Lider/DGS uległ III-ligowemu Lechowi Rypin

Spotkanie było pożegnaniem Dariusza Lampkowskiego, który zakończył swoją przygodę z piłką. To on wybiegł w podstawowym składzie i w swoim ostatnim – 15-minutowym występie zachował czyste konto. Po zejściu z murawy Dariusz Lampkowski otrzymał kwiaty i nagrody w ramach podziękowań od zarządu klubu i zawodników.

Mecz został rozegrany przy włączonych jupiterach i był ostatnim rozegranym na Stadionie OSiR przed jego modernizacją. Początek spotkania był wyrównany, a strzały dystansu piłkarzy Lecha nie zagroziły bramce Lidera. Najgroźniejszą sytuację dla gości, zmarnował w 22. minucie były zawodnik Lidera – Paweł Komorowski, który przegrał pojedynek „sam na sam” z Paweł Ziółkowskim. Siedem minut później po raz kolejny dobrą interwencją popisał się bramkarz Lidera, który wybronił uderzenie Kukowskiego z rzutu wolnego. W końcówce spotkania włocławianie dobrze rozegrali rzut rożny, ale po dobrym podaniu Michała Mrocha strzał Langowskiego po rykoszecie wybronił bramkarz Lecha. W ostatniej minucie pierwszej połowy, zawodnicy Rypina wyprowadzili kontrę, a po podaniu Pawła Manelskiego akcję na bramkę zamienił z najbliższej odległości Kamil Tomczyk.

W przerwie spotkania został rozegrany pokazowy mecz najmłodszych roczników UKS Lider – 2002 i 2003 (1. i 2. kl. szkoły podstawowej nr 12) – trenerzy Łukasz Ramza i Konrad Górski. 200-osobowa publiczność, która zgromadziła się środowego wieczora na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji była świadkiem losowania nagród w loterii fantowej. Działacze Lidera przy pomocy sponsorów ufundowali kibicom m.in. rower górski, perfumy i sprzęt sportowy.

W drugiej połowie włocławianie wyszli w nieco zmienionym ustawieniu. Spotkanie przebiegało wyrównanie do 66. minuty, kiedy to w dobrej sytuacji znalazł się Marcin Pałczyński, jednak jego strzał był zbyt lekki. W 73. minucie Lech podwyższył prowadzenie po raz kolejny za sprawą Tomczyka. Pięć minut później dobrze w sytuacji „sam na sam” zachował się Tandjigora, który obronił strzał Kopińskiego. W ostatnim kwadransie swoją szansę na bramkę kontaktową miał Piotr Szczęsny, jednak przegrał pojedynek „jeden na jeden” z bramkarzem Lecha. Mecz zakończył się porażką włocławian 0:2.

Mecz z Lechem Rypin, który został rozegrany przy sztucznym oświetleniu był ostatnim rozegranym na Stadionie OSiR przed jego modernizacją. W rundzie wiosennej włocławianie swoje spotkania będą rozgrywać na boisku ze sztuczną murawą.

Lider/DGS Włocławek – Lech/DiM Rypin 0:2 (0:1)
Bramki: Tomczyk Kamil 44’, 73’
Źródło: http://www.lider.wloclawek.pl
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA