Włocławianki pokonały Basket 67 Bydgoszcz

Kadetki AKM Włocławek sprawiły sobie w sobotę prezent na Dzień Kobiet zwyciężając Basket 67 Bydgoszcz 70:63. Najskuteczniejsza zawodniczką AKM była Basia Dziedzic, która rzuciła rywalkom 21 punktów.

Włocławianki przez cały właściwie mecz kontrolowały jego przebieg. Po pierwszej kwarcie wygrywały 22:13, a po drugiej na tablicy był wynik 37:26 . Dziewczęta ładnie grały w obronie, kontrolując tempo prowadziły skuteczny atak. Było kilka szybkich i celnych krosowych podań, Klaudia Kazanecka ładnie grajac jeden na jeden dwa razy zwiodła obronę i po półobrotach zdobyła dwa razy punkty. Basia Dziedzic świetnie prowadziła gre i jako jedyna miała stuprocentową skuteczność w rzutach osobistych, trafiając wszystkie pięć prób. Agata Kowalewska jak zwykle była wszędzie, doskonale broniła i biegała do kontr. Martyna z Amirą dobrze grały na deskach nie pozwalając przeciwniczkom na łatwe punkty. Marta Bełkowska w końcu pokazała że potrafi dobrze mijać w koźle i celnie podając, zdobyła z półdystansu dwa ładne kosze.

Po przerwie intensywność gry spadła, a przeciwniczki stopniowo zaczęły odrabiać straty. Kilka naszych niecelnych podań od rozgrywającej, kilka strat w rozprowadzeniu ataku, przestrzelone rzuty i na koniec trzeciej kwarty wynik był niekorzystny dla AKM - przegrywały 48:49. W czwartej kwarcie włocławska maszyna powoli ruszyła. Po celnych podaniach pod kosz od Gabi Jakubas trafiła dwa razy Martyna Linowska, piękną zbiórką i dobitką za dwa punkty popisała się Amira, a celną trójkę trafiła Jakubas. Ładne podanie przez całe boiska od Basi Dziedzic ponownie wykorzystała Amira Imanzade. W tej ostatniej kwarcie należy nasze dziewczęta pochwalić za doskonałą obronę. Wszystkie pracowały dobrze na nogach, blokowały rzuty a Agata Kowalewska popisała się dwoma efektownymi czapami. Na dwie minuty przed końcem meczu był wynik 66:61 i było pewne, że tak dobrze dysponowane dziewczęta tego meczu nie przegrają. Ostatnie minuty to kontrola czasu gry, tempa akcji, dorzucone po dwa punkty przez Amirę i Martynę i siedmiopunktowe zwycięstwo AKM stało się faktem.

AKM Włocławek - Basket 67 Bydgoszcz 70:63

AKM: Basia Dziedzic 21, Martyna Linowska 13, Gabi Jakubas 11, Amira Imanzade 8, Agata Kowalewska 7, Klaudia Kazanecka 6, Marta Bełkowska 4