Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego

Jacek Samsal z Warszawy został zwycięzcą 38. regat o Błękitną Wstęgę Zalewu Włocławskiego, które w sobotę odbyły się w Marinie Zarzeczewo. Statuetkę memoriałową Benedykta Michewicza wywalczył natomiast Andrzej Kender.

To były wyjątkowo udane regaty. Trzydziesta ósma edycja "Błękitnej Wstęgi" zorganizowana przez żeglarzy z Yacht Club Anwil przejdzie do historii, jako jedna z bardziej radosnych imprez wodniackich na "włocławskim morzu". W zasadzie od początku do końca wszystko układało się pomyślnie. Niespodziewanie piękna - jak na początek października - słoneczna pogoda.

Na starcie tegorocznej edycji stanęły 44 załogi. Przyjechali do nas żeglarze z Warszawy, Ostródy, Iławy, Torunia, Bydgoszczy, Łodzi, Zgierza, Pabianic, Sandomierza, Nieszawy, jak zwykle - obok gospodarzy - najliczniej reprezentowane było środowisko wodniaków z Płocka.

Chimeryczny, nasilający się lub słabnący i kręcący wiatr sprawiał zawodnikom sporo trudności w regatowej rywalizacji, pozwolił jednak na rozegranie trzech wyścigów. Pierwsze dwa zaliczane były do rywalizacji klasowej, w trzecim najdłuższym wałczono o tytułową Błękitną Wstęgę. Trafiła ona do załogi bezwzględnie najszybszego jachtu. Wszyscy obstawiali ósme już zwycięstwo w regatach o Błękitną... Romka Knasieckiego z Bydgoszczy, ale jego błąd taktyczny na jednej z boi wykorzystali rywale i... błękitna szarfa zawisła na piersi Jacka Samsela z Warszawy. Zdobył ją po raz trzeci w historii tych regat, poprzednio w latach 1998 i 2000.

Zwycięzcami poszczególnych klas zostali: T-1 Andrzej Kęder z Warszawy, T-2 Rafał Moszczyński z Łodzi, T-3 Jacek Samsel z Warszawy, Omega standard Romuald Knasiecki z Bydgoszczy. Od ośmiu lat zawodnicy walczą również o statuetkę memoriałową Benedykta Michewicza. Zwyczajowo przypada ona zwycięzcy najliczniej osadzonej klasy. W tym roku przypadła Andrzejowi Kęderowi - w klasie T-1 startowało czternaście jachtów.

Oprócz tytułowej Błękitnej Wstęgi i okazałych rozmiarów Pucharu Prezesa ANWIL S.A, zawodnicy walczyli w poszczególnych klasach o tradycyjne fajansowe, ręcznie malowane puchary, medale, dyplomy i nagrody finansowe. Dzięki hojności sponsorów organizatorzy dysponowali również nagrodami rzeczowymi, które trafiły do zawodników w drodze losowania.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA