Brązowy medal Radosława Furmańskiego

W Górkach Zachodnich zakończyły się Mistrzostwa Polski w żeglarskich klasach olimpijskich. W klasie RSX brązowy medal wśród młodzieżowców wywalczył Radosław Furmański z Dobrzyńskiego Klubu Żeglarskiego.

W klasie RSX wystartowało czterech mieszkańców Dobrzynia nad Wisłą: Maciej Kluszczyński oraz bracia Dawid i Radosław Furmańscy reprezentowali DKŻ, a ich trener Michał Przybytek AZS AWFiS Gdańsk.

W trakcie zawodów rozegrano dziesięć wyścigów w pełnej skali wiatru, od wyścigów słabo wiatrowych do wyścigów gdzie zawodnicy całą trasę pokonywali w ślizgu.

Bardzo dobrą tegoroczną formę potwierdził Radosław Furmański, który zajął 5. miejsce a w kategorii młodzieżowców zdobył brązowy medal, przegrywając tylko ze starszymi kolegami. Dawid był ogólnie 9 i 5 młodzieżowiec, a Maciej 12 i 8 wśród młodzieżowców. Michał Przybytek dla którego był to prawdopodobnie ostatni start w klasie RSX zajął ósme miejsce.

Podczas mistrzostw ustalono zasady pracy z kadrą narodową na 2014 rok. Skład reprezentacji zostanie podany na początku grudnia, ale na pewno nie zabraknie w niej Radka Furmańskiego i Macieja Kluszczyńskiego. Trener naszego klubu został wyznaczony do przeprowadzenia przygotowań i startu w Mistrzostwach Europy Juniorów w 2014.

Wszyscy zawodnicy dobrzyńskiego klubu startujący w Mistrzostwach Polski zdobyli punkty w systemie sportu młodzieżowego z łączną zdobyczą 46 pkt. Całoroczny dorobek powinien zamknąć się zdobyciem około 130 pkt co jest najlepszym wynikiem w historii klubu. Źródło: Dobrzyński Klub Żeglarski