Anwil Włocławek - Asseco Prokom Gdynia 59:71

W hicie 19. kolejki Tauron Basket Ligi Anwil Włocławek przegrał w Hali Mistrzów z Mistrzem Polski Asseco Prokomem Gdynia 59:71. O porażce "Rottweilerów" zadecydowała fatalna pierwsza kwarta przegrana różnicą 12 punktów.

Początek spotkania nie ułożył się po myśli podopiecznych Miliji Bogicević'a. Seryjnie pudłowali nie potrafiąc wykorzystać wypracowanych czystych pozycji. Pierwsze punkty zdobyli dopiero po sześciu minutach, kiedy przeciwnicy mieli już na swoim koncie 12 "oczek". Niemoc przełamał trójką Krzysztof Szubarga, niestety były to jedyne punkty z gry uzyskane przez Anwil w tej częśći gry. Pozostałe 4 padły z rzutów wolnych.

Po kilku akcjach drugiej kwarty włocławianie przegrywali już 15 punktami (9:24). Szubarga poderwał zespół celną trójką i asystował Łapecie. Nasi zaczęli powoli odrabiać straty. Dzięki kolejnym rzutom za trzy punkty Przemka Frasunkiewicza i Szubiego równo z syreną pierwszą połowę udało się Anwilowi zakończyć z siedmioma punktami straty.

Trzecia kwarta to od początku festiwal celnych "trójek" rzucanych po obu stronach parkietu. Dwa razy z rzędu trafił Jovanowić i włocławianie złapali wiatr w żagle. Szybkie skuteczne akcje przynosiły punkty, jednak zawodnicy trenera Andrzeja Adamka skutecznie kontrowali bez problemu przebijając się przez dziurawą defensywę Anwilu. Celne rzuty Weedena i Hajrić'a  w końcówce pozwoliły jednak Anwilowi zbliżyć się na trzy punkty (50:53) i realnie myśleć o zwycięstwie.

Ostatnia odsłona tego meczu to już jednak zdecydowana przewaga Asseco. Gdynianie odzyskali kontrolę nad spotkaniem i przy rażącej nieskuteczności Anwilu zaczęli budować przewagę.  Z "Rottweilerów" uszło powietrze i popełniali coraz więcej błędów. Kolejne próby rzutów zza lini 6.75m nie dawały punktów, co skrzętnie wykorzystywali goście. Nie do upilnowania tego dnia był Zamojski, którego kolejna trójka dobiła gospodarzy. Ostatecznie Asseco pokonało Anwil w Hali Mistrzów i zrewanżowało się za porażkę przed własną publicznością.

Podczas pomeczowej konferencji prasowej spotkanie oceniali: trener Asseco Prokom Gdynia Andrzej Adamek i Mateusz Ponitka oraz Milija Bogocević, trener Anwilu i Przemysław Frasunkiewicz.

Anwil Włocławek - Asseco Prokom Gdynia 59:71 (7:19, 19:14, 24:20, 9:18)

Anwil: Szubarga 18, Frasunkiewicz 10, Jovanović 6, Hajrić 6, Weeden 4, Ginyard 8, Łapeta 4, Sokołowski 2
Asseco: Zamojski 22, Koszarek 19, Ponitka 16, Mahalbašić 4, Hrycaniuk 4, Witka 4, Szczotka 2.