Trzecie miejsce Anwilu Włocławek po sezonie zasadniczym

W ostatniej kolejce Tauron Basket Ligi koszykarze Anwilu Włocławek  pokonali 93:67 drużynę Startu Lublin. Dzięki zwycięstwu nad lublinianami i zwycięstwie Rosy Radom z drużyną Polskiego Cukru Toruń koszykarze Anwilu Włocławek zajęli trzecie miejsce i w pierwszej fazie play-off zagrają z drużyną King Wilki Morskie Szczecin.

Pierwsze punkty w spotkaniu zdobył dla drużyny Anwilu Michał Chyliński. Po kilku nieudanych akcjach po obu stronach kolejne punkty zdobył Michał Chyliński zza linii 6,75cm. W drużynie Startu Lublin punkty zdobywał Jeftic. Po 5min gry Anwil Włocławek prowadził 10:6. Prowadzenie Anwilu wzrosło po celnej „trójce” Fiodora Dmitriewa. Goście po niemrawym początku spotkania w końcówce kwarty narzucili tempo i zaczęli odrabiać straty do Anwilu. Na 1min przed końcem kwarty doprowadzili do remisu 17:17. Ostatnie punkty w kwarcie wsadem zdobył Bristol (21:18).

Druga odsłona rozpoczęła się o celnych rzutów zza linii 6,75cm. Włocławianie prowadzili grę na swoim poziomie i z minuty na minutę powiększali przewagę. Bardzo ładną asystą popisał się Robert Tomaszek, który podał piłkę do Bartosza Diduszki, a ten ładnym wsadem zakończył akcję (33:25). Kibiców w Hali Mistrzów celnym rzutem za trzy punkty uciszył Popović. Dwoma pięknymi blokami popisał się Bartosz Diduszko, który poderwał kibiców i kolegów do walki. Będący na fali Anwil dostał szybką informację z ławki o obronie na całym boisku. Zaskoczeni koszykarze Startu Lublin stracili piłkę, a punkty w samotnym rajdzie pod kosz zdobył Kamil Łączyński (39:28). Włocławianie do końca kwarty utrzymywali skupienie i nie pozwalali graczom z Lublina zmniejszyć wypracowanej przewagi. Druga kwarta zakończyła się 48:37 dla Anwilu.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od słabej skuteczności po obu stronach boiska. Zawodnicy nie mogli przełamać niemocy i zdobyć punktów z gry. Po 3min gry punkty z gry po niecelnym rzucie Dawida Jelinka zdobył Bristol (54:38). W pierwszych 5min trzeciej odsłony punkty dla Anwilu zdobywał Bristol, który dobrze spisywał się pod atakowaną tablicą. Końcowe minuty trzeciej kwarty to dość wyrównana gra (64:45).

Ostatnie 10min gry rozpoczął Popović zdobywając dwa punkty. Po drugiej stronie bliźniaczą akcją popisał się Kamil Łączyński. Dwie akcje dla Rotweillerów wykończył Piotr Stelmach zdobywając 5pkt. dzięki czemu prowadzenie włocławian wzrosło do 21 punktów. Końcowe minuty to popis zespołowej gry włocławian. Rotweillery pokazały swoją siłę i pewnie pokonały drużynę Startu Lublin.

Anwil Włocławek - Start Lublin 93:67 (21:18, 27:18, 16:9, 29:22)

Bristol 16, Andjusić 15, Stelmach 14, Diduszko 13, Łączyński 9, Chyliński 8, Jelinek 8, Dmitriew 6, Marchlewski 2, Skibniewski 2
Start: Trojan 16, Kellogg 13, Jeftić 11, Małecki 7, Grzeliński 6, Czujkowski 5, Popović 5, Salamonik 2, Ciechociński 1, Kowalski 1