Piotr Dzierżanowski Mistrzem Świata

Piotr Dzierżanowski, zawodnik Instytutu Karate Tradycyjnego we Włocławku, trenujący pod okiem senseia Krzysztofa Neugebauera wywalczył złoty medal Mistrzostw Świata w Łodzi. Srebro wywalczył junior Radosław Dykczyński.

W łódzkiej hali Atlas Arena rozegrano XVI Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym oraz II Puchar Europy Dzieci. Wybór organizatora miał związek z przypadającymi na ten rok obchodami czterdziestolecia karate tradycyjnego w naszym kraju. O medale wszystkich kategorii wiekowych rywalizowało ponad 400 zawodników z 34 państw. W grupie seniorów Polacy wywalczyli 20 medali (7 złotych, 10 srebrnych, 3 brązowe), co zapewniło im pierwszą lokatę w klasyfikacji zespołowej.

Na najwyższym stopniu podium stanął Piotr Dzierżanowski (18 lat), zawodnik Instytutu Karate Tradycyjnego we Włocławku, trenujący pod okiem senseia Krzysztofa Neugebauera.Złoto wywalczył w najbardziej prestiżowej kategorii - ju kumite - czyli wolnej walce. Piotrek w drodze do tak zaszczytnego miejsca pokonał między innymi reprezentanta Cypru, Ukrainy i Egiptu. Jest to największe osiągnięcie w karierze tego młodego sportowca, który w maju bieżącego roku został wybrany najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski.

Nie jest to jednak jedyny medal dla IKT. Srebrny (drużynowe) oraz brązowy krążek to dorobek Radosława Dykczyńskiego (17 lat), który w kategorii juniorów brał udział w kata indywidualnym i drużynowym. Startując w kategorii indywidualnej Radek musiał zaprezentować umiejętności techniczne na najwyższym poziomie. Kata drużynowe to z kolei świetny przykład współpracy i synchronizacji zawodników.