Lewandowska najszybsza w "Biegu na Piątkę"

Iwona Lewandowska, zawodniczka włocławskiej Vectry, zwyciężyła w "Biegu na Piątkę", czyli pięciokilometrowym biegu rozgrywanym podczas 37. PZU Maratonu Warszawskiego.

Ponad 3 500 biegaczy rywalizowało w niedzielę na dystansie pięciu kilometrów. W rywalizacji kobiet wygrała zdecydowana faworytka ulicznych biegów Iwona Lewandowska.

Podopieczna trenera Marka Jakubowskiego, która zaledwie trzy dni przed zawodami wróciła z obozu w St. Moritz, była pierwszą kobietą na mecie z czasem 00:16:01, a bieg ukończyła jako piąty zawodnik na tym dystansie.

To rzeczywiście był bieg na piątkę, nawet z plusem - mówi Iwona - Uczucie, że mogłabym biec dalej, dłużej - w kontekście zbliżającego maratonu nastraja mnie bardzo pozytywnie.