicki 13, Frątczak 9(1x3), Różanowski 7(1x3), Brodowicz 5, Szybieniecki 4, Włodarski 1.
Trener: Wojciech Kobielski.
Nowy Styl Duet Włocławek: Zawalski 27(3x3), Piekarski 26(4x3), Leśniewski 11(3x3), Pańczak 8, Staniszewski 2, Wasielewski 2,
Trener: Marcin Piekarski.