TBL: Włocławianie przełamali niemoc

W 6. kolejce Tauron Basket Ligi Anwil Włocławek pokonał w wyjazdowym spotkaniu Polpharmę Starogard Gdański 85:75 i tym samym przełamał swoje pasmo porażek.

Nowy trener włocławian Milija Bogicević mógł być w sobotni wieczór zadowolony z postawy zmienników. Do przerwy po 8 punktów zdobyli Arvydas Eitutavicius i Ryan Wright, a cenne oczka rzucił również Przemysław Frasunkiewicz. Rezerwowi dali tym samym świetne zmiany, które pozwoliły utrzymać wysokie tempo meczu. Anwil wygrywał do przerwy 57:37 i mecz był właściwie rozstrzygnięty.

W drugiej połowie koszykarze Anwilu skupili się na pilnowaniu korzystnego wyniku. Ich przewaga zmalała do kilkunastu punktów, ale nie był to spadek mogący stanowić jakiekolwiek zagrożenie. Sytuację gospodarzy starał się jeszcze ratować Jawan Carter, ale po blokach Ryana Wrighta i Marcusa Ginyarda nawet jemu nie wystarczyło determinacji. Tymczasem, systematycznie punktował Tony Weeden i Anwil ze spokojem dopisał dwa punkty do skromnego dotąd dorobku ligowego.

Polpharma Starogard Gdański – Anwil Włocławek 75:85 (16:33, 21:24, 17:13, 21:15)