Włocławscy kulturyści są w coraz lepszej formie

Kulturyści reprezentujący niedawno założony w naszym mieście Fitexpert Gym coraz lepiej spisują się na krajowej arenie. W ostatnich tygodniach włocławianie wzięli udział w gdańskich debiutach i w pierwszej edycji Mistrzostw Lipna w Kulturystyce i Wyciskaniu Sztangi.

Podczas zorganizowanego pod koniec lutego Fit Festivalu w Gdańsku odbyły się zawody "Debiuty w Kulturystyce i Fitness", w których wzięło udział kilkuset zawodników i zawodniczek z całej Polski. Impreza już po raz drugi odbywała się pod patronatem Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego. "Debiuty" to rywalizacja w kategoriach: bikini fitness, męskiej i damskiej sylwetki, a także ośmiu kategoriach męskiej kulturystyki.

Na imprezie nie mogło zabraknąć reprezentantów Fitexpert Gym. W kulturystyce klasycznej powyżej 180 cm piąte miejsce zajął Łukasz Nowakowski, a Dawid Dudziński znalazł się poza finałem fitness plażowego powyżej 180cm.

Dużo zawodników, brak jasnych kryteriów sędziowania. ale debiuty maja za zadanie przetarcie przed zawodami wyższej rangi - mówi trener Robert Wydra, Capone Team, Fitexpert Gym. Nasi reprezentanci powinni wrócić z tych zawodów z medalami. Jednak sporty sylwetkowe są sportami niewymiernymi i w zasadzie na każdych zawodach można być inaczej ocenianym.

5 marca ekipy Fitexpert Gym i Capone Team brały udział w I Mistrzostwach Lipna w Kulturystyce i Wyciskaniu Sztangi, które odbyły się w Liceum Ogólnokształcącym im. Romualda Traugutta. Tu włocławianie zdominowali najtrudniejszą kategorię open: Najwyższy stopień na podium zajął Łukasz Nowakowski, a tuż za nim rywalizację ukończył Damian Skoczylas.

Jedne i drugie zawody były przetarciem przed docelowymi startami w tym sezonie to znaczy Mistrzostwami Polski w Białymstoku i Kielcach – podsumował trener Wydra.
                           
Kolejny miesiąc to kolejne starty reprezentantów Capone Team. Na Mistrzostwach Polski Fitness w Białymstoku wystąpią: Katarzyna Wydra (fitness atletyczne open), Piotr Majchrowicz (fitness plażowe mężczyzn) i Dawid Dudziński (fitness atletyczne mężczyzn). W Kielcach natomiast na krajowym czempionacie kulturystycznym Włocławek będzie miał silną reprezentację. Katarzyna Wydra będzie rywalizować w parach z Robertem Wydrą, Robert także indywidualnie wystąpi w kategorii kulturystyka do 85kg, a Łukasz Nowakowski w kategorii powyżej 180cm. W lipcu natomiast Damian Skoczylas wystartuje w Sopocie w kategorii kulturystyka (do 80kg).
8 komentarzy

sportowiec

Czekam z niecierpliwością na występ tego trenerka-krzykacza chociaż wątpię, że pojedzie

1 1
ID:65966

gość-15336

Super, trzymam kciuki za całą ekipę:))))

1 1
ID:65967

gośććććć

coś sie w końcu zaczyna dziać, brawo

1 1
ID:65982

gość-20915

Krzykacz....nie krzykacz...każdy trener musi mieć haryzme, jest kontrowersyjny. Ale proponuje hejterom przeczytać artykuł i docenić zawodników i ich prace, wyniki. To tak gwoli wytłumaczenia tym którzy chyba nie rozumieją treści artykułu. A żeby już zamknąć temat nie muszę lubić trenera ale mogę docenić wyniki zawodników lub drużyny...ze sportowym pozdrowieniem. Także sportowiec.

1 1
ID:65988

Rado

Super team!!!Super trener,tak trzymać Robert!!!Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów trzymam kciuki!!!!

1 1
ID:65992

gość-16807

Ja jestem jednym z tych którzy nie rozumieją treści artykułu bo jeżeli jest to artykuł o sukcesach włocławskich kulturystów to dlaczego brak wzmianki o najlepszym zawodniku reprezentującym nasze miasto na tegorocznych debiutach, brązowym medaliście Mateuszu Szałku. Czy nie powinno się docenić jego pracy i wyniku panie "trenerku"? Pewnie nie zasługuje na wzmiankę bo nie pisze pozytywnych komentarzy i nie daje lajków na fb pod zdjęciami pana capone typu "dzisiaj zrobiłem trening, brawo ja" Czekamy na MP ,cały Fitexpert.

1 1
ID:66008

gość-22057

Dawid Dudziński dobre as jest swoje ma ;)

1 1
ID:82321

gość-32253

Dawid D pochwal się zdjęciami jakie przesyłasz :D

1 1
ID:83065


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA