TBL: Przegrana Anwilu Włocławek na inaugurację sezonu

Pierwsze spotkanie sezonu 2016/2017 koszykarze Anwilu Włocławek rozpoczęli od przegranej 82:83 na wyjeździe z drużyną Polpharmy Starogard Gdański. Najlepszym strzelcem we włocławskiej ekipie był Paweł Leończyk, który zdobył 17 punktów.

Pierwsze punkty w meczu zza linii 6,75cm zdobył Kamil Łączyński i Anwil Włocławek prowadził 3:0. Po dwóch nieudanych akcjach gospodarzy, kolejne punkty dla włocławian zdobył Josip Sobin. Punkty po akcji 2+1 dla Polpharmy zdobył Marcin Flieger. Po „trójce” Hicksai i ładnym wsadzie Martyna Sajusa gospodarze wyszli na prowadzenie 8:7. W kolejnej akcji punkty spod kosza zdobył Josip Sobin. Trzy punkty dorzucił kapitan Anwilu Fiodor Dmitriew i włocławianie ponownie wyszli na prowadzenie 12:10. Po nieudanej akcji Anwilu biegnącego do kontrataku Milesa faulował Robert Skibniewski. Po rzutach wolnych rozgrywającego Polpharmy na kociewskiej tablicy był remis 12:12. Dla drużyny Anwilu dwa punkty z rzutów wolnych zdobył Toney McCray. W odpowiedzi na punkty włocławian dwa oczka z prawego boku boiska dorzucił Miles. W ostatniej akcji Anwilu 3pkt. Trafił Skibniewski. Po drugiej stronie boiska tym samym odpowiedział Mirković i po 10min gry był remis 17:17.

Drugą odsłonę przy rzucie za 3pkt. Faulowany był Miles i stanął na linii rzutów wolnych, które pewnie wykonał. Dla Anwilu po szybkiej akcji punkty zdobył Toney McCray. Po dwóch minutach drugiej kwarty gracze Polpharmy prowadzili 24:19. Atakowany kosz Polpharmy skutecznie z półdystansu przedziurawił Fiodor Dmitriew. Kilka akcji z rzędu błędy w ataku popełniali włocławianie, co gracze Polpharmy pewnie wykorzystywali. Ostatni rzut zza linii 6,75cm trafił Michael Hicks. Po 4:30 min gry gospodarze zdobyli 16pkt. przy 4pkt. włocławian. Zdenerwowany przebiegiem spotkania Igor Milicić poprosił o czas. Po wznowieniu gry dwa punkty zdobyli włocławianie, jednak w odpowiedzi trzy punkty zdobył Miles. Po punktach Leończyka, błyskawicznie pod włocławski kosz pobiegł Miles i niepilnowany zdobył kolejne punkty 38:27. Dwie akcje skutecznie wykończył Chyliński i gospodarze prowadzili 38:31. Po dwóch akcjach Anwilu o przerwę poprosił trener Budzinauskas. Po wznowieniu gry punkty zdobył Sajus. W akcji Anwilu punkty z dystansu zdobył Leończyk. Po nieudanej akcji gospodarzu punkty zdobył Tyler Haws i ponownie czas dla Polpharmy (42:36). Po wznowieniu dwa punkty zdobył Miles i były to ostatnie punkty z tej kwarcie.

Trzecią kwartę włocławianie zaczynali z ośmio punktową stratą (44:36). Pierwszą akcję gospodarze rozpoczęli od celnego rzutu za 3pkt. Mirkovića. Pod koszem Polpharmy faulowany był Dmitriew, który wykorzystał jeden rzut wolny. Po błędzie Polpharmy w ataku punkty zdobył Jospi Sobin. W akcji gospodarzy punkty zza linii 6,75cm zdobył Flieger. Tym samym po drugiej stronie boiska popisał się Chyliński (50:42). W ataku ponownie dał znać o sobie Flieger (52:42). Po rzutach wolnych Chylińskiego i kolejnej jego „trójce” trener Polpharmy poprosił o time-out, a włocławianie przegrywali już tylko pięcioma punktami. Po wznowionej grze w obronie dobrze spisał się Chyliński, który wymusił faul ofensywny i piłka dla Anwilu. W ataku rzut oddał Skibniewski a odbitą od obręczy piłkę „wsadził” do kosza McCray (52:49). Przy stanie 54:51 punkty zdobył Toney McCray i włocławianie przegrywali już tylko jednym punktem. Na boisku Polpharmy pojawił się Karol Michałek, który od razu dał znać o sobie i trafił spod kosza (56:53). Trzy punkty trafił Jakub Szenk, a po błędzie włocławian do kontry popędził Miles i zdobył dwa punkty (61:53). Po przerwie na żądanie Anwilu kolejny błąd włocławian (Kamil Łączyński wyrzucił piłkę w out) na szczęście nie wykorzystany przez Polpharmę. Dwie akcje z rzędu wykorzystali włocławianie i gospodarze prowadzili już tylko 4pkt. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 63:57.

Ostatnią kwartę od niecelnego rzutu za 3pkt. rozpoczął Anwil. Po dwóch nieudanych akcjach Polpharmy punkty spod kosza dla Anwilu zdobył kolejno Leończyk i Haws (63:61). Po celnym trafieniu Pawła Leończyka i „trójce” Kamila Łączyńskiego włocławianie doprowadzili do remisu 66:66. W ataku gospodarzy faulowany został Hicks, którzy stojąc na linii rzutów osobistych nie pomylił się. Do remisu 68:68 doprowadził Toney McCray. Po zamieszaniu pod koszem punkty zdobył Chyliński, po kolejnym błędzie gospodarzy trzy punkty zza linii 6,75cm zdobył Michał Chyliński i „Rottweilery” prowadziły 5pkt. (73:68). Po przerwie dla Anwilu, punkty spod kosza zdobył Sobin. W odpowiedzi gracze Polpharmy dwukrotnie trafili zza linii 6,75cm i włocławianie już prowadzili tylko jednym punktem. W kolejnych dwóch akcjach dał o sobie znać Toney McCray i Anwil ponownie prowadził 5pkt. (79:74). Dwa rzuty wolne wykorzystał Marcin Flieger. Na 1:17 do końca spotkania po wykorzystanym jednym rzucie wolnym Dmitriewa Anwil Włocławek prowadził 80:76. W akcji gospodarzy „trójkę” trafił Flieger. Ostatnia minutę spotkania rozpoczęli gracze Anwilu. Piłkę długo rozgrywał Łączyński, na dwie sekundy przed końcem 24 sekund podał piłkę to Leończyka a ten zdobył dwa punkty spod kosza (82:79). Dwóch rzutów wolnych nie trafił Kamil Łączynski. W akcji gospodarzy Mirković trafił za dwa punkty i na 3sekundy do końca spotkania Polpharma prowadziła 83:82. Niestety rzutu na wagę zwycięstwa nie trafił Kamil Łączyński i koszykarze Anwilu Włocławek przegrali.

Polpharma Starogard Gdański - Anwil Włocławek 83:82 (17:17, 27:19, 19:21, 20:25)