Kolejne sukcesy sportowe uczniów Zespołu Szkół nr 4

Uczniowie Zespołu Szkół nr 4 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego we Włocławku święcą sportowe triumfy. Wiktoria Tomczak wywalczyła w Gdyni Puchar Polski Juniorów w judo, pięściarz Marcin Gołębiewski zdobył złoty medal podczas Pucharu Polski kadetów w Grudziądzu

Niepokonana Wiktoria to wielokrotna złota medalistka Mistrzostw Polski i wielokrotna zdobywczyni Pucharu Polski. Od 2012 jest w gronie najlepszych z najlepszych w kadrze Polski, a od ostatnich dwóch lat nie schodzi z podium bez złotego medalu. Jest prawdziwym postrachem zawodniczek w swej kategorii. Judo uprawia od 2006 roku. Od 10 lat w tym samym klubie Olimpijczyk, pod okiem utytułowanej trenerki, wicemistrzyni olimpijskiej z Atlanty, Anety Szczepańskiej.

Złoty medal podczas Pucharu Polski kadetów w Grudziądzu wywalczył dla Włocławka pięściarz Marcin Gołębiewski uczeń z kl Ia IV LO. Reprezentant Klubu Sportów Walki Włocławek okazał się bezkonkurencyjny w kategorii wagowej +80 kg i uznany został najlepszym zawodnikiem Kujawsko-Pomorskiego Okręgu Bokserskiego. Ogromny sukces odnieśli także zawodnicy Klubu Bokserskiego „Champion” we Włocławku, który na Pucharze Polski w klasyfikacji klubowej zdobył I miejsce. Natalia Karkowska z klasy IIIb Gimnazjum nr 7, zdobywczyni srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski, wywalczyła w Pucharze Polski brązowy medal, a jej klasowy kolega z „Baczyńskiego” Wiktor Hładko wywalczył srebrny medal oraz uczeń kl. Ic IV LO Stanisław Skorupski,  zarówno z Mistrzostw Polski jak i z Pucharu Polski, wrócił z brązowymi medalami. Do tego klubu należą również bliźniacy, Igor i Dominik Kowalscy z kl Ic IVLO oraz Marcel Wańkowski z kl Ia IV LO, którzy też odnoszą znaczące sukcesy na wielu zawodach.

W „Baczyńskim” z powodzeniem rozwija się kolejna dyscyplina sportowa – unihokej. W Mistrzostwach Włocławka w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców organizowanych przez Miejski Szkolny Związek Sportowy. Pierwsze miejsce zdobyły zarówno dziewczęta (Ewelina Rosińska, Natalia Wrzesińska, Kaja Zielińska, Wiktoria Olejniczak, Wiktoria Stolarska, Nadia Maciejewska, Wiktoria Bartkowska, Oliwia Karczewska, Dominika Buczyńska) jak i chłopcy (Jonatan Tomczak, Mateusz Rożek, Kacper Ciesielski, Daniel Kijek, Wojciech Wacławik, Kacper Gołębiewski, Adam Nierobisz, Konrad Michorzewski, Miłosz Zawacki, Natan Krępczyński).

Opiekunem zwycięskich drużyn jest nauczyciel  wychowania fizycznego mgr Iwona Zielińska, która sama z doskonałymi wynikami realizuje się jako uczestniczka biegów i maratonów. Liczne puchary, które zdobywa, nie mieszczą się już na regale. Jej ostatnie sukcesy to: I miejsce w VI Etapie Vladislavia Cross w Kat. K 46-50 oraz I miejsce w Kat. K 45 w 11-kilometrowym XX Biegu Niepodległości w Pigży z oficjalnym czasem 49:42.
Wszyscy zawodnicy są sportowymi ambasadorami Włocławka, a na podium stają w koszulkach z napisem „Jestem z Baczyńskiego” - IV LO, Gim. nr 7 im. K.K. Baczyńskiego we Włocławku.