Włocławscy judocy rozpoczęli sezon

Rok 2013 judocy MKS „Olimpijczyk” i UKS „Papieżka” Włocławek rozpoczęli bardzo szybko. Już na początku stycznia wzięli udział w międzynarodowym Campie w Elblągu, w którym uczestniczyło ponad 250 zawodników z Rosji, Niemiec, Czech, Litwy i Polski.

Treningi techniczne poprowadziły gwiazdy polskiego judo: Aneta Szczepańska (wicemistrzyni olimpijska, medalistka mistrzostw świata i wicemistrzyni Europy) oraz Robert Krawczyk (olimpijczyk, mistrz Europy, medalista mistrzostw świata). Po akcencie technicznym wszyscy uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas walk treningowych, które obserwowali trenerzy kadry narodowej U 17 (Joanna Majdan i Janusz Piechna).

Następne tygodnie były równie pracowite, bowiem podczas ferii zimowych, które w naszym województwie przypadły na 14-27 stycznia, odbywały się zajęcia dla dzieci i młodzieży. Treningi i zajęcia ogólnorozwojowe odbywały się dwa razy dziennie - na macie, basenie, lodowisku i salach do gier zespołowych. W grafik ferii został wkomponowany wyjazd na randori do UKS „Judo Sensei” Płock, gdzie na co dzień zajęcia w tym klubie prowadzi nasz zawodnik, brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów – Łukasz Smorzewski.

Luty zapowiada się tak samo pracowicie co styczeń. Jest to bowiem okres przygotowawczy do startów w imprezach krajowych i międzynarodowych. W najbliższy weekend w Cetniewie troje zawodników weźmie udział w randori (walki sparingowe) na zgrupowaniu kadry narodowej U 17. Powołanie z Polskiego Związku Judo na obóz w tym czasie otrzymały zawodniczki Olimpijczyka (Angelika Szymańska – mistrzyni Polski U 17 oraz Wiktoria Tomczak) lecz ze względu na brak funduszy (PZJ) dla tak utalentowanych zawodniczek nie będą mogły uczestniczyć w całym cyklu obozu. Drugi wyjazd do Cetniewa dla szerszej grupy obu klubów planowany jest w dniach 13-16.02. Na obozie w Cetniewie będzie również obecna trenerka Aneta Szczepańska, która drugi rok współpracuje z kadrą narodową U 17.

Również w lutym rozpoczynają się starty kontrolne, w których wezmą udział nasi zawodnicy. Już w najbliższy weekend w Gdyni rywalizację rozpoczną najmłodsi judocy „Olimpijczyka”. Następne kontrolne starty planowane są w Kaczorach i Łazach.

Akcje zawodników koordynowane są przez trenerów: Anetę Szczepańską i Romana Stawisińskiego oraz Bartosza Zielińskiego (prowadzącego zajęcia z grupami najmłodszymi).
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA