Dwa zwycięstwa i porażka koszykarzy Portofiono-AKM

W miniony weekend koszykarze drużyn Portofino-AKM odnieśli dwa zwycięstwa. W piątkowym meczu Portofino-AKM pokonało Zryw Toruń 83:68. W sobotnim spotkaniu włocławscy juniorzy okazali się lepsi o drużyny Pierniki Toruń. Swojej szansy na wygraną nie wykorzystali juniorzy starsi.

Mecz pomiędzy drużyną Portofino-AKM ze Zrywem Toruń od początku przebiegał po myśli włocławian. Gospodarze tylko w pierwszej kwarcie nawiązali równą walkę z koszykarzami z Włocławka. W drugiej kwarcie spotkania koszykarze Portofino-AKM pokazali swoją wyższość i wygrali 16:8. Wywalczone w pierwszej połowie meczy prowadzenie, dało włocławianom możliwość spokojnej gry i kontroli przebiegu spotkania. W ostatnim fragmencie meczu dwoma celnymi rzutami za trzy punkty pieczętujące zwycięstwo Portofino-AKM przypieczętował Sebastian Witwicki. Na wyróżnienie zasługują w szczególności trzej zawodnicy Filip Nowicki, który był najskuteczniejszym zawodnik spotkania ,Stefan Topić najbardziej walczący na każdym kawałku boiska i Kacper Piekarski, który pokazał klasę zawodnika grającego na pozycji rozgrywającego.

Zryw Toruń-Portofino-AKM 68-83 (25-25)(8-16)(19-21)(16-21)
Portofino-AKM:
Filip Nowicki 34, Marcin Nysztal 9, Adam Podlewski 9, Sebastian Witwicki 8,Konrad Majewski 8, Kacper Piekarski 6, Jakub Różanowski 5, Kamil Szkopiński 2, Paweł Lewandowski 2.

W sobotnim spotkaniu juniorzy Portofino-AKM pewnie wygrali z Piernikami Toruń 116-52. Spotkanie od samego początku ułożyło się po myśli gospodarzy. Zespół Marcina Piekarskiego narzucił swój styl gry i dominował na boisku we wszystkich aspektach koszykarskiego fachu. Zawodnicy z Torunia nie mogli nawet marzyć o tym, aby móc się zbliżyć do juniorskiej drużyny Portofino-AKM.

Portofino-AKM - Pierniki Toruń 116-52 (35-17)(22-13)(30-7)(29-15)
Michał Wójcik 22, Norbert Leśniewski 19, Damian Zawalski 19, Patryk Pańczak 12, Kacper Piekarski 12, Bartłomiej Wasielewski 9, Piotr Włudarski 6, Rafał Dudra 6, Kacper Brodowicz 5, Bartosz Stępkowski 5, Damian Pałecki 2.

W trzecim spotkaniu drużyn Portofino-AKM, włocławianie w III lidze podejmowali druzynę Katarzynki Toruń.  Niestety drużyna juniorów starszych nie poszła w ślady swoich młodszych kolegów i przegrała 82:93 z toruńską drużyną.

Portofino-AKM - Katarzynka Toruń 82-93 (24-24)(15-19)(25-19)(18-31)
Portofino-AKM: Jakub Rżanowski 16, Sebastian Witwicki 14, Konrad Majewski 13, Filip Nowicki 11, Bartosz Stępkowski 9, Marcin Nysztal 8, Adam Podlewski 3, Kacper Piekarski 3, Paweł Lewandowski 3.