Turów Zgorzelec lepszy w Hali Mistrzów

W drugim spotkaniu "szóstek" Tauron Basket Ligi Anwil Włocławek po słabym spotkaniu przegrał 63:73 z PGE Turowem Zgorzelec. Najlepszym zawodnikiem Anwilu był Krzysztof Szubarga, który zdobył 19pkt.

Pierwsze 3minuty spotkania to nerwowa gra obu zespołów, które mimo wielu akcji rzutowych nie potrafili odczarować kosza. Pierwsze punkty w spotkaniu zdobył zza linii 6,75cm Michał Chyliński. W 5min spotkania po rzucie Ginyarda na tablicy w Hali Mistrzów był remis 3:3. Wraz z upływem czasu pierwszej kwarty sytuacja na parkiecie się nie zmieniała. Delikatną przewagę zdobyli goście, którzy po 8min gry prowadzili 5:9. Po celnym rzucie Arrona Cela przewaga gości wzrosła do ośmiu punktów 5:13. Po pierwszej nieudanej kwarcie włocławianie przegrywali 5:15.

Druga kwarta rozpoczęła się od niecelnej akcji Ginyarda. Punkt z rzutu osobistego zdobył Michał Sokołowski. W dalszym ciągu gra obu drużyn przypominała młodzieżowe rozgrywki, a nie zawodową koszykówkę. Po 3min drugiej kwarty drużyna PGE Turowa Zgorzelec prowadziła 10:17. Po celnym rzucie Krzysztofa Szubargi i Nikoli Jovanovića włocławianie uwierzyli w siebie i zaczęła się koszykówka na poziomie. Po przechwycie Bartosza, podaniu do Szubargi i wykończeniu akcji przez Jovanovića Anwil Włocławek przegrywał 16:17. Na 3min do zakończenia drugiej kwarty spotkania po celnym rzucie wolnym Szubargi na tablicy był remis 20:20. W kolejnych dwóch akcjach Anwilu brylował kapitan „Rottweillerów”, który oddał dwa celne rzuty za trzy punkty i gospodarze prowadzili 26:24. Wynik wyrównał po wcześniejszym przechwycie Robinson. Prowadzenie goście odzyskali po celnej trójce Stelmacha. Ostatnie punkty w drugiej kwarcie zdobył Robinson ustalając wynik 28:31.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od punktów gości (Cela i Żigeranović’a). Dla drużyny Anwilu dwa punkty wejściem na kosz zdobył Ginyard i lay-upem Frasunkiewicz. Trzy punkty dorzucił Krzysztof Szubarga, który w akcji gości przejął piłkę adresowaną do centra Arona Cela i podał piłkę do wybiegającego do kontrataku Ginyarda, który wsadem z pół obrotu zdobył dwa punty i był remis 37:37. Po trójce Opacaka i Tonny Weedena, Anwil prowadził 42:40. Końcowe minuty kwarty to twarda walka obu zespołów i wyrównana gra kosz za kosz. Po trójce Michała Chylińskiego, który wyprowadził PGE Turów Zgorzelec na trzy punktowe prowadzenie (47:50) trener Anwilu poprosił o czas. Po wznowieniu, gra włocławian nie układała się po myśli trenera. „Rottweillery” popełniły błąd 24 sekund, a  Opacak trafił za dwa punkty i podwyższył prowadzenie PGE do pięciu „oczek” (47:52).

Ostatnią kwartę niecelnie rozpoczął Jovanocić, a dla gości trzy punkty zdobył Michał Chyliński i było to trzecie jego trafienie zza linii 6,75cm. Kolejne trzy punkty po ładnym rozrzuceniu włocławskiej obrony zdobył Ivan Opacak i PGE Turów prowadził 49:58. Po punktach zdobytych przez Jacksona (49:60) zdenerwowany Milija Bogicević poprosił o czas. Po wznowieniu gry kolejny raz swoja wartość w zdobyczach trzy-punktowych potwierdził Szubarga. Trzy punkty dorzucił Frasunkiewicz i przewaga gości zmalała do pięciu punktów (55:60). Tak szybko jak włocławianie odrobili kilka punktów, tak szybko ją stracili. Na 3 minuty do końca spotkania goście prowadzili 57:69. W końcówce dobrze w drużynie Anwilu zaprezentował się Mateusz Bartosz. Na 2min przed końcem spotkania koszykarze z Kujaw bronili na całym boisku – niestety zamierzonego efektu to nie dało. Goście z rozwagą szanowali piłkę. Ostatecznie po 40min gry Anwil Włocławek przegrał 63:73.

Bardzo dobry mecz w wykonaniu Anwilu Włocławek ze Stelmetem Zielna Góra napawał wszystkich wielkim optymizmem. Mówiło się, że włocławianie złapali wiatr i teraz będą na fali. Niestety spotkanie z PGE Turowem Zgorzelec pokazało, że nie jest tak pięknie jak byśmy chcieli i jest jeszcze wiele rzeczy, które włocławska drużyna musi poprawić, chcąc myśleć a medalu Tauron Basket Ligi sezonu 2012/2013.

Anwil Włocławek – PGE Turów Zgorzelec 63:73 (5:15, 23:16, 19:21, 16:21)
Anwil: Szubarga 19, Ginyard 9, Bartosz 8, Hajrić 7, Weeden 6, Frasunkiewcz 5, Jovanović 5, Sokołowski 2, Vasojević 2, Boykin 0
PGE Turów: Opacak 18, Chyliński 16, Robinson 11, Jackson 9, Żigeranović 7, Cel 5, Kulig 4, Stelmach 3, Micić 0