Kolejne zwycięstwo Włocłavii Włocławek

";

Zwycięstwo nad Pomorzaninem Toruń było dziewiątym zwycięstwem włocławskiej drużyny w IV lidze kujawsko-pomorskiej. Włocłavia grała pewnie i kontrolowała przebieg wydarzeń na murawie.

Od pierwszego gwizdka spotkania podopieczni trenera Mirosława Milewskiego próbowali narzucić swój styl gry atakując przyjezdnych. Niestety konstruowane akcje nie przynosiły skutku, a goście również próbowali swoich sił w ataku. Do 29 minuty spotkania był remis. Pierwsza bramka dla gospodarzy wpadła ze stałego fragmentu gry. Po dobrze wykonanym rzucie rożnym przez Billy Abott'a piłkę do bramki skierował Mariusz Cichowlas i Włocłavia prowadziła 1:0. Taki stan spotkania utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron włocławianie tak jak na początku pierwszej połowy przystąpili do ofensywy. Tym razem było to lepsze wykonanie. Już 10min od rozpoczęcia drugiej połowy gospodarze mogli cieszyć się drugą bramką. Ponownie dobrze zagrał Billy Abott, a Piotr Szczęsny skutecznie wykończył akcję, po której bramkarz torunian musiał wyjmować piłkę z bramki. Włocławianie niesieni dobrą i skuteczną grą zdobyli jeszcze dwie bramki. Najpierw w 73 minucie strzałem głową popisał się Michał Skonieczny, a dwie minuty później ponownie wpisał się na listę strzelców. Ostatecznie Włocłavia Włocławek w ładnym stylu pokonała drużynę ze środka tabeli 4:0.

Włocłavia Włocławek - Pomorzanin Toruń 4:0 (1:0)