Dziesiąte zwycięstwo Anwilu Włocławek w lidze

W trzynastej rundzie spotkań Tauron Basket Ligi koszykarze włocławskiego Anwilu wygrali na wyjeździe z Polpharmexem Kutno 58:54. To już dziesiąte zwycięstwo ekipy trenera Igora Milicicia w tym sezonie.

Obie drużyny od początku tego spotkania miały ogromne problemy ze skutecznością. Po rzucie Grzegorza Grochowskiego Polfarmex prowadził 4:0, ale Anwil bardzo szybko odrobił te straty i po rzutach wolnych Davida Jelinka i Grzegorza Kukiełki wygrywał 10:8 po pierwszej kwarcie. W drugiej części meczu włocławianie potrafili mieć cztery punkty przewagi, ale wynik wcale nie zmieniał się zbyt dynamicznie. Ostatecznie po 20 minutach rywalizacji to goście byli lepsi, ale zaledwie o jeden punkt – 19:18. Kutnianie w pierwszej połowie nie trafili żadnej trójki na 15 prób, a obie ekipy zanotowały łącznie aż 23 straty.

W trzeciej kwarcie oba zespoły zaczęły grać trochę bardziej skutecznie, ale bardziej widoczne było to po ekipie z Włocławka. Po trafieniach Łączyńskiego i Jelinka Anwil prowadził 30:25. Odpowiadali na to Kevin Johnson i Jacek Jarecki, ale po akcji 2+1 reprezentanta Czech to goście po 30 minutach mieli przewagę – 38:32. W ostatniej kwarcie zespół trenera Igora Milicicia kilkakrotnie uciekał na osiem punktów prowadzenia, ale gospodarze nie dawali za wygraną i po trójce Johnsona potrafili nawet doprowadzić do remisu. W samej końcówce ważne trafienia notowali jednak Dmitriew, Jelinek oraz Stelmach, a Anwil wygrał ostatecznie 58:54.

Polfarmex Kutno – Anwil Włocławek 54:58 (8:10, 10:9, 14:19, 22:20)

Polfarmex: Fraser 11, Parker 11, Johnson 10, Zyskowski 8, Malczyk 5, Wołoszyn 3, Bartosz 2, Grochowski 2, Jarecki 2
Anwil: Jelinek 20, Skibniewski 10, Dmitriew 8, Łączyński 6, Tomaszek 6, Stelmach 5, Diduszko 2, Kukiełka 1