Anwil Włocławek odpadł z Pucharu Polski

Anwil Włocławek, aby awansować do finału Pucharu Polski w wyjazdowym spotkaniu musiał pokonać zespół Turowa Zgorzelec. Niestety w półfinałowym spotkaniu włocławska drużyna przegrała 74:83 z PGE Turów Zgorzelec, tym samym odpadając z dalszej rywalizacji.

Półfinałowy mecz Pucharu Polski pomiędzy PGE Turów Zgorzelec i Anwilem Włocławek, okazał się szczęśliwy dla zgorzelczan. Gospodarze od początku spotkania przejęli inicjatywę na boisku i do końca spotkania kontrolowali przebieg meczu. Awnil Włocławek po raz pierwszy w historii przegrał z Turowem w Zgorzelcu i tym samym odpadł z walki o Puchar Polski. PGE Turów Zgorzelec dzięki wygranej 83:74, w niedzielę (21 lutego) zagra w finale Puchru Polski z AZSem Koszalin.

PGE Turów Zgorzelec - Anwil Włocławek 83:74 (20:18, 25:17, 17:22, 21:17)

PGE Turów Zgorzelec: Wright 28, Chyliński 15 (3), Gray 8 (1), Wysocki 8 (1), Wallace 8, Johnson 8, Witka 5 (1), Bochno 3 (1), Glavas 0, Loyd 0, Roszyk 0.

Anwil Włocławek: Winkelman 16 (1), Szubarga 14, Jovanović 11 (2), Dunn 8, Tuljković 6 (1), Pluta 6, Wołoszyn 5 (1), Sullivan 4, Joyce 4, Chanas 0.