Anwil wiceliderem Tauron Basket Ligi

W dziesiątej rundzie spotkań TBL Anwil pokonał na wyjeździe Energę Czarnych Słupsk 71:64. Dzięki temu zwycięstwu włocławianie awansowali na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Początek spotkania należał do „Rottweilerów” – wynik otworzył Dulkys, a po kilku szybkich akcjach włocławianie prowadzili już 8. Osłabieni gospodarze (brak kontuzjowanego Garetta Stutza) odpowiedzieli dopiero trójką Hulla w połowie kwarty. Dulkys szybko oddał rzutem z dystansu i utrzymał przewagę. Trzy kolejne skuteczne akcje to był istny popis skuteczności Czarnych zza linii 6.75m.  Dwa razy z rzędu trafił Dutkiewicz, a na 35 sekund przed końcem kwarty poprawił Nowakowski doprowadzając do remisu.

W drugiej częsci meczu walka toczyła się kosz za kosz. Włocławianie pewnie wykonywali rzuty wolne nie pozwalając przeciwnikom zbudować najmniejszej przewagi. Na obręczy dwa razy zawisł Keith Clanton i Anwil powoli zaczął odjeżdżać rywalom. Po celnych rzutach za trzy Katnić’a i Kostrzewskiego nasi prowadzili już 34:26. W ekipie Czarnych punktował jeszcze Jarmakowicz, jednak po niesportowym przewinieniu Nowakowskiego i zdobytym z tego jednym punkcie Anwil zakończył pierwszą połowę z sześciopunktową zaliczką.

Drugą połowę, podobnie jak pierwszą, rozpoczął celnym rzutem Deividas Dulkys. Jarmakowicz swoił się i troił skutecznie wykańczając akcje gospodarzy, to wciąż jednak było za mało na świetnie dysponowanych koszykarzy Bogicević’a. Kolejną trójkę trafił wyrastający na największą gwiazdę Anwilu Dulkys i przewaga włocławian wzrosła do dziewięciu „oczek”.  Mimo, że Czarni próbowali walczyć, niewiele mogli zrobić. Szczelna włocławska obrona nie pozwalała gospodarzom na zbyt wiele. W końcówce kwarty obudził się Mijatović trafiając z półdystansu i poprawiając po chwili czystą trójką (47:57).

Ostatnia odsłona spotkania, którego stawką była pozycja wicelidera ligi, to seryjne starty po obu stronach parkietu. Pierwszy punkt zdobył z linii rzutów wolnych Borowski. Celną trójką popisał się Jankowski, jednak Michał Sokołowski kilka sekund później oddał cios trafiając czysto z dystansu. Nowakowski zdobył pięć „oczek” z rzędu zmniejszając stratę do 3 punktów i dając nadzieję na zmianę wyniku na dwie minuty przed końcową syreną. Za trzy trafił Mijatović, spod kosza poprawił Seid Hajrić i było już praktycznie po meczu. Gospodarze próbowali jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę faulując w końcówce, jednak „Rottweilery” pewnie wykorzystywały rzuty wolne i zakończyli spotkanie kolejnym, piątym z rzędu, zwycięstwem.