Jezioro Tarnobrzeg za mocne dla Anwilu

W meczu 27. kolejki PLK Anwil Włocławek przegrał na wyjeździe z ostatnim w tabeli Jeziorem Tarnobrzeg 75:83. Dla "Rottweilerów" prowadzonych obecnie przez Marcina Woźniaka była to siedemnasta porażka w rozgrywkach.

Anwil rozpoczął spotkanie od prowadzenia 4:0 po trafieniu Chase’a Simona, ale od tego momentu Jezioro zanotowało serię 13:1 W tym fragmencie świetnie radził sobie przede wszystkim Josh Miller. Goście zbliżyli się później jeszcze na trzy punkty, ale po pierwszej kwarcie to tarnobrzeżanie wygrywali 24:18. W drugiej części spotkania przewaga gospodarzy wzrosła do 10 punktów po rzucie Millera, ale ekipa z Włocławka walczyła o lepszy wynik. Ostatecznie dzięki trafieniu Hrvoje Kovacevicia przegrywała tylko trzema punktami po pierwszej połowie.

W trzeciej kwarcie Anwil zbliżył się na jeden punkt, ale akcje Kevina Wysockiego i Jakuba Patoki uspokoiły sytuację gospodarzy. Pod koniec tej części gry dzięki kolejnemu rzutowi Millera przewaga Jeziora ponownie wzrosła do 10 punktów. W ostatniej części gry włocławianie potrafili zmniejszać straty do czterech punktów, ale wtedy znowu skuteczni byli Miller, Wall i Williams, którzy nie pozwolili już na nic więcej. Ostatecznie Jezioro wygrało 83:75.

Jezioro Tarnobrzeg – Anwil Włocławek 83:75 (24:18, 20:23, 22:17, 17:17)
Jezioro: Williams 23, Miller 21, Wysocki 13, Wall 11, Patoka 11, Wojdyr 4
Anwil: Wysocki 18, Witliński 15, Vaughn 14, Surmacz 11, Kovacević 9, Simon 8