Olimpijczycy przygotowani do startu

Katarzyna Kowalska podczas Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012 wystartuje w biegu na 3000 m z przeszkodami. Łukasz Przybytek wraz z Pawłem Kołodzińskim wystartują na akwenie olimpijskim w żeglarskiej klasie 49er. Podczas konferencji prasowej reprezentanci regionu zapewniali, że są w dobrej formie i będą walczyć o medale.

Dla Katarzyny Kowalskiej będą to drugie igrzyska olimpijskie. Teraz jestem bardziej dojrzała. Wiem, czego chcę – walczę o finał, bo to jest mój cel – mówiła zawodniczka klubu Vectra DGS, która biega od 12 lat.  Jestem zadowolona z moich dotychczasowych sukcesów, ale mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej i że załapię się na kolejne igrzyska w Rio.

Katarzyna Kowalska doskonale wie, że pierwszy start to „nerwówka”. Dziewczyny są „świeże” i każdej zależy na tym, aby wejść do finału. Trzeba będzie pobiec poniżej 9:30. Eliminacje mam 4 sierpnia, o godzinie 11.30. Ponad 40 dziewczyn zrobiło minimum na igrzyska, ale nie wiem, ile wystartuje. Kolejny bieg to finał, 6 sierpnia, o godzinie 21.05 – zapowiada biegaczka. Zapytana, które rywalki uważa za najgroźniejsze, odpowiada, że są to Rosjanki, Kenijki i Tunezyjki.

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński przez dwa lata ciężko pracowali na to, żeby zakwalifikować się na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Kosztowało nas to bardzo dużo wyrzeczeń, ale jesteśmy ogromnie szczęśliwi. Będziemy z dumą reprezentować Polskę. Sam start jest początkiem spotkania z wielkim sportem. Niezależnie od tego, które zajmiemy miejsce, będziemy dalej żeglować i szykowali się do kolejnych igrzysk – zapowiadają żeglarze. Regaty nie będą łatwe, bo w ciągu 8 dni wystartujemy w 16 wyścigach. Utrzymanie równej formy jest trudne, ale pokazaliśmy w tym sezonie, że potrafimy wygrywać z najlepszymi. Doszliśmy w tym roku do pierwszej 15 światowej. Na igrzyska jedziemy spokojni, przygotowani i bardzo się cieszymy, że dziś możemy wspólnie z Kasią cieszyć się ze startu w Londynie. Ogromnym przeżyciem będzie dla nas także udział w rozpoczęciu igrzysk.

Za obu panów kciuki będziemy trzymać od 30 lipca do 8 sierpnia. W klasie 49er wystartuje 20 załóg. W wyścigu medalowym będzie się ścigać najlepsza dziesiątka.

Olimpijczykom życzymy udanych startów i medali. W osiągnięciu sukcesów, oprócz dobrego przygotowania i formy, mają im pomóc między innymi podkówki szczęścia przekazane zawodnikom przez władze samorządowe Dobrzynia nad Wisłą.

Igrzyska XXX Olimpiady rozpoczną się 27 lipca i potrwają do 12 sierpnia.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA