Przegrana Anwilu po dobrej grze

";

W przedostatniej kolejce Tauron Basket Ligi Anwil Włocławek w wyjazdowym spotkaniu przegrał 71:78 z Polfarmexem Kutno. Zawodnikami Anwilu, którzy trzymali wynik spotkania był Vaughn (28pkt.) i Simon (23pkt.). Po zakończeniu spotkania koszykarze Anwilu Włocławek weszli na trybuny zajmowane przez naszych kibiców, aby podziękować za doping.

Pierwsza kwarta rozpoczęła się jak za dawnych lata. Włocławianie narzucili swoje tempo gry i szybko objęli prowadzenie. Bardzo dobrze na boisku spisywał się Vaughn, który nie tylko zdobywał punkty, ale dobrze obdzielał piłką swoich kolegów. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem Anwilu 23:15.

Drugą kwartę od straty Kovacevića zaczęli włocławianie. Po przejęciu piłki Jarecki trafił za 3pkt. (23:18). W akcji Anwilu dwa punkty zdobył Vaughn. Po 4min gry drugiej kwarty Kovacević niesportowo sfaulował Wołoszyna, ten z linii rzutów wolnych się nie pomylił. Po wznowieniu z połowy boiska gospodarze nie trafili (27:23). Kolejne punkty zdobył Bartek Wołoszyn i gracze z Kutna zniwelowali przewagę do 2pkt. Niestety w akcji Anwilu Vaughn się pomylił. W akcji Polfarmexu 2pkt z faulem zdobył Johnson i na tablicy buł remis 27:27. Johnson trafił rzut z linii osobistych Anwil przegrywał 1pkt. (27:28). Kolejne minuty to wyrównana gra pod względem błędów jak i zdobyczy punktowej. Ostatni punkt w kwarcie z linii rzutów wolnych zdobył Wysocki i po 20min gry Polfarmex Kutno prowadził 36:33.

Trzecią kwartę dobrze zaczęli gospodarze. Wsadem popisał się Johnson. Kolejne punkty zdobył Malczyk i Wołoszyn, co dało Polfarmexowi 7pkt  prowadzenie 42:35. Koszykarze z Kutna na trzecią kwartę wyszli bardzo pobudzeni i wraz z upływem minut pokazywali, że nie dadzą sobie wyrwać zwycięstwa. W trzeciej kwarcie w drużynie Anwilu przebudził się Simon, który zdobył 8pkt. Po jego trójce w 4min kwarty włocławianie przegrywali już tylko 45:43. Po drugiej stronie boiska tym samym zrewanżował się Łączyński. Przy stanie 50:47 trzy punkty z odległości 9m trafił Malczyk (53:47). Dwie skuteczne akcje zakończone rzutem Surmacza, Vaughna i osobistym Simona na tablicy pojawił się remis 55:55. Na linii rzutów osobistych ponownie stanął Simon i wykorzystał dwa rzuty, czym ustalił wynik po 30min gry 57:55 dla Anwilu. Chase Simon w trzeciej kwarcie był najlepszym zawodnikiem na parkiecie zdobywając 18pkt.

Czwartą kwartę od niecelnego rzutu rozpoczął Simon. Trzy punkty zdobyte przez Johnsona dały prowadzenie gospodarzom (58:57). Po nieudanej akcji Anwilu, gospodarze podwyższyli prowadzenie 60:57. Po punktach Bartosza i Jareckiego trener Marcin Woźniak poprosił o przerwę, gdyż chcąc wygrać to spotkanie była to najwyższa pora coś zmienić. Po wznowieniu gry Simon poślizgnął się i stracił piłkę. Wykorzystali to gospodarze zdobywając punkty z kontrataku (66:59). Ponownie w Anwilu bardzo dobrze grał Simon. Najpierw zdobył punkty, w obronie przechwycił piłkę i popędził na kosz rywali i zdobył punkty, dzięki czemu prowadzenia Polfarmexu zmalało do 2pkt. (66:64). Po punktach Vaughna ponownie był remi 66:66. Akcję 2+1 zakończył Johnson. W ataku błąd popełnił Simon i na niespełna 3min do końca spotkania ponownie trafił Johnson (71:66). Na 1:52 sekundy na linii rzutów wolnych stanął Simon zdobywając dwa punkty (71:68). Akcję gości przewali włocławianie i dwa rzuty wolne wykorzystał Łączyński. Na 50sekund do końca Vaughn trafił z linii rzutów wolnych 75:71 dla Kutna. Włocławscy kibice gromkimi okrzykami odśpiewali „Dzięki za walkę, hey Anwil dzięki za walkę”. W akcji Anwilu błąd kroków popełnił Simon i na 20sekund do końca Polfarmex Kutno prowadził 78:71. Takim wynikiem zakończył się wynik spotkania.