IV liga: Nieudana inauguracja Włocłavii

W pierwszej kolejce IV ligi Włocłavia Włocławek przegrała na własnym terenie z Unią Solec Kujawski 1:2. Honorową trafienie dla WKP zaliczył nowy nabytek Emile Thiakane.

Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji spotkały się zespoły, które jeszcze w zeszłym sezonie grały w trzeciej lidze. Mecz rozpoczął się od przewagi gości, których akcję kończyły się rzutami rożnymi,. Najbliżej pokonania bramkarza Włocłavii był Marcin Grzelak, który właśnie po tych stałych fragmentach dwukrotnie strzelał minimalnie obok bramki. Kiedy włocławianie ułożyli sobie grę dwa błędy w obronie zadecydowały o wyniku spotkania. Najpierw w 30 minucie po w dogodnej sytuacji znalazł się Adam Szal i pewnie pokonał Ibrahima Tandijogre. Dziesięć minut później, po dalekim wykopie bramkarza gości sam na sam z bramkarzem znalazł się Sebastian Mędlewski i zdobył drugą bramkę.

W drugiej połowie trener Wiesław Borończyk dokonał zmian w ustawieniu, jednak na niewiele to się zdało. Unici stworzyli kilka klarownych sytuacji lecz na szczęście strzały były niecelne. Dopiero po godzinie gry gospodarze zaczęli grać śmielej. W końcówce meczu na strzał z dystansu zdecydował się nowy nabytek wKP Emile Thiakane, który pokonał nie mającego wiele zajęcia w tym spotkaniu Mateusza Skibińskiego.

Włocłavia Włocławek - Unia Solec Kujawski 1-2 (0-2)