Wysoka przegrana Anwilu Włocławek w Dąbrowie Górniczej

W trzeciej kolejce Polskiej Ligi Koszykówki drużyna Anwilu Włocławek wysoko przegrała (56:70) z drużyną MKSu Dąbrowa Górnicza. Koszykarze ze stolicy Kujaw słabo spisywali się w ataku, a skuteczność z gry pozostawiała wiele do życzenia.

Pierwsze minuty spotkania to wyrównana gra obu zespołów. Od piątej minuty włocławianie delikatnie wyszli na prowadzenie 13:7. Trzy kolejne akcje skutecznie zakończyli koszykarze MKSu Dąbrowy Górniczej i gospodarze objęli prowadzenie 15:13. Stan spotkania wyrównał rzutem z odchylenia Josip Sobin. Akcje zakończone rzutami Kowalenki i Szymańskiego i gospodarze wyszli na 4pkt. prowadzenie. Ostatnią akcję w pierwszej kwarcie wsadem zakończył McCray (19:17). Włocławianie na dziewięć rzutów zza linii 6,75cm trafili tylko jeden.

Drugą kwartę od rzutu z półdystansu rozpoczął Szymański. Po drugiej stronie boiska po asyście Leończyka punkty zdobył Fiodor Dmitriew (23:19). Koszykarze Anwilu Włocławek w ataku popełniali błędy, które skrzętnie wykorzystywali koszykarze MKSu. Po „trójce” Szymańskiego gospodarze prowadzili już 28:19. Widząc złą grę Anwilu, trener Igor Milicić poprosił o przerwę. Gracze MKSu bardzo dobrze bronili co utrudniało włocławianom rozegranie skutecznej akcji. Dwa punkty wsadem dołożył Szymański i „Rottweilery” przegrywały 30:19. Dwie udane akcje włocławian pozwoliły zdobyć 5pkt. i prowadzenie dąbrowian zmalało do 6pkt. Koszykarze MKSu sprawiali wrażenie jakby byli szybsi od włocławian. Wiele akcji koszykarze Anwilu musieli kończyć w ostatnich sekundach, gdyż obrona gospodarzy była nie do przejścia. W końcówce kwarty punkty wsadem zdobył Willson, na linii rzutów osobistych stanął Kerron Johnson i nie pomylił się. Po 20minutach gry MKS Dąbrowa Górnicza prowadził 36:25.

Trzecią kwartę od rzutu z dystansu rozpoczął Pamuła (39:25). Po nieudanych akcjach Anwilu, trzy punkty zdobył Kowalenko i włocławianie przegrywali 42:25. Gracze MKSu w obronie ciągle grali swoje zmuszając włocławian do oddawania rzutów w ostatnich sekundach akcji, które nie znajdowały drogi do kosza. W piątej minucie trzeciej kwarty 3pkt. zdobył Fiodor Dmitriew. Po dobrej obronie, koszykarze Anwilu przeprowadzili kolejną udaną akcję, którą spod kosza zakończył Leończyk (44:32). W 7min spotkania faula niesportowego dopuścił się McCray, który wracając do obrony uderzył barkiem Wołoszyna. Po rzutach Wołoszyna i akcji dąbrowian, Anwil Włocławek przegrywał 49:32. Trzecia kwarta zakończyła się 18sto punktową stratą drużyny Anwilu Włocławek (54:36).

Czwartą kwartę rozpoczął Tayler Haws rzutem zza linii 6,75cm. W dwóch kolejnych akcjach Anwilu Włocławek ponowni punkty zdobywał Haws i Anwil przegrywał (57:44). Początek czwartej kwarty to obrona włocławian taką jakby każdy z kibiców Anwilu Włocławek chciałby widzieć. Trzy punkty dla Anwilu zdobył Kacper Młynarski i prowadzenie gospodarzy zmniejszyło się do 11 punktów (60:49). W kolejnej akcji Anwilu Włocławek celny rzut trzy punktowy oddał Młynarski i „Rottweilery” przegrywały ośmioma punktami. W akcji gospodarzy punkty zdobył Parzeński. W ataku błąd podania popełnił Skibniewski. Biegnący do ataku Johnson zaliczył akcję 2+1 i gospodarze ponownie wyszli na 12pkt. prowadzenie. Po kolejnej nieudanej akcji w ataku drużyny Anwilu, czwartą trójkę zdobył Pamuła. Na minutę do końca spotkania pierwsze punkty dla Anwilu zdobył rozgrywający Kamil Łączyński. Na niespełna sekundę do końca meczu rzucającego za trzy punkty Johnsona faulował Łączyński. Ostatecznie po bardzo słabej grze koszykarze Anwilu Włocławek przegrywają 56:70.

MKS Dąbrowa Górnicza - Anwil Włocławek 70:56 (19:17, 17:8, 18:11, 16:20)
MKS: Pamuła 14, Johnson 12, Kowalenko 12, Szymański 11, Parzeński 6, Wilson 6, Wołoszyn 6, Kucharek 3
Anwil: Haws 15, Dmitriew 9, Młynarski 9, McCray 8, Sobin 6, Leończyk 4, Łączyński 3, Chyliński 2