Siatkarki WTS Włocławek pokonane przez Spartę Warszawa

Drużyna Włocławskiego Towarzystwa Siatkówki przegrała w stolicy spotkanie szesnastej kolejki siatkarskiej drugiej ligi. Mimo porażki na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego WTS nadal zajmuje czwarte miejsce premiowane awansem do play-offów.

Od początku lepiej w mecz weszły zawodniczki Sparty. Mimo kilku zrywów włocławianki nie potrafiły odwrócić losów tego seta i przegrały do czternastu. Druga odsłona meczu zaczęła się dobrze dla WTSu, który uśpił czujność przeciwnika i wygrał 25:22. W trzecim secie Sparta znów się obudziła i wygrała do dziewiętnastu. W końcówce czwartej części gry WTS był na prowadzeniu, niestety nie potrafił dowieźć przewagi do końca i Sparta wygrała ostatecznie 3:1.

W sobotę drużynę prowadzoną przez trenera Marka Zacharka czeka trudne zadanie. W meczu przedostatniej kolejki włocławianki zagrają na wyjeździe z liderem tabeli AZS AWF Warszawa.

ESPES Sparta Warszawa – WTS KDBS Bank Włocławek 3:1
(25:14, 22:25, 25:19, 25:22)