Druga porażka "Rottweilerów" w sezonie

Drugiej porażki w tym sezonie doznali koszykarze Anwilu Włocławek. Tym razem podopieczni trenera Igora Milicicia przegrali na wyjeździe mecz szóstej kolejki z AZSem Koszalin 68:75.

W pierwszej kwarcie obydwie drużyny grały bardzo nerwowo i nie były zbyt skuteczne, co przejawiało się także w niższym wyniku. Po rzutach Roberta Tomaszka i Fiodora Dmitriewa goście prowadzili 8:5, ale później efektownie zagrał Ra?Shad James i to AZS wygrał pierwszą część meczu jednym punktem. W drugiej kwarcie trójkami popisywał się Kamil Łączyński, ale wynik ciągle był bliski remisu. Dopiero w końcówce pierwszej połowy po trafieniu Roberta Skibniewskiego oraz rzutach wolnych Kervina Bristola i Davida Jelinka włocławianie wyszli na prowadzenie 35:30.

Na początku trzeciej kwarty gospodarze mieli problem z ofensywą, co doskonale wykorzystał zespół trenera Igora Milicicia - po trafieniach Davida Jelinka i Grzegorza Kukiełki prowadził 42:36. AZS powoli odrabiał straty i po późniejszej akcji 2+1 Igora Wadowskiego doprowadził do remisu. Ostatecznie jednak to goście po tej części meczu wygrywali trzema punktami. Koszalinianie w pierwszych minutach czwartej kwarty wyszli na prowadzenie po akcjach Waltona i Jamesa. Kolejne rzuty wolne tego drugiego zawodnika dały nawet siedem punktów przewagi, ale włocławianie dzięki Jelinkowi potrafili doprowadzić do remisu. W końcówce ważne punkty zdobywali jednak Wadowski, James oraz Mielczarek i to AZS wygrał ostatecznie 75:68.

AZS Koszalin ? Anwil Włocławek 75:68 (15:14, 16:21, 20:19, 24:14)

AZS: James 22, Walton 15, Mielczarek 15, Witliński 7, Auda 6, Wadowski 5, Austin 2, Łukasiak 2, Dąbrowski 1
Anwil: Jelinek 17, Tomaszek 13, Łączyński 12, Skibniewski 8, Bristol 5, Diduszko 4, Kukiełka 4, Stelmach 3, Dmitriew 2