Lekkoatletyczne podsumowanie weekendu

Vectra DGS Włocławek podsumowała lekkoatletyczny weekend, w którym startowali podopieczni klubu.

Sukcesy i występy włocławskich lekkoatletów:

Piątek 4 czerwca:
Katarzyna Kowalska po raz kolejny pokazał, że jest w znakomitej dyspozycji startowej. W Diamentowej Lidze, która odbyła się w Oslo, nasza zawodniczka z wynikiem 9:31,16 zajęła szóste miejsce przegrywając jedynie z czterema czarnoskórymi biegaczkami oraz rywalką z Polski Wiolettą Frankiewicz. Obie panie do chwili obecnej otwierają europejski ranking w biegu na dystansie 3000m z przeszkodami.

Niedziela 6 czerwca:
Dwunastoosobowa grupa młodzieży wystartowała na zawodach makroregionalnych w Warszawie. Zwycięstwo w biegu na dystansie 3000m- 8:56,21 odniósł Michał Dykowski, zaś trzeci na linii mety z wynikiem 9:04,79 zameldował się kolega klubowy Michał Puściński. Trzecie miejsce z nowym rekordem życiowym wywalczyła również Sandra Wszelak na dystansie 400mpł. - 76.48.

Kaczmarek Mateusz 200m - D.Q.

W biegach młodzieżowych jakie rozegrane zostały podczas ENEA CUP w Bydgoszczy wystartowali Aleksandra Walkiewicz i Michał Bałajda. Ola z nowym rekordem życiowym na 800m- 2:17,44 uplasowała się na szóstej pozycji, natomiast Michał najmłodszy w stawce biegu na dystansie 800m uzyskał rezultat 1:56,58, który jest niespełna o sekundę gorszy od jego rekordu życiowego. W chwili obecnej w krajowym rankingu juniorów młodszych Michał plasuje się na czwartym miejscu.