Czwarta porażka Anwilu Włocławek

Trwa czarna seria włocławskiego Anwilu. W czwartej kolejce spotkań Tauron Basket Ligi "Rottweilery" przegrały na własnym parkiecie z beniaminkiem rozgrywek Wilkami Morskimi Szczecin 71:74.

Gospodarze rozpoczęli mecz od prowadzenia 4:0, ale spotkanie w pierwszej kwarcie było wyrównane. Co prawda po rzutach wolnych Andrei Crosariola Anwil wygrywał 16:13, ale wtedy siedem punktów z rzędu rzucił Trevor Releford i to King Wilki Morskie prowadziły po pierwszej kwarcie 20:16. W kolejnej części meczu szczecinianie kontrolowali wynik, a zespół trenera Mariusza Niedbalskiego nie potrafił doprowadzić do remisu. Dzięki trafieniu Macieja Majcherka z dystansu goście mieli dziewięciopunktową przewagę po pierwszej połowie.

W trzeciej kwarcie włocławianie zabrali się za odrabianie strat. Po kilku kolejnych akcjach wykończonych przez Seida Hajricia gospodarze wreszcie doprowadzili do remisu po 53. Późniejsze trafienia Konrada Wysockiego dały gospodarzom czteropunktowe prowadzenie. W połowie ostatniej kwarty znowu skuteczniej grali goście. Dzięki rzutowi z dystansu Pawła Kikowskiego King Wilki Morskie ponownie wygrywały. Już do samego końca mecz był bardzo wyrównany. Dobra skuteczność szczecinian na linii rzutów wolnych pozwoliła im utrzymywać przewagę do samego końca.

Anwil Włocławek - King Wilki Morskie Szczecin 71:74 (16:20, 13:18, 31:17, 11:19)

Anwil: Simon 15, Hajrić 14, Eitutavicius 12, Wysocki 10, Surmacz 5, Vaughn 5, Crosariol 4, Witliński 4, Raczyński 2
Wilki Morskie: Kikowski 19, Kowalenko 17, Releford 13, Harris 7, Flieger 6, Gregory 4, Mazur 4, Majcherek 3, Pytyś 1