Bartosz Jędrzejewski najszybszy w Bydgoszczy

W sobotę odbyły się mistrzostwa Bydgoszczy na ergometrze wioślarskim. Na zawodach zameldowała się  W imprezie brały udział wszystkie kluby z naszego regionu, wśród nich oczywiście WTW Włocławek. Najlepiej spośród nich spisał się Bartosz Jędrzejewski, który wygrał rywalizację juniorów.

WTW Włocławek wystawiło czternastoosobową ekipę. Niestety w zawodach z powodu różnego rodzaju infekcji i przeziębień nie wystartowała część naszych zawodników. Bardzo dobrze zaprezentowała się grupa juniorów.

W bardzo trudnej rywalizacji zwyciężył Bartosz Jędrzejewski z dobrym czasem 6:20,6. Nasz zawodnik, wyprzedził Karola Krause z AZS Toruń (6:23,5) i Macieja Madaja z LOTTO Bydgostia (6:24,7). Pozostali nasi juniorzy uplasowali się: siódme miejsce Filip Pałucki (6:29,6), ósme miejsce Sebastian Szymański (6:34,4), a jedenaste miejsce zajął Kamil Kurowski (6:36,7).

Wśród juniorów młodszych rywalizujących w Bydgoszczy jednym z faworytów zawodów był Mateusz Nowakowski, który posiadał najlepszy wynik życiowy. Niestety nasz zawodnik w wyścigu głównym wiosłował o 10 sekund poniżej swojego wyniku życiowego i ostatecznie uplasował się na ósmym miejscu. Tuż za Mateuszem Nowakowskim, jako dziewiąty linię mety minął Grzegorz Ziółkowski. Ponadto w konkurencji  juniorów młodszych Marcin Ostrowski był 21. a Łukasz Żmudziński 33.

W konkurencji juniorów wagi lekkiej nasz klub reprezentował Kamil Jóźwiak, który ukończył zawody na piątej pozycji z wynikiem 6:53,9. A w rywalizacji młodzików dobrą formę zaprezentował Eryk Szanowski, który zajął szóstą lokatę. Pozostali nasi zawodnicy: 41. miejsce Damian Lidak, 42. miejsce Iwo Piątkowski.

Jedyną naszą reprezentantką na zawodach bydgoskich była Oliwia Muraska. Po bardzo dobrze rozegranym wyścigu ostatecznie zawody zakończyła na szóstej pozycji z dobrym wynikiem 7:58,2.

Mistrzostwa Bydgoszczy zakończyły okres przygotowawczy naszego klubu. Wioślarze mają nadzieję, że pogoda pozwoli naszym zawodnikom w najbliższych dniach rozpocząć już treningi na Wiśle.