Anwil przerwał pasmo porażek

"; Zobacz więcej zdjęć z meczu Anwilu Włocławek " target="_blank">Zobacz więcej zdjęć z tego wydarzenia »";
";

Anwil Włocławek w 7.kolejce Tauron Basket Ligi pewnie wygrał z Siarką Tarnobrzeg 75:60. Najskuteczniejszym zawodnikiem Anwilu był Nikola Jovanović zdobywca 23 punktów.

Mecz w swoim stylu rozpoczął Andrzej Pluta, który bardzo szybko zdobył 5 punktów. Włocławianie dzięki dobrej obronie szybko zdobyli kilku punktową przewagę. Po akcji Chrisa Thomasa i Paula Millera, Anwil wygrywał już 18:5. Trener Siarki Tarnobrzeg Zbigniew Pyszniak widząc niemoc swoich zawodników nakazał Stanleyowi Pringle`owi, aby ten kończył akcje. Nawet dobre postawa Amerykanina nie pomogła gościom i po 10minutach gry włocławskie Rottweillery 14:25.

W drugiej kwarcie włocławianie mieli więcej akcji rzutowych, jednak ich nie wykorzystywali. W 14 minucie przewaga wynosiła 11 punktów – 33:22. Pod koszem rządził Eric Hicks. Dobrze dysponowany Michael Deloach w dość łatwy sposób wejściami pod kosz zdobywał punkty i to on napędzał grę swoich kolegów. W końcówce włocławianie rozluźnili swoje szyki, co wykorzystali goście. W ostatniej akcji, równo z końcową syreną niesportowego faula na Modriću dopuścił się Marek Miszczuk. Sędziowie wraz z Igorem Griszczukiem ustalili, że Stipe rzuty odda po przerwie. Po 20 minutach gry na tablicy w Hali Mistrzów było 40:36.

Drugą połowę spotkania rozpoczął celnym rzutem osobistym Modrić. Dobra obrona i udane kontrataki włocławian w niespełna 4 minuty pozwoliły Anwilowi powiększyć przewagę do 13pkt (50:37). Punkty dla gości rzutem zza linii 6,75cm zdobył Marek Miszczuk, którego to był drugi celny rzut. Andrzej Pluta i Nikola Jovanović zrewanżowali się tym samym i powiększyli przewagę. W końcówce kwarty dzięki dobrej dyspozycji Wall’a przyjezdni zmniejszyli dystans do Anwilu na jedenaście „oczek” 60:49.

Czwartą kwartę rozpoczął rzutem spod kosza Jovanović, który był najskuteczniejszym zawodnikiem w Anwilu. Po akcji Hicksa i punktom Nikoli i ładnej akcji zespołowej Dj Thompson – Łukasz Majewski włocławianie prowadzili 71:53. Rozpędzony Anwil rzutem za 3pkt. zatrzymał Pringle. W kolejnych akcjach był Dardan Berisha, który skutecznie wszedł pod kosz i zdobył punkty, by następnie zaliczyć asystę, po której Jovanović zdobył punkty. Przy stanie 75:56 na 2min do końca spotkania było już wiadomo, że Anwil Włocławek przerwie złą passę porażek. W końcówce słabo zagrał Berisha, który popełnił dwie straty. Ostatnie punkty w meczu wraz z końcową syreną próbował zdobyć po zbiórce Tomasz Celej. Anwil Włocławek wygrał 75:60 z Siarką Tarnobrzeg.

Anwil Włocławek - Siarka Tarnobrzeg 75:60 (24:15, 16:21, 19:14, 15:11)
Anwil: Nikola Jovanović 23, Paul Miller 14, Dardan Berisha 12, Andrzej Pluta 8, Eric Hicks 6, Stipe Modrić 5, D.J. Thompson 3, Chris Thomas 2, Łukasz Majewski 2, Tomasz Celej 0.
Siarka: Marek Miszczuk 18, Michael Deloach 12, Stanley Pringle 11, Louis Truscott 9, Daniel Wall 5, Bartosz Krupa 5, Michał Baran 0.