Polonia 2011 lepsza od TKMu Włocławek

"; Więcej zdjęć z meczu" target="_blank">Zobacz więcej zdjęć z tego wydarzenia »";
";

W drugim dniu Finałów Mistrzostw Polski Juniorów Starszych, TKM Włocławek po nerwowej końcówce uległ 57:61 Polonii 2011 Warszawa.

Pierwsze minuty spotkania należały do TKMu Włocławek, który wyszedł na prowadzenie 6:4. Ambitna gra gości nie pozwoliła na długie posiadanie przewagi włocławian i gracze ze stolicy szybko doprowadzili do remisu. W kolejnych minutach poloniście zwiększali prowadzenie i po 10 minutach gry prowadzili już 22:15. Początek drugiej kwarty to pogoń gospodarzy, którzy w niespełna pięć minut odrobili straty z pierwszej kwarty. W ostatniej minucie drugiej odsłony przy stanie 23:29, za trzy punkty celny rzut oddał Dawid Adamczewski. Po jego rzucie włocławianie zaczęli bronić na całym boisku i bardzo szybko przyszły tego efekty. W wyniku pressingu podopieczni trenera Michała Spychały popełnili dwie straty, co wykorzystali gospodarze. Do szatni włocławianie schodzili ze stratą dwóch "oczek" 31:29.

Trzecią kwartę od celnego rzutu zza lini 6,25 rozpoczął TKM Włocławek i objął prowadzenie 32:31. Swoje punkty dorzucił D.Adamczewski i M.Michalak, po których gospodarze prowadzili 36:33. Wynik trzeciej kwarty rzutem za trzy punkty ustalił Przemysław Szczechowicz, dając tym samym czteropunktowe prowadzenie 44:40. W czwartej odsłonie meczu pierwsze punkty dla TKM Włocławek z dystansu zdobył Wojciech Glabas. Po drugiej stronie boiska identyczną akcją zrewanżował się grający w drużynie gości Piotr Pamuła (47:43 dla TKM Włocławek). Przy stanie 52:46 trener Polonii 2011 poprosił o czas. Szkoleniowiec gości uspokoił swoich zawodników i rozrysował akcje, po których szybko zdobyli 6pkt. i doprowadzając tym samym do remisu 52:52. Na minutę przed końcem spotkania przy wyniku 55:58, dwóch rzutów wolnych nie wykorzystał Wojciech Glabas. W kolejnej akcji pewni zwycięstwa goście chcieli przypieczętować swoją wygraną oddając rzut za 3pkt., jednak ten te trafił do kosza. W walce pod koszem sędzia dopatrzył się przewinienia w ataku zawodnika Polonii 2011 Warszawa i Maciej Michalak pewnie wykorzystał dwa rzuty wolne. Na 32 sekundy do końcowego gwizdka włocławianie przegrywali tylko jednym punktem 57:58. Ostatnie sekundy spotkania to rzuty wolne po obu stronach boiska: Krzysztof Sulima (+1,-1) - Polonia 2011, Michał Pietrzak (-1,-1) - TKM Włocławek, Maciej Pieklak (+1,+1) - Polonia 2011. Celne osobiste Macieja Pieklaka ustaliły wyniki spotkania na 57:61 dla Polonii 2011 Warszawa.

TKM Włocławek - Polonia 2011 Warszawa 57:61 (15:22, 14:9, 15:9, 13:21)

TKM Włocławek: Adamczewski 14(3), Michalak 13, Sadowski 7(1), Glabas 7(1), Szczechowicz 5(1), Pietrzak 5, Gołębiewski 4, Czerwiński 2, Maciejewski 0.
Polonia 2011 Warszawa: Mokros 24(3), Sulima 12, Pamuła 10(1), Ponitka 8(2), Pieklak 4, Szymański 2, Łańcucki 1, Kowalczyk 0, Michalak 0,