Anwil Włocławek pokonał AZS Koszalin 72:52

W spotkaniu 21. kolejki Tauron Basket Ligi Anwil Włocławek pokonał w Hali Mistrzów ekipę AZS Koszalin 72:52. Najskuteczniejszym strzelcem "Rottweilerów był Dawid Jelinek, którzy w ciągu 29 minut rzucił przeciwnikom 20 punktów.

Inaugurująca kwarta była na samym początku dość wyrównana, ale później głównie dzięki dobrej postawie Davida Jelinka i Roberta Skibniewskiego Anwil potrafił zdobyć przewagę 15:9. W końcówce tej części meczu trafienie zanotował jeszcze Robert Tomaszek, a włocławianie prowadzili ośmioma punktami. W drugiej kwarcie po rzutach Patrika Audy AZS zbliżał się na cztery punkty, ale dzięki trójkom Fiodora Dmitriewa i Chamberlaina Oguchiego zespół trenera Igora Milicicia odskakiwał do wyniku 30:20. W ekipie z Koszalina dobry mecz rozgrywał Adam Pechacek – to głównie po jego rzutach goście ponownie się zbliżyli – tym razem na dwa punkty. Ostatecznie rzut wolny Roberta Skibniewskiego ustawił wynik po pierwszej połowie na 37:32.

W trzeciej kwarcie po trójce debiutującego w TBL Camerona Gliddona AZS doprowadził ponownie do remisu. Oba zespoły miały problemy ze skutecznością, ale w końcówce tej części meczu serią 8:0 popisał się Anwil – po rzutach Danilo Andjusicia i Fiodora Dmitriewa wygrywał 50:40. Ostatnia kwarta to popis włocławian. Gospodarze rozpoczęli ją od serii 10:2 – po kolejnych trafieniach Davida Jelinka całkowicie kontrolowali sytuację na parkiecie. Zespół z Koszalina nie potrafił znaleźć sposobu na dobrą obronę Anwilu i tym samym nie odrabiał strat. Ostatecznie ekipa Milicicia odniosła pewne zwycięstwo – 72:52.

Anwil Włocławek - AZS Koszalin 72:52 (19:11, 18:21, 13:8, 22:12)

Anwil: Jelinek 20, Diduszko 11, Dmitriew 9, Oguchi 8, Skibniewski 8, Tomaszek 5, Andjusić 4, Stelmach 4
AZS: Łukasiak 13, Pechacek 12, Gliddon 7, Mielczarek 7, Auda 6, Hannah 5, Wadowski 2