Kolejne sukcesy pływaków Włocławskiego Klubu Nurkowego
Miniony weekend okazał się owocny w sukcesy pływaków Włocławskiego Klubu Nurkowego "Jacques". Podczas trzeciej rundy Płockiej Ligii Pływania młodzi sportowcy aż czternaście razy stawali na podium.
Swój dorobek nasi zawodnicy zwiększyli o 14 medali (7 złotych, 2 srebrne i 5 brązowych). Bezkonkurencyjni w swoich kategoriach wiekowych okazali się: Dominika Sobierajska (2006) - 50m stylem klasycznym oraz 100m stylem zmiennym, Zofia Kłos (2004) - 100m stylem klasycznym i 200m stylem zmiennym, Wojciech Nowakowski (2003) - 100m stylem grzbietowym i 200m stylem zmiennym oraz Jakub Grzywiński (2007) - 50m stylem dowolnym.
Wśród medalistów znaleźli się także: Jeremi Tomasiewicz (2006), Pola Prokopiak (2007), Alicja Kalinowska (2006), Iwo Jankowski (2007), Wojciech Barczykowski (2003), Maria Kujawa (2005) oraz Jan Kłos (2006). Pozostali startujący zawodnicy - Ignacy Dembowski (2006), Zuzanna Kłos (2002) oraz Aleksandra Arkuszewska (2005) ustanowili nowe rekordy życiowe. Dodatkowo cieszy fakt, iż po trzech rundach dwoje spośród zawodników WKN Jacques - Zofia Kłos oraz Wojciech Nowakowski przodują w klasyfikacji medalowej w swoich kategoriach wiekowych. Z niecierpliwością czekamy na decydujące starcie - rundę IV, która wyłoni zwycięzców Płockiej Ligii Pływackiej 2016.
Młodym pływakom WKN Jacques oraz ich trenerom - Leszkowi Kubickiemu, Aleksandrze Nawlickiej oraz Adamowi Kodymowskiemu serdecznie gratulujemy!
Wyniki zawodników WKN:
Sobierajska Dominika (2006)
I msc. 50 m. styl klasyczny 46.24
I msc. 100 m. styl zmienny 1:38.37
Zofia Kłos (2004)
I msc. 100 m. styl klasyczny 1:22.91
I msc. 200 m. styl zmienny 2:53.52
Wojciech Nowakowski (2003)
I msc. 100 m. styl grzbietowy 1:09.88
I msc. 200 m. styl zmienny 2:32.80
Jakub Grzywiński (2007)
I msc. 50 m. styl dowolny 33.89
III msc. 50 m. styl grzbietowy 41.33
Jeremi Tomasiewicz (2006)
II msc. 50 m. styl grzbietowy 39.75
V msc. 50 m. styl dowolny 34.90
Prokopiak Pola (2007)
II msc. 100 m. styl zmienny 1:43.66
V msc. 50 m. styl motylkowy 51.33
Alicja Kalinowska (2006)
III msc. 100 m. styl zmienny 1:49.10
V msc. 50 m. styl klasyczny 52.24
Iwo Jankowski (2007)
III msc. 100 m. styl zmienny 1:39.51
V msc. 50 m. styl klasyczny 51.15
Wojciech Barczykowski (2003)
III msc. 100 m. styl klasyczny 1:21.53
V msc. 200 m. styl zmienny 2:42.13
Maria Kujawa (2005)
III msc. 100 m. styl grzbietowy 1:27.53
VI msc. 100 m. styl motylkowy 1:43.92
Kłos Jan (2006)
III msc. 50 m. styl motylkowy 53.93
XII msc. 50 m. styl klasyczny 57.18
Ignacy Dembowski (2006)
IV msc. 50 m. styl klasyczny 49.47
VI msc. 50 m. styl grzbietowy 42.49
Zuzanna Kłos (2002)
IV msc. 100 m. styl motylkowy 1:31.69
XIII msc. 100 m. styl dowolny 1:20.36
Arkuszewska Aleksandra (2005)
VII msc. 100 m. styl motylkowy 1:53.70
VII msc. 200 m. styl zmienny 3:47.11
Zdjęcia do artykułu: