WTS KDBS Bank Włocławek – ESPES Sparta Warszawa 2:3

Trzeciej porażki z rzędu doznały siatkarki WTS KDBS Bank Włocławek. W spotkaniu siódmej kolejki II ligi po dramatycznym boju przegrały we własnej hali ze Spartą Warszawa 2:3.

W pierwszej odsłonie spotkania siatkarki Sparty odskoczyły, żeby w kocówce seta dać się zbliżyć włocławiankom i doprowadzić do remisu. Mimo pogoni naszych zawodniczek pierwszy set zakończył się zwycięstwem warszawianek. W drugiej odsłonie wyraźnie podrażnione siatkarki WTS-u wysoko wygrały 25:14. W trzecim secie podobnie – włocławianki grały bardzo dobrze i wygrały 25:19. W czwartej części nasze siatkarki za szybko poczuły, że już wygrały mecz. Prowadziły 5:1 z rywalkami i czekały na ostatni gwizdek spotkania, kiedy to Sparta zaczęła odrabiać straty. Gdy było 23:23, dwa asy serwisowe warszawianek sprawiły, że wygrały seta doprowadzając do remisu 2:2.W tie-breaku zabrakło włocławiankom koncentracji. W pewnym momencie było 8:3 dla rywalek. Udało się trochę odrobić, ale w końcowym rozrachunku nasz rywal wygrał 15:11 w piątym secie.

(21:25, 25:14, 25:19, 23:25,11:15)