Srebrny medal Justyny Warchoł

Justyna Warchoł, reprezentantka Vectry DGS Włocławek, wywalczyła srebrny medal podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw w Biegach Przełajowych zorganizowanych w Bydgoszczy.

W rozegranych 10 marca Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegach przełajowych wystartowało ponad 140 młodzików i młodziczek z 32 klubów województw Kujawsko - Pomorskiego i Pomorskiego, w tym dziewięcioro z włocławskiej Vectry.

Srebrny medal na 1500m młodziczek wywalczyła Justyna Warchoł, która od samego początku biegła w czołówce i kontrolowała go tuż za plecami najmocniejszych rywalek. Początek był bardzo wolny i niebezpieczny, przepychałyśmy się i kilka koleżanek przewróciło się tuż za samym startem, po ok. 1km tempo zdecydowanie wzrosło i podkręcałyśmy je do samej mety, walczyłam o zwycięstwo, brakło mi naprawdę niewiele, około jednego metra powiedziała po biegu Justyna.

Tuż za podium, na czwartym miejscu w biegu na dystansie 3000m uplasował się Adrian Klonowski. Był to dopiero trzeci start zawodnika w jego krótkiej bo trwającej niespełna pół roku karierze sportowej. Adrian biegł przez cały dystans w prowadzącej, 6-osobowej grupie, która już od startu narzuciła mocniejsze tempo i wypracowała sporą przewagę nad pozostałymi rywalami. Brązowy medal był w zasięgu jego ręki, stracił go dopiero na długim, ponad 300 metrowym finiszu.

Pozostałe, punktowane miejsca naszych młodziczek: Natalia Przyłucka 2500m - 9 miejsce Alicja Waśkowska 1500m - 11 miejsce Paulina Marciniak 2500m - 14 miejsce. W klasyfikacji klubów VECTRA-DGS z dorobkiem 6 punktów uplasowała się na 4 pozycji. Zwyciężył zespół ULKS Talex Borzytuchom - 12pkt.

Bardzo dobrze wypadli także nasi juniorzy i juniorzy młodsi startujący w biegu „OPEN - Trasa Mistrzów” na dystansie 3000m. Złoty medal w kategorii juniorek młodszych z olbrzymią przewagą wywalczyła Daria Gawłowska. Trzecia w tym biegu była jej koleżanka z grupy Kinga Kaszubowska. Srebrny medal zdobył również junior młodszy Cezary Mróz. Tuż za podium na czwartych miejscach uplasowali się juniorzy: Marlena Jankowska i Krystian Klepacz.