"Rottweilery" pokonały Turów Zgorzelec

W ostatnim spotkaniu kontrolnym włocławskie "Rottweilery" pokonały we własnej hali PGE Turów Zgorzelec 84:75. Najskuteczniejszy na parkiecie po raz kolejny był David Jelinek - tym razem  reprezentant Czech zaaplikował przeciwnikom 25 punktów.

Włocławianie od pierwszego gwizdka rzucili się na przeciwnika i od samego początku meczu kontrolowali jego przebieg. Po pierwszej połowie Anwil prowadził 40:27 i nie ma się co dziwić, że w trzeciej odsłonie nasi nieco rozluźnili szyki. Goście to wykorzystali i to była ich jedyna wygrana kwarta. "Rottweilery" jednak na więcej zgorzelczanom nie pozwolili i ostatecznie zakończyli spotkanie dziewięciopunktową wygraną.

Pierwszy mecz ligowy Anwil rozegra 10 października u siebie (godzina 18.00), a ich przeciwnikiem będzie Rosa Radom.

Anwil Włocławek - PGE Turów Zgorzelec 84:75 (24:14, 16:13, 17:22, 27:26)

Anwil: Jelinek 24, Oguchi 13, Dmitriew 11, Diduszko 10, Kukiełka 6, Tomaszek 6, Łączyński 5, Stelmach 5, Skibniewski 4
PGE Turów: Dylewicz 12, Tatum 12, Harris 11, Niedżwiedzki 10, Novak 10, Karolak 8, Kostrzewski 8, Dillon 4