Prawie 350 zawodników na mecie półmaratonu

W niedzielę odbył się II Włocławek Półmaraton. Zawodnicy mieli do pokonania trasę liczącą 21,097 km. Do mety dobiegło 346 biegaczy. Najszybszy był Damian Piernikowski z Lubania, zawodnik Vectry Włocławek,  z czasem 1:12:53.

Organizatorem biegu był Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej. Skąd pomysł na taką imprezę sportową?

Pomysł padł ze strony WKB Maratończyk, który w ubiegłym roku chciał zorganizować bieg, ale wycofał się z nieznanych mi powodów. Wówczas zwrócił się do mnie Krzysztof Kukucki z pytaniem, czy nie pomógłbym w organizacji I Włocławek Półmaratonu. Jeszcze tego w życiu nie robiłem, ale po krótkim zastanowieniu podjąłem decyzję i jak widać współpraca jest kontynuowana - mówi Marek Wódecki, prezes KU AZS WSHE.

Uczestnicy Włocławek Półmaraton mogli liczyć nie tylko na ciekawy pakiet startowy, dobre zaplecze sanitarne, posiłek regeneracyjny i masaż po biegu, ale również, co jest nowością w tym roku, na pomoc pacemakerów oraz doping w zorganizowanej strefie kibica.

Bardzo nas cieszy, że mamy drugą edycję półmaratonu. Patrząc na frekwencję podczas pierwszych zawodów i obecnych, mamy nadzieję, że będzie to cykliczna impreza. Trasa była podobna jak poprzednio, ponieważ spotkała się z aprobatą zawodników. Wiem, że kierowcy narzekali na korki, ale impreza dobrze promuje Włocławek, więc przez te trzy godziny można było się trochę pomęczyć - mówi Krzysztof Kukucki, dyrektor biegu.

Dla najmłodszych Klub Sportowy "Vectra" przygotował miasteczko lekkoatletyczne, dzięki któremu dzieciaki mogły wziąć udział w zawodach sportowych pod okiem doświadczonych trenerów. Przygotowano dla nich biegi przez płotki, skoki dodawane, drabinka koordynacyjna, rzuty do celu, tor przeszkód.

Myślę, że promowanie sportu wśród najmłodszych i "zarażanie" ich lekką atletyką, w przyszłości może zaowocować tym, że będziemy mieli wielu kandydatów na olimpijczyków, którzy z dumą będą nosili na koszulce biało-czerwonego orła - powiedział Kukucki.

Najszybciej trasę pokonał Damian Piernikowski z Lubania, zawodnik Vectry Włocławek,  z czasem 1:12:53. Drugie miejsce zajął Mariusz Łuszczyn (Trzemeszno) - 1:16:56, trzecią lokatę wywalczył Zbigniew Górczyński (MPWiK Włocławek) - 1:03:20. Jako czwarta przybiegła na metę najlepsza wśród kobiet Andżelika Dzięgiel (Twarde Pierniki Toruń) - 1:18:24. Dla najlepszych kobiet i mężczyzn w kategorii open Włocławek Półmaraton 2015 organizatorzy przygotowali nagrody pieniężne 1500 zł, 1000 zł i 500 zł. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali oryginalny medal i koszulkę.
1 komentarz

gość-42568

Lewolwierowiec Person i Maruś "gadżetami zawodów.Czego się nie uczyni dla "sukcesu" to przerasta wyobrażnię.

1 1
ID:64347


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA