Lewandowska 14. w Pucharze Europy

Iwona Lewandowska zajęła 14. miejsce w biegu na 10000 metrów podczas rywalizacji o Puchar Europy w macedońskim Skopje. Czas uzyskany przez Iwonę nie wystarczył niestety do wypełnienia minimum PZLA na Mistrzostwa Europy w Zurychu.

Na zmodernizowanym kilka lat temu Stadionie im. Filipa II Macedońskiego, mogącym na trybunach pomieścić ponad 33 tysiące kibiców, rozegrano 18. rdycję Pucharu Europy w biegu na 10 000 metrów.

Polskę reprezentowałą trójka biegaczek: rekordzistka Polski w biegu na 10 000 metrów Karolina Jarzyńska, debiutująca Dominika Nowakowska, mistrzyni Polski z 2013 roku w biegu ulicznym oraz wybitna specjalistka od tego dystansu Iwona Lewandowska z włocławskiej Vectry.

- Biegu nie mogę zaliczyć do udanych. Do 5 km biegło mi się nawet dobrze, ale później całkowicie stanęłam. Po nieco chłodniejszych dniach w Polsce mój organizm nie zniósł chyba tak nagłego wzrostu temperatury. Podczas biegu moje ciało płonęło, a głowa o mało co nie eksplodowała - podsumowała Iwona.
Lewandowska ostatecznie ukończyła bieg na 14. miejscu z czasem 33:32.08 (minimum na ME wynosi 32:20.00). Najlepsza z Polek, Karolina Jarzyńska, dobiegła czwarta, a Dominika Nowakowska z Lęborka nie ukończyła biegu.