Dwa medale wioślarzy WTW na Mistrzostwach Bydgoszczy

Oliwia Muraska i Maciej Sieraczkiewicz, zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego, stanęli na podium Mistrzostw Bydgoszczy na Ergometrze Wioślarskim. Oliwia w świetnym stylu zdobyła złoty medal, a Maciej zgarnął brązowy.


W Szkole Podstawowej nr 31 odbyły się w sobotę Mistrzostwa Bydgoszczy na Ergometrze Wioślarskim. Były to zawody, które kończyły okres przygotowawczy do zbliżającego się sezonu. W imprezie wzięło udział 360 sportowców z dwunastu klubów, wśród nich szesnastoosobowa reprezentacja WTW Włocławek osłabiona brakiem Fabiana Barańskiego przebywającego na zgrupowaniu kadry oraz chorych Magdaleny Szprengiel i Piotra Śliwińskiego.

W kategorii juniorek po raz kolejny świetnie spisała się Oliwia Muraska. W wyścigu finałowym stoczyła pasjonujący pojedynek z Barbarą Jęchorek, którą pokonała na styczniowych Mistrzostwach Polski (czytaj więcej). Po zaciętej walce w drugiej połowie dystansu Oliwia pewnie wygrała wyścig ze świetnym czasem 7:10,9, który jest drugim wynikiem w historii WTW. Drugi medal dla włocławskiego klubu zdobył Maciej Sieraczkiewicz, który zakończył zmagania na trzeciej pozycji, przy okazji mocno poprawiając swój rekord życiowy.

Bydgoską imprezę traktowaliśmy jako podsumowanie okresu przygotowawczego, który trwał od listopada ubiegłego roku. Większość zawodników znacząco poprawiło swoje rekordy życiowe, co świadczy o ich bardzo dużym zaangażowaniu na treningach – mówi Krzysztof Gabryelewicz, trener WTW Włocławek - Zdecydowanie najlepszy wynik uzyskała Oliwia Muraska. Osobiście nie liczyłem na aż tak mocny występ, ponieważ od dwóch miesięcy Oliwia boryka się z różnymi problemami zdrowotnymi, które są olbrzymim utrudnieniem w budowaniu formy. Wielkie gratulacje za taką niespodziankę. Drugi nasz medalista Maciej Sieraczkiewicz, w porównaniu do grudniowych Mistrzostw Województwa, wykonał olbrzymi progres wynikowy, co skutkowało miejscem na podium.

Debiutująca wśród juniorek Joanna Reclaf zajęła wysoką jedenastą pozycję. W kategorii juniorek wagi lekkiej Edyta Adamowska skończyła zmagania na siódmym miejscu, a Wiktoria Orlińska na dziesiątym. W juniorach szóste miejsce zajął Łukasz Żmudziński, natomiast Adam Sieraczkiewicz był 24. Na szóstej pozycji rywalizację ukończył junior młodszy Patryk Sadokierski. Filip Niewiadomski wśród juniorów wagi lekkiej uplasował się na 23 lokacie. Świetne czwarte miejsce zajął natomiast młodzieżowiec Grzegorz Ziółkowski. Włocławianki udanie zadebiutowały w rywalizacji juniorek młodszych. Najlepsza była Wiktoria Zając, która uporała się z barierą ośmiu minut (7:57,1) i zajęła jedenastą pozycję. Wiktoria Klasińska uplasowała się na osiemnastym miejscu, Weronika Klasińska była 20, Julia Gęsicka 21, a Oliwia Mangutow 23.

Mistrzostwa Bydgoszczy na Ergometrze Wioślarskim były ostatnim sprawdzianem dla zawodników Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego, którzy w tym tygodniu wznawiają treningi na Wiśle po zimowej przerwie.

[email protected]
5 komentarzy

gość-12750

Brawa dla WTW. Oliwia, trzymam kciuki.

1 1
ID:80753

gość-51462

wtw jak zwykle na poziomie. brawo dla najstarszego klubu w mieście!

1 1
ID:80757

gość-82941

Udanego sezonu życzymy.

1 1
ID:80760

gość-34693

Profesjonalnie prowadzone zajęcia z dziecmi i młodzieźa, przez trenerow Towarzystwa Wioślarskiego dają wymierne efekty. Brawo!

1 1
ID:80762

gość-60068

Oliwia aby tak dalej

1 1
ID:80764


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA