25 medali pływaków "Jaques'a"

W sobotę pływacy Włocławskiego Klubu Nurkowego Jacques startowali w VII Mikołajkowych Zawodach w Pływaniu w Bydgoszczy i zawodach Bijemy Rekordy we Włocławku. Z obydwu zawodów zawodnicy WKN Jacques przywieźli łącznie 25 medali.

W Bydgoszczy bezkonkurencyjna była Natalia Wojciechowska którą zdobyła dwa złote medale na 25m stylem klasycznym i 25m stylem motylkowym. We Włocławku natomiast bezkonkurencyjny okazał się Wojciech Nowakowski. Zarówno Natalia jak i Wojtek uznani zostali za najlepszych zawodników zawodów w swojej kategorii wiekowej.

Oprócz Wojciechowskiej w Bydgoszczy udane starty w tym dniu zaliczyli również: Kłos Zofia która zwyciężyła na 100m stylem zmiennym i zajęła III miejsce 50 m stylem motylkowym, Eliza Borowska która zdobyła dwa srebrne medale na 50 m stylem klasycznym oraz 50 m stylem dowolnym, Latecka Julia srebrny medal na 50m stylem grzbietowym i Syska Jagoda zdobywając dwa brązowe medale na 100m stylem dowolnym oraz 50 m stylem grzbietowym.

W stolicy Kujaw bezkonkurencyjny okazał się Wojciech Nowakowski zwyciężając na 50 m stylem motylkowym,50 m stylem dowolnym,50 m stylem grzbietowym. Na 50 m stylem klasycznym ustąpił miejsca  tylko klubowemu koledze Wojciechowi Barczykowskiemu który tę konkurencję wygrał oraz zdobył jeszcze 2 srebrne medale na 50 m stylem motylkowym i 50 m stylem dowolnym oraz brązowy na 50 m stylem grzbietowym.

Oprócz ich medale zdobyli: Ślufiński Aleksander dwa srebrne na 100 m stylem grzbietowym i 100 m stylem dowolnym, jeden brązowy na 50 m stylem motylkowym, Zaborowska Alicja trzy złote na 50m stylem grzbietowym i 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem motylkowym jeden srebrny na 50 m stylem klasycznym, Pawlak Jagoda złoty na 50 m stylem motylkowym, srebrny na  100 m stylem motylkowym i brązowy medal na 200 m stylem zmiennym 3:04,24.

Trenerami zawodników są Leszek Kubicki i Aleksandra Nawlicka.