MP: Brązowy medal Darii Gawłowskiej

Daria Gawłowska, reprezentantka Vectry Włocławek, zdobyła brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w biegach przełajowych zorganizowanych w Szczecinie.

W sobotę na terenie szczecińskiego Parku Kasprowicza rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Biegach Przełajowych. Impreza zorganizowana przez lokalny Miejski Klub Lekkoatletyczny odbyła się przy dobrej pogodzie. W zawodach wystartowało około 550 biegaczy, którzy przyjechali z całego kraju by walczyć o medale i punkty dla swoich klubów, miast oraz województw. Włocławską Vectrę reprezentowało sześcioro zawodników - dwóch juniorów i czterech juniorów młodszych.

Daria Gawłowska wystartowała w biegu na dystansie 3000m w gronie 56 zawodniczek. Rywalizacja od samego początku rozgrywała się pod dyktando czterech biegaczek, które narzuciły mocne tempo i zwiększały przewagę nad pozostałymi rywalkami wraz z pokonywanym dystansem. Po zaciętym pięćset metrowym finiszu wychowanka Vectry zameldowała się na linii mety jako trzecia i tym samym wywalczyła kolejny medal Włocławka.

O dużym pechu może mówić Cezary Mróz, który w czasie startu na 3000m został popchnięty przez kolegów stojących za jego plecami i wraz z kilkoma innymi przeciwnikami przewrócił się. Czarek ambitnie podniósł się i poobijany dotarł do mety, jednak na odległej 47 pozycji. Był to najliczniejszy bieg rozegrany podczas zawodów, w którym udział wzięło ponad 110 uczestników. Organizatorzy nie przewidzieli zapewne tak dużej grupy startujących przez co powstało ogromne zamieszanie na starcie i kolizja kilku zawodników, z których trzech wylądowało w karetce z poważnymi obrażeniami.

W tej samej kategorii wiekowej na dystansie nieco krótszym bo 2000m wystartowały Kinga Kaszubowska i Anna Sobka, zajmując odpowiednio 16 i 39 miejsce. Wśród juniorek wysokie 17 miejsce wywalczyła Marlena Jankowska. Krystian Klepacz osłabiony ostatnią infekcją nie ukończył biegu na dystansie 6000m.

VECTRA-DGS w kategorii juniorów młodszych z dorobkiem dziewięciu punktów uplasowała się na dziesiątej pozycji wśród 81 sklasyfikowanych klubów.